A legjobb CS2 felbontás és képarány | Key-Drop Blog
Ugrás a tartalomra
Vissza a főoldalra

A legjobb CS2 felbontás és képarány

KeyDrop Team

A Counter-Strike megfelelő felbontásának és képarányának kiválasztása komolyan feldobhatja a játékodat… de a rengeteg lehetőség mellett nehéz lehet tudni, mi a legjobb. Ebben a bejegyzésben a legjobb CS2 felbontási és képarány-választási lehetőségekről lesz szó, valamint megnézzük, hogy a profik milyen beállításokat használnak, hogy az élen maradjanak. Legyen a játékod éles és zökkenőmentes! 

Gyors válaszok

Nincs ideje hosszas magyarázkodásra? Íme a legfontosabb információk a legjobb CS2 felbontásról:

  • A legtöbb profi 1280×960-as felbontást használ 4:3 képaránnyal és nyújtott méretezéssel. Ezekkel a beállításokkal enyhe célzási előnyre tehet szert.
  • Szeretnéd, hogy a játék a lehető legjobban nézzen ki? Használd a natív felbontást és képarányt, tehát 1920×1080, 16:9. Ha a számítógéped nem képes ekkora felbontást kezelni, válassz egy alacsonyabb, 16:9-es felbontást, például 1600×900 vagy 1280×720 képarányt. 
  • Kerüld az 1024×576 (16:9) vagy 1024×758 (4:3) alatti felbontást, mivel az alacsonyabb felbontások túl homályossá teszik a játékot, és akadályozzák a pontos célzást. 

Ha szeretnéd megtudni, honnan származnak ezek a számok, hogyan működnek a felbontások és a képarányok, és hány profi használja az egyes beállításokat, olvass tovább! 

A képarány megértése

Mielőtt a CS2 konkrét felbontásaival foglalkoznánk, egy másik kulcsfontosságú fogalommal kell foglalkoznunk: a képaránnyal. Az Ön által választott képarány nagyjából meghatározza a legjobb CS2 felbontást, így csak itt van értelme kezdeni. 

Mi az a képarány? 

A képernyő képaránya határozza meg a képernyő arányait, tehát azt, hogy milyen négyzet alakú vagy milyen széles. A képarányok lehetnek például 4:3, 5:4 vagy 16:9. A képarányban az első szám a képernyő szélességét, a második pedig a magasságát jelenti. Az 1:1 képarány tehát négyzet alakú képernyőt jelent, míg a 4:3 olyan képernyőt, amely valamivel szélesebb, mint amilyen magas. A legtöbb képernyő (beleértve a monitorokat, tévéket és laptopok képernyőit) ma 16:9 képarányú, ami a szélesvásznú kategóriába sorolja őket. 

Hogyan működik a képarány a CS2-ben? 

A képarányt a CS2 játékbeállításaiban módosíthatja, függetlenül a képernyő natív arányától. Valójában a legtöbb profi ezt teszi, és folyamatos vita folyik arról, hogy ez a beállítás jobb-e, mint a natív aránnyal és felbontással játszani. Nézzük át, hogyan működik ez:

Manapság a legtöbb játék, beleértve a CS2-t is, 16:9-es natív (alapértelmezett) képaránnyal rendelkezik, hogy megfeleljen a modern monitoroknak. 

CS2 resolution: native

Gondoljon azokra a nagy, terjedelmes, régimódi számítógép-monitorokra, amelyeknek a képernyője szinte négyzet alakú. Ezek 4:3 képarányúak voltak, és ha egy ilyen képernyőn játszottál a CS2-vel, a szélesvásznú 16:9-es képarányhoz képest a látásod szélei le voltak vágva. 

CS2 resolution: 4:3 monitor

A CS2 4:3 képarány beállítása a 4:3-as nézetet a 16:9-es monitorra helyezi. Ennek eredményeképpen egy négyzet alakú nézetet kap, két fekete sávval mindkét oldalon, hogy kitöltse az extra helyet. Ez a „fekete sávok” méretezési mód. 

CS2 resolution: bars

Nem kell ezekkel a fekete sávokkal játszania (bár néhányan ezt teszik). Lehetőség van a nézet vízszintes nyújtására, ami arra kényszeríti, hogy a monitor teljes szélességét kitöltse. Ez a „nyújtott” méretezési mód. 

CS2 Resolution: stretched

Mi a legjobb képarány a CS2-ben? 

Ez a kérdés rengeteg vitát váltott ki az évek során, különösen a „16:9 vs. 4:3”, és őszintén szólva, ez a személyes preferenciáktól függ. Mégis, próbáljuk meg a lehető legjobban megválaszolni a kérdést, megvizsgálva az előnyöket és hátrányokat, valamint elemezve néhány profi játékos preferenciáit. 

16:9 képarány (szélesvásznú)

Kezdjük a 16:9-es natív képaránnyal. Ennek számos előnye van a többi lehetőséggel szemben, többek között: 

  • Jó perifériás látás. Ezzel a képaránnyal szélesebb a látómező, így jobb a látómező. Ez azt jelenti, hogy képes leszel észrevenni az oldalról közeledő ellenséget. 
  • Szép látvány. A natív képarány egyszerűen jobban néz ki, különösen a 4:3-hoz képest a nyújtott méretezéssel. A környezeted arányosnak és természetesnek tűnik, és egyszerűen jó rájuk nézni (különösen a CS2 továbbfejlesztett grafikus motorjával). 
  • Lassabb mozgás. Ez lehet előnye vagy hátránya, attól függően, hogy Ön mit szeretne, de a 4:3-as képarányhoz képest minden kissé lassabban mozog. 

Ugyanakkor a 16:9-es képaránynak van egy nagy hátránya: az ellenségeid kisebbnek (pontosabban keskenyebbnek) tűnnek, mint a nyújtott 4:3-as változatnál. 

Mindent egybevetve, a 16:9-es képarány a legjobb választás, ha értékelni akarod a játék látványvilágát — kevesen szeretünk csúnya, megnyúlt, pixeles játékokat nézni, és a Counter-Strike 2 a natív arányban fog a legjobban kinézni. Akkor is ez a legjobb választás, ha online megosztásra szánt felvételeket készítesz. 

4:3 Nyújtott képarány

Vegyük, amit a 16:9-es képarány előnyeiről és hátrányairól mondtunk, fordítsuk meg az egészet, és máris megkapjuk a 4:3-as képarány lényegét. Tehát a legfontosabb előnye, hogy megnyújtja a karaktermodelleket — az ellenségeid szélesebbnek tűnnek, mint a natív képarányban. Ettől persze könnyebb lesz eltalálni őket. 

Ez a lehetőség azonban korlátozza a perifériás látást, ami azt jelenti, hogy nem látja az oldalakat olyan jól, mint a szélesvásznú képarányok esetében. Ez a kisebb látómező például könnyebb célpontot jelent az ellenség számára, akik megpróbálnak közeledni hozzád. Sőt, az esport-kommentátorok néha a „négyhármas” kifejezést használják, amikor valakit egy olyan ellenség öl meg, akit nem lát, mert 4:3 arányban játszik. 

A szélesvásznúhoz képest a mozgások is gyorsabbnak tűnnek, ha 4:3-ban játszunk, ami egyes játékosok számára, akik szeretik a dinamikus dolgokat, előny, míg azok számára, akik túlságosan zavarónak és kellemetlennek találják, hátrány. És ha már a kellemetlennél tartunk, ne várd, hogy a játék jól nézzen ki ezzel a beállítással: minden furcsán megnyúlt lesz. 

Összefoglalva, a 4:3 arányú, nyújtott képarány a szélesebb karaktermodellek miatt célzási előnyt jelenthet. Nem ez lesz az első számú választásod, ha fontos számodra a kinézet és a hangulat, de ha csak a teljesítmény számít, akkor ezt kell választanod. 

Más aspektusarányok a CS2-ben

A CS2-ben számos más, kevésbé elterjedt, de szintén használható képarány létezik:

  • 4:3 fekete sávok képaránya: néhány játékosnak tetszik, még akkor is, ha ez nem adja meg a nyújtott opció legfontosabb előnyét… vagy bármilyen más konkrét előnyt. Kivéve talán a fókuszálás segítését azáltal, hogy kisebb képernyőfelületet biztosít, amellyel dolgozhatsz. 
  • 5:4 képarány: hasonló a 4:3-hoz, de még szögletesebb, ráadásul nyújtható, hogy a legszélesebb karaktermodelleket adja. Ez azonban annyira összekuszálja a környezet kinézetét, hogy nem mindenkinek fog tetszeni, vagy egyáltalán használhatónak találni. 
  • 16:10 képarány: valahol a 16:9 és az 5:4 között, ez a kompromisszum technikailag egyiknek az előnyeivel és mindkettőnek a hátrányaival is rendelkezik… de hé, néhányan szeretik és nagyon sikeresek vele, úgyhogy ne hagyjuk teljesen figyelmen kívül. 

Rendben, úgy tűnik, készen állunk a továbblépésre: nézzük meg, milyen beállításokat használnak a profik, mert a profi játékosok körében egyértelmű tendenciát találtunk egy bizonyos képarány felé. És ha néztél már profi meccseket, akkor nagy valószínűséggel már tudod, hogy ez hova vezet. 

A profik által használt CS2 Képarányok

Ne temessük itt el a főszerepet: a profi CS2 lejátszók túlnyomó többsége a 4:3 képarányt használja, nyújtott méretezéssel. Biztos van valami igazság abban, hogy ez célzási előnyt ad, különben nem lenne ilyen egyértelmű ez a tendencia. 

Pro CS2 players - aspect ratio settings

A 606 profi Counter-Strike-játékos közül, akiknek a felbontása szerepel a ProSettings.net oldalon, 462-en használják a 4:3 képarányt. Ez több mint 76%! Ebből a 462-ből 392 játékos szintén a nyújtott méretezést használja, ami azt jelenti, hogy mindössze 70 játékos választja a fekete sávokat helyette.

A második helyen a 16:9 áll, amelyet 606 profi felhasználóból 83 választott (alig 14%). A legkevésbé népszerű felbontásokat, az 5:4 és a 16:10 felbontást egyenként körülbelül 30 játékos (5%) használja. 

Milyen képarányt használjak?

Ha a teljesítmény és a gyilkolászás a fontos, használd a profik által kedvelt 4:3 arányú, megnyújtott opciót. A szélesebb karaktermodelleknek köszönhetően a szép látványt potenciális célzási előnyre cserélheted. 

Ha azonban nem akarsz profivá válni, és a CS2-vel csak hobbiból játszol, akkor a natív 16:9 a jobb választás. A játék úgy fog kinézni, ahogyan kell (azaz sokkal jobban, mint a nyújtott arányokban), és sokkal természetesebbnek tűnik majd. Ez a legjobb képarány a felvételek rögzítéséhez is. 

A határozatok megértése

A felbontás kifejezés a kép képpontjainak számát vagy a képernyőn megjelenített képpontok számát jelenti. Például az 1920×1080-as felbontás azt jelenti, hogy vízszintesen 1920, függőlegesen pedig 1080 pixel van (ez egyébként Full HD). 

A nagyobb felbontások több pixelt és több részletet kínálnak, míg az alacsonyabb felbontások elmosódottabbak. A játékokban, így a CS2-ben is, a felbontás szintén kulcsfontosságú tényező, amely befolyásolja a játék teljesítményét: a nagy felbontások több erőforrást igényelnek a számítógéptől. A másik korlátot a monitorod vagy a képernyőd jelenti: ha az maximum mondjuk 1600×900-as felbontást támogat, nem fogod tudni 1920×1080-as felbontásban játszani a játékot. Ez azonban valószínűleg nem jelent problémát, mivel a legtöbb modern monitor és laptop képernyő támogatja a Full HD felbontást. 

A felbontások a képarányokhoz kapcsolódnak, mivel a vízszintes/függőleges arányoknak meg kell egyezniük. 

16:9 CS2 felbontások

Íme egy lista a 16:9 CS2 felbontásokról, amelyeket érdemes figyelembe venni: 

  • 2560×1440
  • 1920×1080 (Full HD, a CS2 natív felbontása és a 16:9-es felbontásban játszó profik leggyakoribb választása)
  • 1600×900
  • 1366×768
  • 1280×720
  • 1024×576

A nagyobb felbontások megterhelik a számítógépet (hacsak nincs egy szörnyeteg géped), ami lagot, alacsony képkocka sebességet és túlmelegedési problémákat okozhat, így ez csak a tisztességes játékkészülékek számára jelent lehetőséget. A Full HD nagy látómezőt és rengeteg részletet kínál, ami elképesztően jól néz ki, de megnehezítheti a pontos célzást. 

Az alacsonyabb felbontások kevesebb feldolgozási teljesítményt igényelnek, ezért a játék általános teljesítményének javítása érdekében válassza ezeket. A listán szereplő legalacsonyabb CS2 felbontásnál azonban ne menj lejjebb, mert akkor a játék annyira elmosódott lesz, hogy szinte játszhatatlan lesz. 

4:3 CS2 felbontások

És itt vannak a 4:3 CS2 felbontások, amelyeket használhatsz: 

  • 1440×1080
  • 1280×960 (a profik körében a legnépszerűbb)
  • 1152×864
  • 1024×768

A legtöbb profi az 1280×960-as felbontást használja, és kényelmes módon ez az optimális 4:3 CS2 felbontás is — a legtöbb számítógépen ez a felbontás tökéletesen működik. A nagyobb részletesség érdekében kissé magasabbra állítsd, vagy a jobb teljesítmény érdekében csökkentsd a felbontást régebbi gépeken. 

5:4 és 16:10 CS2 felbontások

A közel négyzet alakú 5:4 képarányhoz a legnépszerűbb felbontás az 1280×1024, bár az 1350×1080 is életképes opció. 

Ha a 16:10-es képarányt választja, a következő lehetőségek közül választhat: 

  • 1680×1050
  • 1600×1024
  • 1440×900
  • 1280×800

Ami a legjobb kiválasztását illeti, ugyanaz a helyzet, mint korábban: a nagy felbontások több részletet adnak, de megterhelik a számítógépet, az alacsonyabbak javítják a játék teljesítményét, de elmosódottabbnak tűnnek. Ez preferencia és a beállítások feldolgozási teljesítményének kérdése. A profik általában az 1280×800-as vagy az 1680×1050-es felbontást választják. 

Pro CS2 felbontások

Visszatértünk a statisztikákkal. A profik többsége 1280×960-as (4:3 arányban nyújtott) felbontást használ, köztük s1mple, m0NESY, donk, NiKo és még több mint 300 játékos a 606-ból, akikről felbontási adatokkal rendelkezünk. A dolgok a következőképpen oszlanak meg: 

Pro CS2 players' resolution settings

606 profi felhasználóból 337 használja az 1280×960-as felbontást, ami messze a legelterjedtebb. Az 1024×768 egy másik viszonylag népszerű 4:3 felbontás, amelyet 78 játékos választott. A 16:9-es képarányt használók közül a játékosok többsége a natív Full HD-t (1920×1080) választja. 

A képarány és a CS2 felbontás módosítása

A képarány és a CS2 felbontás megváltoztatásához menj a Játékbeállítások Videó lapjára. Ott választhatsz a 4:3, 16:9 és 16:10 képarányok között. Egy másik legördülő lista felsorolja a kiválasztott képarányhoz rendelkezésre álló felbontásokat. 

A dolgok bonyolultabbá válnak a nem szabványos képarányok és felbontások (mint például az 5:4) esetén. Ezek esetében a grafikus kártyaszoftver segítségével egyéni felbontást kell létrehoznia. Az Nvidia (GeForce) kártyák esetében itt találja a módját, az AMD kártyák esetében pedig itt vannak az utasítások. 

Oké, mára ennyi! Sok mindent kellett volna megbeszélnünk, de most már minden információt megkaptál, amire szükséged lehet ahhoz, hogy megalapozott döntést hozhass a CS2 felbontásával kapcsolatban. Ön szerint tényleg a profik által használt nyújtott 4:3 a legjobb, vagy a Full HD a legjobb? Szólj nekünk a közösségi oldalainkon, és jó szórakozást a Key-Drop-on! És ha már itt vagy, nézd meg a CS2-ben a FOV megváltoztatására vonatkozó útmutatónkat is. Ott találkozunk!

Ön is szeretheti

CS2 Mozgási útmutató: Javítsd a teljesítményedet

A legjobb Gunsmith skinek a CS2-ben minden fegyverhez