Mapa CS2 Mills: Przewodnik | Key-Drop Blog
Przejdź do treści
Wróć

Mapa CS2 Mills: Przewodnik

KeyDrop Team

Osadzona w Holandii nowa mapa CS2 Mills odpowiada na pytanie: co by było, gdyby Inferno było labiryntem. Ta mapa jest bardzo duża i pełna zakamarków, co sprawia, że jest znacznie trudniejsza do opanowania niż druga nowa mapa 5v5 w CS2, Thera.

W tym przewodniku spróbujemy znaleźć najlepsze sposoby na grę na tej mapie, jednak z ograniczoną wiedzą na temat dymów i mołotowów (to zostawimy profesjonalistom), ten przewodnik będzie zawierał podstawowe wskazówki, które będziemy rozszerzać z czasem.

Mills ogółem

Sama mapa jest zbudowana na tym, co nazwalibyśmy bardzo dziwacznym projektem trzech linii. W ten sposób jest podobna do takich map jak Mirage, Cache czy wspomniana Thera. Jednak linie są zaprojektowane w taki sposób, że faworyzują styl gry znany z Inferno.

Mills Map CS2 - Outline
Źródło: Warsztat Steam

Oba bombsite’y mają wejście od CT i T-Side (oczywiście), ale tylko A-Site ma prawdziwe wejście od środka, podczas gdy wejście na B-Site wymaga przebiegnięcia do samego serca bestii, trochę jak short na Inferno.

A-Site

Uważamy, że taktycznie CT na A mają dwa wybory: albo pozostać na miejscu i bronić BSu z głębokich pozycji, albo zająć otoczenie ciężarówki i traktować je jak Apartamenty na A na Inferno. Pozycja wysunięta może zamknąć wiele opcji dla Terrorystów i otworzyć możliwości agresywnego zajmowania środka. Dodatkowo zmusi to CT do gry w wąskich pozycjach. Należy jednak pamiętać, że ciężarówka ma dwa wejścia, co oznacza, że najlepsza agresja to wejście do magazynu obok ciężarówki. To jednak jest trudne, ponieważ podstawowy timing sprawia, że terroryści docierają tam 5 sekund przed CT, co oznacza, że do pełnej agresji potrzebne będą granaty, podczas gdy pół-agresja wymaga dwóch graczy, aby mocno trzymali kąty i liczyli na to, że środek i CT będą osłonięte przez ich kolegów z drużyny.

Granie bezpiecznie ma też swoje zalety. Jeden gracz może w zasadzie trzymać główne wejście do site’a, podczas gdy wejście od środka jest dla Terrorystów prawdziwym torem przeszkód, z CT mogącym ukryć się w wielu różnych zakamarkach. To oznacza, że potrzebna będzie świetna koordynacja i użycie użyteczności do przeprowadzenia ataku, co może być trudne w PUGach.

Mills CS2 Map 2
Źródło: Warsztat Steam

B-Site

B-Site również przypomina Inferno, z BSem mającym tylko dwa prawdziwe wejścia, taktykami flankującymi i czymś w rodzaju Banana. Jednak, w przeciwieństwie do Inferno, Terroryści nie są pod presją czegoś w rodzaju AWP ze środka, co oznacza, że mogą swobodnie ustawić się przy głównym wejściu i uruchomić swoją użyteczność bez konieczności przebiegania przez jakiekolwiek przeszkody. Mają również niezwykle silną pozycję obronną w stajni z widokiem na most prowadzący na site. To oznacza, że CT próbujący agresji będą potrzebować DUŻO granatów, nawet jeśli nie muszą martwić się o flankę tak bardzo jak np na Mirażu.

Dodatkowo, pro-tip przy obronie site’a od strony wody: uważaj przy wychylaniu. Podczas testowania mapy z naszym zespołem, wielu naszych kolegów zginęło wpadając do wody, próbując bronić B z tej pozycji.

Strona T również nie jest łatwa. Jeśli nie przeczytasz gry CT, możesz stracić kontrolę nad tą częścią mapy całkowicie i napotkać stos w zamian. Albo jeśli zrezygnujesz z zagrania informacyjnego, możesz wpaść na defensywny stos B siedzący wokół wszystkich zakamarków i czekający na atak. To nie jest Dust II, nie możesz wbiec na pojedynczym flashu i mołotowie, będziesz potrzebować informacji i właściwego wykonania.

Środek

Walka o Mid będzie TRUDNA dla obu stron, ale szczególnie dla Terrorystów, ponieważ CT mają lepsze kąty i są w stanie osłonić atak z obu wejść Terrorystów jednym graczem. Dalej jednak można ustawić ognia krzyżowego z bocznego wejścia. To oznacza, że Terroryści potrzebują co najmniej dwóch granatów dymnych, aby uzyskać jakąkolwiek przewagę na środku.

CT mogą za to grać bardzo pasywnie i pozwolić na rozwój sytuacji, podobnie jak na środku Inferno. To sprawia, że każda runda jest meczem szachowym, który będzie trudny do skoordynowania i przewidzenia w grze PUG.

Podsumowanie

Mapa CS2 Mills jest o wiele bardziej skomplikowana niż Thera, ale to świetne miejsce do budowania gry zespołowej i testowania nowych koncepcji. Nie jesteśmy pewni, czy kiedykolwiek zostanie dodana do mapy Premier, ale jeśli tak, koniecznie ćwicz te podstawowe wskazówki i triki, aby jak najlepiej radzić sobie w tej holenderskiej krainie czarów!

Zobacz również

Ogniste skiny CS2: zbuduj płonący loadout!

Mapa CS2 Thera: Przewodnik