A legjobb retro skinek a CS2-ben | Key-Drop Blog
Ugrás a tartalomra
Vissza a főoldalra

A legjobb retro skinek a CS2-ben

KeyDrop Team

A régimódi konzolokon, VHS kazettákon és a 80-as évek technológiájának egyéb relikviáin alapuló dizájnktól kezdve a régi autók által inspiráltakig (meglepően) sok retró skin közül választhatsz a CS2-ben. Íme a mi top választásaink, a poszt végén pedig megnézünk néhány érdekes retro stílusú skin-t a Steam Workshopból is. Készen állsz egy utazásra a múltba?

Five-SeveN | Retrobution

Ár: 0,60–3,30 $

Ez nem csak jól néz ki, de még a nevében is benne van a „retro”. A skinen többszínű nyilakból álló absztrakt minta látható, fekete és bézs háttérrel.

A színpaletta a fő jellemzője annak, hogy ez a skin „vintage” érzést kelt — az 1930-as évektől egészen az 1960-as évekig a másodlagos színek népszerűbbek voltak, mint az elsődlegesek a belsőépítészetben és a grafikai tervezésben, általánosságban véve. Tehát talán púderkék vagy teal helyett elektromos kék, narancssárga helyett élénkpiros, és így tovább. Ezért van az, hogy ezek a tompa, kissé „off” színek a Retrobutionban azonnal retró hangulatot idéznek (és ezért is érzik ehhez képest gyakran „modernnek” az élénkpiros vagy neonkék akcentusú skineket). A lekerekített vonalak szintén jellemzőek a retro dizájnra. Mindent egybevetve, a tökéletes retro skin a Five-SeveN-hez, a Coridium jóvoltából!

Nyiss Five-SeveN | Retrobution ládákat

P250 | Cassette

Ár: 0,15 $

Hol vannak a 80-as és 90-es évekbeli gyerekeim?

A Retrobutionnál modernebb, de még mindig nagyon retro, a Cassette egy „ha tudod, akkor tudod” típusú skin.

Abban az esetben, ha az utóbbi csoportba tartozol, a Cassette a 80-as és 90-es évek VHS kazettáira vagy analóg videokazettáira utal — lényegében azokra, amelyeket a DVD-k megjelenése előtt használtunk.

A pisztoly csúszkáján lévő minta a VHS kazetták kartoncsomagolásához hasonlít, és japánul a „kazetta” szó szerepel rajta. A VHS-t Japánban találták fel, és a japán cégek uralták a VHS világpiacát, így ennek csak így van értelme. A fegyver fekete teste részletes textúrával rendelkezik, hasonlóan a legtöbb VHS kazettán található textúrához. A Cassette 0,15 dollárért mindenképpen megéri megvenni (hé, lehet, hogy valaki Baywatchot vett fel rá!).

Nyiss P250 | Cassette ládákat

FAMAS | ZX Spectron

Ár: 1–7 $

Látod, mire gondoltam a piros akcentusokkal kapcsolatban, amelyek a fekete hátteret modernnek teszik? 

A négy színes csík azonban retro megjelenést kölcsönöz a skin-nek, amely a régi játékkonzolokra emlékeztet — és nem véletlenül, hiszen ezt a skin-t közvetlenül a 8 bites ZX Spectrum számítógép ihlette. A Spectrum volt az egyik első kis, megfizethető árú otthoni számítógép/korai játékkonzol, amely 1982-ben jelent meg, és tíz évvel később megszűnt. 

A FAMAS skinhez hasonlóan fekete, négy színes csíkkal (lásd itt). A csíkok és a név arra utaltak, hogy támogatta a színes kijelzőket. Az otthoni tévéhez csatlakoztathatta, és játszhatott (ha a játék betöltődött). Szükség volt egy kazettás magnóra is, mert — és ez igaz — a ZX Spectrum játékok hangkazettákon érkeztek.

A FAMAS skin még a háttérsztori nélkül is jól néz ki, de hé, most már tudod! Ha többet szeretnél megtudni a ZX Spectrumról, nézd meg ezt a videót, amely jó áttekintést nyújt a történelméről és a játékokról.

Nyiss FAMAS | ZX Spectron ládákat

Sawed-Off | Analog Input

Ár: 1–2 $

Itt egy újabb skin, amely egy retro játékkonzol előtt tiszteleg: Analog Input, a 90-es évek végi Sega Dreamcast ihlette. Ha megnézel egy Dreamcast kontrollert, felismerheted a négy színt, amit ebben a dizájnban a gombokra utalva használtak: sárga X, zöld Y, kék B és piros A. A puska szárán és a puska elején lévő háromszög alakú nyilak is hasonlítanak a kontroller Start gombjára.

Rövid pályafutása ellenére (1998-ban jelent meg, és 2001-ben szűnt meg) a Dreamcast kultikus rajongótáborra tett szert, és a mai napig népszerű a retrojátékosok körében. Ez volt az első konzol, amely beépített modemmel és online támogatással rendelkezett, és ez hozta el nekünk az első sikeres online RPG-t konzolokra, a Phantasy Star Online-t. Mindezen „elsőségek” ellenére a Dreamcast volt a Sega utolsó konzolja — a Dreamcast megszűnése után a Sega a szoftverfejlesztésre helyezte át a hangsúlyt. 

Visszatérve a skinhez: első pillantásra az Analog Input meglehetősen egyszerűnek tűnik, de ha jobban megnézed, kiderül, hogy a készítője, S.H.A.D.O.W rengeteg bonyolult részletet épített bele, így ez az egyik legérdekesebb Sawed-Off skin. Félelmetes választás mindössze pár dollárért.

Nyiss Sawed-Off | Analog Input ládákat

MAC-10 | Button Masher

Ár: 0,25–1,40 $

Még egy skinnel maradunk a retro játékok birodalmában: Button Masher, amely úgy néz ki, mint egy 90-es évekbeli kontroller, a GameCube és N64 gamepadokra emlékeztető átlátszó műanyaggal. Legyünk őszinték, az átlátszó kontrollerrel te voltál a legmenőbb gyerek a háztömbben régen, így akár volt, akár vágytál rá, akár egyáltalán nem emlékszel ezekre az időkre, a Button Masher lehetőséget ad arra, hogy újra átéld/bepótold.

A „műanyagon” keresztül látható piros áramköri lap jól néz ki, akárcsak a gombok 3D hatása. Szerencsére, ellentétben a valódi társaival, a műanyag ezen a skinen nem sárgul be, ahogy a lebegés felfelé megy.

Nyiss MAC-10 | Button Masher ládákat

M4A1-S | Decimator

Ár: 12–54 $

Itt az ideje a 80-as évek egy másik oldalának. A Decimator-t a 80-as évek futurizmusa inspirálta a filmekben és játékokban, tehát a Tron, a Terminátor, a Robotzsaru, a Blade Runner és így tovább. A skin eredetileg a „Decimator 2000” nevet kapta, mivel, ahogy a készítője, Coridium rámutat, a 80-as évek sok termékének volt egy szám a nevében, mint például az Atari 2600 vagy a Sinclair ZX81 (ez egyébként a Spectrum szürkeárnyalatos elődje).

Nyiss M4A1-S | Decimator ládákat

Tec-9 | Decimator

Ár: 8–55 $

Itt egy másik Decimator — a Tec-9-es kiadás ugyanolyan jól működik, mint az M4A1-S, így megérdemli a saját bejegyzését.

Nyiss Tec-9 | Decimator ládákat

AK-47 | Neon Rider

Ár: 27–165 $

A Neon Rider egy másik retrofuturisztikus, szintihullámos skin, amely stílusában és színpalettájában a Decimatorhoz hasonló. De míg a Decimator-t konkrét filmek és sorozatok inspirálták a 80-as évekből, addig a Neon Rider-nek saját karaktere és története van, ami szintén a 80-as években játszódik.

Nyiss AK-47 | Neon Rider ládákat

MAC-10 | Neon Rider

Ár: 7–12 $

Egy másik Neon Rider, amely ugyanolyan jól néz ki egy SMG-n, mint az AK-n.

Nyiss MAC-10 | Neon Rider ládákat

SG 553 | Ol’ Rusty

Ár: 0,15 $

Visszavisszük a régi rozsdás öreggel. A háttér öregített púderkék színe és a stilizált írás a Falloutra emlékeztet minket… és persze arra a 60-as évekbeli stílusra, ami a Bethesdára elsősorban hatással volt. A dizájnjából adódóan az Ol’ Rusty ugyanolyan jól néz ki gyári új állapotban, mint Battle-Scarredben.

Nyiss SG 553 | Ol’ Rusty ládákat

UMP-45 | Grand Prix

Ár: 0,50 $

Az Ol’ Rusty egy régi autó szeretetteljes nevének hangzik, így a Grand Prix-vel ugyanezen a területen maradunk, amelyet a régi versenyautók ihlettek. Ez a skin csak Field-Tested állapotban érkezik, ami kár, hiszen egy Factory New fényezés sokkal elegánsabb megjelenést kölcsönözne neki véleményem szerint. Mégis, ez egy szép választás, ha a régi idők hangulatát keresed.

Nyiss UMP-45 | Grand Prix ládákat

M249 | Nebula Crusader

Ár: 1–5 $

A számítógépek és játékkonzolok már megvoltak, most itt az ideje egy régimódi játéknak. A Nebula Crusadert egyértelműen a vintage arcade játékok ihlették, és a készítők kiváló munkát végeztek a vintage játékok stílusának és hangulatának utánzásában. A művészeti stílustól kezdve a betűtípuson át a színpalettáig a Nebula Crusader úgy néz ki, mint egy igazi 80-as évekbeli játék.

A design minden része következetesen ragaszkodik az arcade témához, különösen a puska tetején található ikonok. És észrevetted a „SCORE:” szó elhelyezését? Pontosan a StatTrak számláló felett van:

M249 | Nebula Crusader CS2 skin with StatTrak

Nyiss M249 | Nebula Crusader ládákat

Retro skinek a Steam Műhelyből

Szeretne még több retro skin-t a CS2-ben? Rengeteg fantasztikus ötlet van a Steam Műhelyben, úgyhogy reméljük, hogy a következő tokkal együtt kapunk néhány old-school skin-t is. Íme néhány kiemelés — ha tetszenek, ne felejtsd el támogatni a készítőiket azzal, hogy lájkolod és megosztod a munkájukat, így a skineknek nagyobb esélyük lesz arra, hogy egy nap bekerüljenek a játékba.

SSG 08 | Retro Palette

SSG 08 | Retro Palette CS2 Steam Workshop skin
Forrás: Steam Workshop

A retro paletta a Polaroid fényképezőgépek által inspirált retro paletta a fiktív „Cedar Pro” logóját tartalmazza, egy olyan fényképészeti eszközt, amelyet a skin alkotói a design céljaira találtak ki. A Retro Palette különösen jól mutat az SSG 08-on, mivel a dizájn érdekesen használja ki a puska formáját és szerkezetét, de a SCAR-20-as változatot is érdemes megnézni.

SSG 08 | Retro Palette a Steam Workshop ládákat

FAMAS | F.M.as 218.12

FAMAS | F.M.as 218.12 CS2 Steam Workshop skin
Forrás: Steam Workshop

Néhány azonos téma megjelent ebben a listában, de az F.M.as 218.12 nem hasonlít semmihez, amit eddig láttunk, nem csak ebben a posztban, hanem a CS2 skinek egészét tekintve. A skin a puskát egy vintage rádióhoz teszi hasonlatossá, fából készült tokkal, tárcsaskálával, hangszóróval és sárgaréz elemekkel kiegészítve. Egyedi design, menő névvel — a számok a CS:GO megjelenési dátumára utalnak nap/hónap/év formátumban (21-8-2012, tehát 2012. augusztus 21.).

FAMAS | F.M.as 218.12 a Steam Workshop ládákat

MAC-10 | Vintage

MAC-10 | Vintage CS2 Steam Workshop skin
Forrás: Steam Workshop

Az egyszerű, de hatékony Vintage a 70-es és 80-as évekbeli vintage mintákra jellemző színes csíkokkal ellátott fekete-fehér háttérrel készül. A szivárványmotívumot már több skinen is láttuk, de a Vintage csak a vörös és sárga színekre szorítkozik. Szép, egyszerű skin, határozott retro hangulattal.

MAC-10 | Vintage a Steam Workshop ládákat

Glock-18 | DMG-01 (Green Edition)

Glock-19 | DMG-01 CS2 Steam Workshop skin
Forrás: Steam Workshop

Emlékezteti ez valamire? Az összes gomb, beleértve az irányváltó gombokat, a piros „B” és „A” gombokat, valamint a ferde „Select” és „Start” gombokat, hű másolatai azoknak, amelyeket az 1989-es Nintendo Game Boyon találsz. A Glock csúszkája egy 8 bites grafikával ellátott „képernyőt” mutat, amely emlékeztet a Game Boyon látottakra. Minden nagyon vintage… és homályosan Printstream, de ez sosem rossz dolog.

A készítője több változatot is hozzáadott a műhelyhez, köztük egy kék képernyős és egy színes képernyős kiadást.

Glock-18 | DMG-01 a Steam Workshop ládákat

Rendben, ezzel lezárjuk a CS2 legjobb retro skinjeinek listáját. Kihagytunk valamit? Találtál egy új kedvencet? Tudasd velünk a közösségi médiában, és jó szórakozást a Key-Drop-on!

KeyDrop Team

Megosztás:

Ön is szeretheti

A legjobb pisztoly a CS2-ben: Teljes útmutató

Rablásos Skinek a CS2-ben: Bankrablós felszerelés