PGL Major Copenhagen 2024: Dzień 3 - KeyDrop Blog
Przejdź do treści
Wróć

PGL Major Copenhagen 2024: Dzień 3

KeyDrop Team

A potem były trzy. Wczoraj trzy kolejne drużyny awansowały do kolejnej rundy, a dziś poznamy ostatnie 3 zespoły, które przejdą do etapu eliminacji w Kopenhadze. Kto się zmierzy? Kto wraca do domu? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć

Drabinka 2-1

Mecz 1: Eternal Fire vs GamerLegion

Pierwsze starcie 2-1 odbyło się pomiędzy tureckim Eternal Fire i zeszłorocznym czarnym koniem w GamerLegion. GL wybrało Overpass, EF wybrało Inferno, a Vertigo miało być mapą finałową. Po mocnym początku wyglądało na to, że finaliści Paris Major przejdą do etapu eliminacji, ponieważ z łatwością zdobyli Vertigo w stomp 13:4. Jednak nie pozostało tobez odpowiedzi, gdyż świetny występ na Inferno sprawił, że Turcy wygrali 13:2. Tak więc wszystko sprowadziło się do Vertigo, a mecz był tak bliski, jak to tylko możliwe, z drużynami wymieniającymi się zwycięskimi passami przez cały czas, aż Eternal Fire oderwało się, aby uzyskać najwęższe zwycięstwo i awansować do etapu eliminacji dzięki niesamowitemu występowi Ismailcana „XANTARES” Dörtkardeşa.

Mecz 2: SAW vs paiN

Portugalia kontra Brazylia, rywalizacja stara jak… no cóż, Brazylia, po raz pierwszy w Counter-Strike’u, a areny to Vertigo (wybrana przez paiN), Nuke (wybrana przez SAW) i Overpass. Na wybranej przez siebie mapie paiN nie miał najłatwiejszego czasu, jednak doskonałe konwersje rund pistoletowych zagwarantowały zwycięstwo 13:10. Przechodząc do wyboru mapy SAW z przyzwoitym występem za pasem, można by pomyśleć, że wkrótce zobaczymy Overpass. Jednak Rodrigo „biguzera” Bittencourt pokazał się po raz kolejny, prowadząc swoją drużynę do otwarcia 8:0 w pierwszej połowie, a następnie kończąc mapę wynikiem 13:7, zatrzymując wszelkie szanse na powrót SAW i przejście do etapu eliminacji.

Mecz 3: ECSTATIC vs Imperial

Reprezentacja Brazylii w tym turnieju jest silna, a Imperial chciało dołączyć do paiN w fazie eliminacyjnej, jednak aby to zrobić, musieli przejść przez duńskie ECSTATIC. Brazylijczycy wybrali Anubisa, Duńczycy Inferno, a Vertigo pozostało. Nie zaczęło się dobrze dla Brazylijczyków, ponieważ zostali absolutnie zdeptani na swojej mapie, z wynikiem 13:4, zanim udali się na Inferno, gdzie wbrew przeciwnościom wygrali mapę 13:10. To bybyło jednak na tyle, ponieważ ECSTATIC wygrało pierwszą połowę 11:1. Imperial próbowało odbić się od dna, jednak ostatecznie Duńczycy zdobyli dwie rundy potrzebne do zwycięstwa 13:7 i zapewnienia sobie obecności na dużej scenie w pełnym duńskim składzie.

Drabinka 1-2

Mecz 1: TheMongolz vs Lynn Vision

W rewanżu z azjatyckiego RMR, Mongołowie starali się pozostać przy życiu przeciwko swoim lokalnym wrogom. Mongolz wybrał Ancienta, Lynn Vision wybrał Anubisa, a Nuke został. Spoiler: nigdy tam nie dotarliśmy. Podobnie jak w przypadku RMR, Mongołowie pozamiatali sprawę, wygrywając mecze 13:8 i 13:6 odsyłając chińską drużynę do domu.

Mecz 2: Legacy vs Apeks

Wracamy do Brazylijczyków, a Legacy zmierzy się z jednym z zeszłorocznych wyróżniających się Apeksów. Ten drugi wybrał Anubisa, podczas gdy ten pierwszy wybrał Inferno z tiebreakerem na Ancient. Jednak… nigdy nie zobaczyliśmy dżungli, ponieważ Brazylijczycy przejęli kontrolę i nigdy nie oglądali się za siebie, wygrywając obie mapy 13:7 i zapewniając, że Apeks nie powtórzy swojej zaskakującej passy.

Mecz 3: ENCE vs FURIA

Moja prognoza wyglądała ponuro, a ENCE losujące FURIĘ nie ułatwiło sprawy, ponieważ Lukas „gla1ve” Rossander zmierzył się ze swoim byłym nemezis Gabrielem „FalleNem” Toledo. Brazylijczycy wybrali Mirage’a, a Polacy Ancient… Niestety dla mojego wyboru, nie było to EZ4 ENCE, ale Fantastic4Furia, które zajęło obie mapy ze względną łatwością, wysyłając Polaków z powrotem do Warszawy (a gla1ve’a do jego domu w Kopenhadze).

Co dalej?

Dzisiejszy dzień jest ostatnim etapem fazy otwarcia, co oznacza, że wszystkie mecze decydują o tym, kto awansuje, a kto zostaje. Mecze są następujące:

 • Legacy vs TheMongolz
 • Imperial vs GamerLegion
 • SAW vs FURIA

Ciekawostką wynikającą z tego losowania jest to, że niezależnie od wyniku, Europa straci miejsce RMR lub nawet dwa na następnym Majorze na rzecz Ameryk lub Azji, w zależności od wyniku Legacy vs TheMongolz. Podczas gdy Legacy ma wsparcie w postaci Imperial i FURIA, zawodnicy z Ułan Bataar walczą nie tylko o siebie, ale o cały swój region.

Dla przypomnienia, do tej pory zakwalifikowały się następujące drużyny: 

 • Heroic 3-0 
 • Cloud9 3-0
 • ECSTATIC 3-1 
 • paiN 3-1 
 • Eternal Fire 3-1

A następujące drużyny zostały wyeliminowane:

 • KOI 0-3 
 • AMKAL 0-3
 •  Lynn Vision 1-3 
 • Apeks 1-3
 • ENCE 1-3 (:()

Powrócimy jutro z podsumowaniem meczów 2-2 i naszą zapowiedzią fazy eliminacyjnej! Dzięki!

KeyDrop Team

Udostępnij:

Zobacz również

PGL Major Copenhagen 2024: Dzień 2

PGL Major Copenhagen 2024: Dzień 4