PGL Major Copenhagen 2024: Dzień 4 | Key-Drop Blog

KeyDrop Team

Trzy gry, trzy rozstrzygnięcia. Kto przejdzie dalej, kto wróci do domu? Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas wczorajszego decydującego starcia. Nie ma więc czasu na czekanie, przejdźmy od razu do podsumowania.

Drabinka 2-2

Legacy vs TheMongolz

To nie był tylko wielki mecz dla mongolskiego CS-a, ale także wielki mecz dla całego azjatyckiego CS-a, ponieważ mongolski skład (najmłodszy w turnieju) oznaczałby dodatkowe miejsce w RMR dla regionu i pierwszą azjatycką drużynę w Top 16 od 6 lat. Dla Legacy był to mecz o powrót na scenę Majora legendy CS-a, Marcelo „Coldzery” Davida. Wybory map dały nam dwie nowe i jedną klasyczną – Mongolz wybrał Ancient, Legacy wybrało Anubisa, a Inferno pozostało.

Pierwsza mapa rozpoczęła się równo, a drużyny wymieniały się zwycięstwami przez cały czas, aż Mongolz znalazł się po swojej stronie CT, wygrywając 7 z 10 rund i wygrywając 13:9. Przechodząc do mapy Legacy, Anubis, historia była podobna. Dość wyrównana, 5:7 pierwsza połowa zamieniła się w szybką wygraną, gdy mongolska drużyna utrzymała stronę CT, wygrywając 13:6 i zdobywając pierwsze azjatyckie miejsce w Top 16 od czasu FACEIT Major w Londynie. Dla Legacy było to pożegnanie, chociaż z nadzieją, gdyż coldzera powiedział, że lubi grać z nowymi kolegami z drużyny.

Imperial vs GamerLegion

W każdym meczu mamy brazylijską drużynę, a Imperial chciało poradzić sobie lepiej niż Legacy, gdy zmierzyli się z finalistami z Paryża GamerLegion. Overpass, wybrany przez Legion, był pierwszą mapą i wyglądało na to, że Brazylijczycy mają przewagę, ponieważ zakończyli ją 9:3 po stronie CT z 7 rundami z rzędu do końca połowy. Jednak GL odpowiedziało świetną własną połową CT, doprowadzając grę do dogrywki, w której wygrali 4 rundy z rzędu, aby przejść do wyboru Imperial – Mirage.

Pierwsza połowa była wyrównana, a drużyny wymieniły się biegami na wynik 6:6. Jednak lepsza strona CT Imperial przeszła przez 7 rund z rzędu, aby wygrać 13:6, wysyłając nas do tiebreakera na Nuke.

Imperial kontynuowało swój impet na Nuke’u, wygrywając swoją połowę CT 8:4, zanim przegrało pistoletówkę z Europejczykami, tylko po to, by odbić się 5 rundami z rzędu i wygrać mapę 13:5, a całą serię 2:1, wysyłając Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego i spółkę do domu i dołączając do paiNa w fazie eliminacyjnej.

SAW vs FURIA

Rewelacyjne SAW chciało przejść do historii, docierając po raz pierwszy w historii 5 portugalskich graczy w Top 16, podczas gdy FURIA próbowała wrócić na szczyt wraz z legendarnym IGL Gabrielem „FalleNem” Toledo. I to właśnie FalleN pokazał klasę, w meczu który zmierzał do Vertigo (FURIA), Ancient (SAW) i Overpass.

Brazylijczycy szturmem zdobyli Vertigo, wygrywając 9 rund po stronie CT, a następnie wykończyli SAW w 8 rundach po stronie T, dołączając do Imperial i paiN w fazie eliminacji i przyznając kolejne miejsce w RMR swojemu regionowi (NA najwyraźniej zawodzi!).

Etap Eliminacji

Co więc przed nami? Wielkie mecze. Po raz kolejny podobnie jak w poprzedniej rundzie, mamy drabinkę szwajcarską i zaczynamy od 0-0 z rozstawionymi drużynami, które zmierzą się z nierozstawionymi drużynami.