PGL Major Copenhagen 2024: Dzień 1 | Key-Drop Blog
Przejdź do treści
Wróć

PGL Major Copenhagen 2024: Dzień 1

KeyDrop Team

Pierwszy dzień Fazy otwarcia PGL Major Copenhagen 2024 już za nami, a pod koniec dzisiejszego dnia czekają nas pierwsze mecze BO3. Kto ma szansę na awans? Kto prawdopodobnie wróci do domu z pustymi rękami? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Drabinka 0-0

Mecz 1: Eternal Fire vs TheMongolz

W świecie, w którym jest coraz więcej międzynarodowych drużyn, rozpoczęliśmy turniej od starcia tureckiego Eternal Fire z mongolskim (szok, wiem!) TheMongolz. Obie drużyny wybrały de_nuke jako pole bitwy na ten dzień i pomimo silnego pistoletowego startu z obu stron, Turcy ostatecznie przejęli kontrolę, odnosząc łatwe zwycięstwo 13-6, dzięki niesamowitemu występowi Özgüra „woxica” Ekera z rankingiem HLTV 1,90.

Mecz 2: Cloud9 vs ECSTATIC

Jedyny w pełni duński skład w turnieju wystartował przeciwko drużynie CIS Cloud9. Bitwa toczyła się w ruinach dżungli w Ancient, a rosyjskojęzyczna drużyna zaczęła niesamowicie mocno od 5 kolejnych zwycięstw po stronie T, ale Duńczycy walczyli, ostatecznie odzyskując połowę i kończąc tylko z przyzwoitym deficytem 7:5. Dzięki mocnemu początkowi T-Side, bohaterowie z rodzinnego miasta zremisowali i ostatecznie utrzymali prowadzenie 10:8. Wszystko, co dobre, musiało się jednak skończyć, ponieważ mistrz Major Abay „HObbit” Khassenov przejął kontrolę, a C9 zakończyło, wygrywając 5 rund z rzędu i wysyłając Ecstatic do drabinki 0-1.

Mecz 3: Apeks vs paiN

Sensacja Majora 2023 przeciwko pełnemu brazylijskiemu składowi sprowadziła się do starcia na Vertigo i pomimo mocnego startu 4:0 od Apeksa, paiN zaatakował, zdobywając 7 rund z rzędu po stronie T i kończąc je mocną połową CT, tracąc tylko 4 rundy więcej przez resztę meczu, aby zakończyć 13:8 dzięki niesamowitemu występowi Rodrigo „biguzera” Bittencourta.

Mecz 4: Heroic vs Lynn Vision

Chociaż nie była to pełna duńska drużyna, mocno duński skład zmierzył się z chińską potęgą Lynn Vision (ktoś tęskni za Tyloo? Pytam dla kolegi), a mecz po raz kolejny odbył się na Nuke. Ostatecznie to Izraelczyk Guy „NertZ” Iluz zrobił różnicę dla lokalnego Heroic: zaczęli mocno i nigdy nie oglądali się za siebie, wygrywając 13:5.

Mecz 5: ENCE vs Imperial

Strzelając w ciemno, stawiałem na ENCE jako zwycięzców Majora, kiedy omawialiśmy, jak będzie wyglądał ten turniej. Cóż, ta prognoza nie jest najbardziej trafiona po pierwszym meczu. Polska drużyna (w składzie z Duńczykiem Lukasem „gla1ve” Rossanderem) zmierzyła się z Brazylijczykami na Anubisie w starciu, które zakończyło się wynikiem 19:22 w potrójnej dogrywce. Pomimo ace’a od Kacpra „Kylara” Walukiewicza, który postawił ENCE na punkcie meczowym wcześniej w meczu, Imperial zgarnął wygraną, w dużej mierze dzięki doskonałemu występowi Kaiky’ego „noway” Santosa.

Mecz 6: SAW vs KOI

Nigdy w historii Majorów nie widzieliśmy 7 portugalskich graczy na jednym serwerze, aż do teraz. Portugalski underdog roku w SAW zmierzył się z portugalsko-hiszpańsko-rumuńską mieszanką KOI o iberyjską dominację na Nuke. Ostatecznie to portugalski mix wyszedł na prowadzenie, wygrywając mecz 13:4.

Mecz 7: GamerLegion vs AMKAL

GamerLegion, inny niespodziewany hit Paris Major, rozpoczął swoją podróż przeciwko mieszance CIS AMKAL. Drużyny wybrały Overpass na swoje starcie, a AMKAL wyglądało na silne w pierwszej połowie, wygrywając 7:5. Jednak przez resztę meczu wygrali tylko jedną rundę, ponieważ GamerLegion przejął kontrolę po stronie T i wygrał 13-8 dzięki doskonałemu występowi Sebastiana „volt” Maloșa.

Mecz 8: FURIA vs Legacy

W ostatnim meczu pierwszej rundy doszło do brazylijskich derbów. FURIA zmierzyła się z Legacy w starciu dwóch byłych dwukrotnych mistrzów Major, Gabriela „FalleNa” Toledo i Marcelo „coldzery” Davida. Ostatecznie do rozstrzygnięcia wyniku potrzebna była dogrywka, w której drużyna tego ostatniego wyszła na prowadzenie pomimo występu supergwiazdy Kaike „KSCERATO” Cerato.

Pierwszego dnia odbyła się również druga runda meczów szwajcarskich. Po pierwszej kolejce klasyfikacja wyglądała następująco:

Legacy

Kolejne pojedynki zostały natychmiast rozlosowane, więc przejdźmy do podsumowania drugiej rundy!

Drabinka 0-1

Mecz 1: ECSTATIC vs TheMongolz

Duńczycy chcieli wyjść na swoje na własnym terenie. Za to słabsza, ale uwielbiana przez fanów drużyna z Mongolii szła na całość, żeby uniknąć meczu eliminacyjnego BO3. Ostatecznie Nuke został wybrany jako pole bitwy, a drużyny zabrały się do pracy. Mongolz zaczęło mocno po stronie T, wygrywając rundę pistoletową. Początkowo teamy na zmianę wygrywały i przegrywały rundy, aż w końcu Duńczykom udało się wygrać trzy z rządku. Ostatecznie Ecstatic utrzymało swoją pozycję i wygrało pierwszą połowę 7:5. W drugiej połowie mongolska formacja z początku osiągnęła pozorną przewagę, wygrywając 5 rund z rzędu. Następnie jednak TheMongolz przegrali 6 rund z Duńczykami, którzy odnieśli ciężko wywalczone zwycięstwo.

Mecz 2: Apeks vs AMKAL

Podwójne starcie A miało miejsce na Overpassie, gdzie drużyny wymieniały ciosy praktycznie bez przerwy w drodze do dogrywki (stając się nieco motywem przewodnim tego etapu Majora). Ostatecznie jednak Apeks wygrało z zaskakująco zadziorną drużyną CIS, co oznacza, że AMKAL będzie walczyć o życie w drabince 0-2.

Mecz 3: ENCE vs KOI

Ponieważ gla1ve szuka odkupienia w swoim rodzinnym mieście po brutalnej porażce w OT, a KOI chce zepsuć mu jakąkolwiek szansę na zwycięstwo, wiadomo było, że to będzie wielki mecz. Zgadnij, co się stało na Nuke.

Rywalizacja była wyrównana od początku, a drużyny powtarzały swoje wyniki w obu połowach, co doprowadziło polsko-duński zespół do dogrywki. Tym razem jednak gla1ve odkupił swoje winy, prowadząc drużynę do zwycięstwa 16-12, dzięki uprzejmości wielkiego wysiłku zespołowego.

Mecz 4: FURIA vs Lynn Vision

Wracamy na Nuke! Pojedynek Brazylii z Chinami miał jeden moment, który całkowicie zmienił grę i absolutnie zrujnował FURIĘ. Z drużynami zablokowanymi w wyrównanym meczu 8:11 i FURIĄ rozpoczynającą comeback, zmierzyli się z pistoletami w rundzie eco dla chińskiego zespołu. Brazylijczycy z łatwością pozbyli się 3 graczy, zanim absolutnie spasowali przeciwko Sike „z4kr” Yangowi i Junje „EmiliaQAQ” Tangowi, dając im pięć zabójstw bez odwetu i przegrywając rundę, a dwie rundy później cały mecz.

Drabinka 1-0

Mecz 1: Eternal Fire vs paiN

Myśleliście, że turecki zespół łatwo poradził sobie z Lynn Vision? Cóż, ten mecz skończył się tak szybko, że prawie zapomnieliśmy o nim napisać. Gdy gra trafiła do Anubis, brazylijski zespół zdołał wygrać tylko dwie rundy, zanim Ismailcan „XANTARES” Dörtkardeş XANTARES wysłał ich prosto do grupy 1-1.

Mecz 2: Heroic vs Imperial

Zarówno Herosi z rodzinnego miasta, jak i brazylijscy Imperials chcieli ustawić mecz kwalifikacyjny w poniedziałek. Ta bitwa była ciężka i nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że po raz pierwszy widzieliśmy Mirage w turnieju.

Gra toczyła się przez całą mapę, ale nikt nie był w stanie uzyskać przewagi, nawet gdy drużyny zmierzały do dogrywki — pomimo niesamowitych występów Nertza i Lucasa „decenty” Bacalara. Ostatecznie silna strona Heroic w dogrywce CT pozwoliła im awansować do meczu 2-0 z wygraną 16-14, aby zapewnić ogromną szansę na silną reprezentację Danii w następnym etapie.

Mecz 3: Cloud9 vs Legacy

Kontynuujemy z brazylijskimi drużynami (pamiętasz, kiedy ich region przechodził kryzys?), gdy Legacy mierzy się z potęgą CIS w Cloud9 na Overpassie. Kolejny pojedynek i kolejne starcie między mistrzami Majora, tym razem HObbit i coldzera, którzy prowadzili swoje drużyny w meczu. Legacy wygrało pierwszą połowę 9:3, tylko po to, by absolutnie przegrać własną stronę T 10:1 w definicji meczu jojo CS2. Cloud9 trafia do drabinki 2-0, aby uzyskać pierwszą szansę na kwalifikację.

Mecz 4: GamerLegion vs SAW

Jako że mecz odbywał się na Vertigo, szanse wyglądały na dość wyrównane, gdyż obie drużyny wyszły na wymianę ciosów po stronie CT GL. Jednak międzynarodowa drużyna (z obowiązkowym Duńczykiem w osobie Frederika „acoR” Gyldstranda) ostatecznie spasowała w drugiej połowie, gdzie przegrała 3:7 w drodze do zwycięstwa Portugalii 13:9.

SAW vs Cloud9

Czy jesteś gotowy na dzień 2? Jak myślisz, kto przejdzie dalej? Nadal możesz typować półfinały i wielki finał w Key-Drop Major Madness, na zwycięzcę czekają naprawdę niesamowite nagrody. Do zobaczenia!