Skiny Case Hardened w CS2: jak działają i czym jest Blue Gem | Key-Drop Blog
Przejdź do treści
Wróć

Skiny Case Hardened w CS2: jak działają i czym jest Blue Gem

KeyDrop Team

Case Hardened to specjalny rodzaj skórki CS2, która jest warta nie tylko ze względu na jej zużycie i samą broń, na którą została nałożona, ale także ze względu na losowy numer seed. Seed tworzy różne wzory, które nadają broniom specyficzne wykończenia. W tym artykule zbadamy, jak działa Case Hardened i skórki, które definiują jego kosztowną naturę.

Skąd pochodzi Case Hardened?

Case hardening, czyli utwardzanie powierzchniowe, to rzeczywisty proces, w którym węgiel jest wprowadzany do obiektu o niskiej zawartości węgla, zwykle stali. Tworzy to unikalny wygląd metalu, nadając mu wykończenie patyny.

Ale jak to działa w CS2?

W Counter-Strike nikt nie musi używać skomplikowanych procesów chemicznych do tworzenia skórek, wystarczy losowy seed, czyli „ziarno”, które nakłada daną część dużej mapy bitowej na broń. To z kolei oznacza, że różne bronie będą miały różne kolory i różne wzory. Dostępne odcienie to niebieski, złoty, srebrny i fioletowy.

Skórki Case Hardened są dostępne dla następujących przedmiotów:

Ile warte są skórki Case Hardened?

To zależy od przedmiotu i wzoru. Najtańszy Case Hardened to Five-SeveN za 11 dolarów, podczas gdy najdroższy jest Karambit, który kosztuje do 2500 dolarów za mniej wartościowe wzory i aż do 1,2 miliona dolarów w przypadku unikatowego „Blue Gem”!

Wzory Case Hardened

Okej, a więc czym jest Blue Gem i jak wyglądają inne cenne wzory Case Hardened? Zobaczmy:

Blue Gem

Blue Gem to rodzaj skórki Case Hardened, która jest praktycznie cała niebieska. Są to jedne z najrzadszych skórek. Każda z nich jest znacznie droższa niż „podstawowa” skórka Case Hardened dla danej broni. Możesz znaleźć konkretne wzory nasion dla każdego noża w tym Przewodniku Steam.

Zauważ, że jeśli chodzi o skórki broni, takie jak AK-47, „Niebieskie Klejnoty” nie są całkowicie niebieskie, ale niektóre wyjątkowo niebieskie skórki są uważane za Blue Gem na podstawie ich mocno niebieskiego wyglądu. Na przykład tutaj:

Jak widać, cała skóra nie jest niebieska, ale główna część wokół korpusu karabinu jest. Ta skórka może być warta setki tysięcy dolarów tylko na podstawie tego dziwnego wzoru patyny.

Czy istnieją inne wzory premium?

Oczywiście. Istnieje również Blue Scar, specjalny rodzaj Blue Gem dla AK-47, oparty na seedzie 661, w którym niebieska smuga biegnie przez górną część korpusu pistoletu. Ta konkretna skórka może być warta nawet 1 milion dolarów.

Jak sprawdzić wzór?

Po prostu sprawdź skórkę w swoim ekwipunku Steam, a numer seed będzie zawarty w polu informacyjnym, które zobaczysz po kliknięciu przycisku „i” w dolnej części ekranu. W ten sposób zobaczysz wzór skórki, a jeśli masz ogromne szczęście, możesz znaleźć kogoś nieświadomego, kto da Ci ofertę życia. Wiedz jednak, że jest to bardzo mało prawdopodobne. Warto jednak spróbować.

Podsumowanie

Moglibyśmy rozmawiać o różnych wzorach godzinami, ale wierzymy, że rozumiesz sedno. Jeśli wybierzesz się na polowanie na Case Hardened, prawdopodobnie spędzisz dużo czasu, ale hej, nigdy nie wiadomo, kiedy Ci się poszczęści. A jeśli rozpakujesz jeden z nich ze skrzynki i go sprzedasz… pamiętaj, aby sprawdzić go na liście i upewnić się, że to nie Ty przynosisz komuś szczęście. Powodzenia na Key-Dropie i zajrzyj też do naszego posta o najdroższych skinach w CS2!

Zobacz również

Ekonomia w CS2: przewodnik dla każdego

Najlepsze skiny do P90 w CS2: Top 12