Top 6 najdroższych skinów w CS2 - KeyDrop Blog
Przejdź do treści
Wróć

Top 6 najdroższych skinów w CS2

KeyDrop Team

Emocje po premierze CS2 już nieco opadły. Teraz wielu graczy zadaje sobie pytanie, które skiny CS2 są najdroższe? Które zrobią z ciebie bogacza? W tym artykule odkryjemy 6 najdroższych skinów w grze, skupiając się na „typach skinów” bardziej niż jedynych w swoim rodzaju rzadkościach. 

Zdecydowaliśmy się pominąć rękawiczki Factory New, gdyż to one są typowo najdroższymi „regularnymi” skinami. Mamy za to mały bonus w postaci najdroższych naklejek.

Brzmi dobrze? To spójrzcie co dla Was mamy!

Najdroższe skiny do broni CS2

AWP | Gungnir

To niebieskie cudo z Kolekcji Nordic to nowy najwyższej klasy skin do AWPy. Nie trudno zrozumieć czemu. Jest równie rzadki co Dragon Lore, a wygląda o wiele lepiej. Nie dziwota więc, że kosztuje ok. 15 000 $ Factory New.

Otwórz skrzynię z AWP | Gungnir

AWP | Dragon Lore

„Święty Graal” Counter-Strike’a pozostaje takowym w CS2. Trudno powiedzieć czy Dragon Lore jest drogi przez swój wygląd (osobiście uważam, że jest nudnawy) czy przez swoją rzadkość i legendę. Koniec końców, odpowiedź jest nieważna. Ważna jest cena, a Dragon Lore kosztuje około 14 000 $ Factory New.

Otwórz skrzynię z AWP | Dragon Lore

AK-47 | Wild Lotus

Pewnie wykryliście pewną prawidłowość. Rzadkie skiny są drogie (szokujące, wiem!) niezależnie od tego jak wyglądają. Wild Lotus jest subtelny, ale w tym przypadku wiadomo, że cena jest wynikiem rzadkości. Kolekcja St. Marc nie na należy do najczęstszych, a Wild Lotus to jej najdroższy skin, więc nic dziwnego, że jest drogi… nawet jeżeli jest bardziej lanserski niż estetyczny. Wild Lotusy kosztują około 12 000 $ w stanie Factory New.

Otwórz skrzynię z AK-47 | Wild Lotus

M4A4 | Howl

Howl jest pięknym skinem z bogatą historią, która też łączy się z jego ceną. Po tym, jak skin pojawił się w grze za pośrednictwem Warsztatu Steam, okazało się, że jeden z jego twórców ukradł motyw wilka od użytkownika DeviantArtu. Wkrótce po rewelacji nadeszło zgłoszenie DMCA, które zmusiło Valve do zmiany wyglądu skina i usunięcia go ze skrzynek. To zaś sprawia, że skórka jest niebywale rzadka, szczególnie kiedy sparuje się ją z naklejkami IBuyPower (o nich później). Howle potrafią kosztować nawet 7 000 $ w stanie Factory New.

Otwórz skrzynię z M4A4 | Howl

AWP | Medusa

Najlepszy skin z kolekcji Gods & Monsters może być trochę mało wyrazisty w porównaniu do niektórych nowszych skinów (można nawet pokusić się o nazwanie go niebywale drogą wersją Atheris), ale jednak ma też dużo klasy. O ile jego cena, tak jak cena wszystkich skórek oprócz Howla, jest głównie spowodowana rzadkością kolekcji Medusy, ta jest też bardzo estetyczna, a kosztuje około 6 000 $ Factory New.

Otwórz skrzynię z AWP | Medusa

AWP | The Prince

Podobnie do Gungnira Prince jest skórką, która jest zarówno piękna, jak i bardzo szczegółowa. Jej królewski styl sprawia, że dorasta do swojej nazwy (Książę). Jeżeli szukasz skórki z klasą i masz mnóstwo kasy do wydania, ta AWPa może być dobrą inwestycją za około 4 000 $ Factory New.

Otwórz skrzynię z AWP | The Prince

Najdroższe naklejki CS2

Jedna rzecz jest jednak tutaj ważna. Najdroższe przedmioty w CS2 to nie skiny. To naklejki z minionej ery, reprezentujące nieistniejące zespoły. Naklejki z Katowic 2014 mogą kosztować nawet sto tysięcy dolarów. Nie znajdziesz ich raczej w grze, a kapsuły w których można je znaleźć praktycznie wymarły. Najdroższe z nich to:

Titan (Holo) | Katowice 2014

titan-holo-katowice-2014

Titan był jednym z oryginalnych francuskich zespołów w CSGO, w którym grali choćby shox, NBK, KennyS czy ScreaM. Zespół rozpadł się w 2016, 2 lata po powstaniu kapsuły. Ten fakt, połączony z ikonicznym wyglądem przedmiotu, sprawia, że wraz z numerem dwa na liście jest ona jednym z najdroższych przedmiotów w Counter-Strike’u (75 000–100 000 $).

iBUYPOWER (Holo) | Katowice 2014

ibuypower-holo-katowice-2014

Często idąca w parze z Howlem, ten przedmiot również ma za sobą skandal. iBUYPOWER było kiedyś najlepszą amerykańską drużyną, dla której grały legendy sceny NA skadoodle, steel, dazed, AZK i swag. Niestety w 2014 okazało się, że wszyscy zawodnicy oprócz skadoodla uczestniczyli w ustawianiu meczu, a co za tym idzie, otrzymali dożywotnie bany z Counter-Strike’a. Patrząc na to, nie dziwne że pasuje tematycznie do Howla. Do tego jeszcze ma podobne kolory, a dziki kot z loga IBP świetnie komponuje się z wilkiem z broni. Patrząc na burzliwą historię tej naklejki oraz jej rzadkość, nic dziwnego, że jest jednym z najdroższych przedmiotów w Counter-Strike’u (75 000–90 000 $). 

Reason Gaming (Holo) | Katowice 2014

reason-gaming-holo-katowice-2014

Reason to ciekawa opowieść. Przez lata dla tego zespołu grali gracze z Danii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, a teraz także z Ameryki. Jednak najbardziej legendarnym zespołem Reason jest właśnie ten z 2014 którego liderem był legendarny Karrigan. Reason wciąż istnieje, ale nigdy nie wrócił na Majora, co podwyższa wartość naklejki (ok. 70 000 $).

Vox Eminor (Holo) | Katowice 2014

vox-eminor-holo-katowice-2014

Australijskie Vox Eminor to kolejna nieistniejąca już organizacja, co sprawia, że ich logo w formie naklejki jest wyjątkowo rzadkie. Zespół składający się z legend australijskiego CSa, w tym obecnego Jacka Gmocha FPSów Spunja, a także popularnych graczy takich jak AZR czy jks, ta naklejka jest symbolem dla wszystkich, którzy kibicują Dawidom w pojedynkach z goliatem i ostatnią naklejką w grze wartą ponad 50 000 $.

Jak zdobyć drogie skiny CS2?

No… to zależy. Niektóre możesz kupić na markecie Steam i zewnętrznych stronach, ale zgadujemy, że nie masz tysięcy dolarów w zanadrzu. Otwieranie darmowych skrzynek CS2 może być rozwiązaniem, ale jest raczej mało prawdopodobnym źródłem top-tierów. Większe szczęście możesz mieć na zewnętrznych stronach do otwierania lootboxów takich jak Key-Drop. Kto wie, może w ten sposób zgarniesz wymarzonego Gungnira!

KeyDrop Team

Udostępnij:

Zobacz również

Trust Factor CS2: jak działa czynnik zaufania w CS2?

Najtańsza kosa CS2: 7 najtańszych noży w grze