Trust Factor CS2: jak działa czynnik zaufania w CS2? - KeyDrop Blog
Przejdź do treści
Wróć

Trust Factor CS2: jak działa czynnik zaufania w CS2?

KeyDrop Team

Matchmaking w Counter-Strike’u może być piekielnym przeżyciem. By walczyć z tym fenomenem, Valve stworzyło swoje własne siedem (no dobra… trzy) kręgi piekła, tworzone z pomocą CS2 Trust Factora.

Oprócz CS Ranking, Trust Factor jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na Twoje doświadczenia w Counter-Strike’u. Dlaczego istnieje? Jak jest obliczany? Jak możesz go ulepszyć? Opowiemy o tym tutaj!

Jak działa Trust Factor w CS2?

W czasach CS:GO, matchmaking był chaosem. Czasem grałeś z fajnymi, pozytywnymi ludźmi, innym razem z trollami, grieferami i cheaterami. Dlatego Valve zdecydowało się coś zrobić z tym fantem tworząc Trust Factor.

Trust Factor to ukryty ranking bazujący na twoich interakcjach w grze i statusie konta Steam. Jeżeli otrzymasz wiele reportów, wyciszeń i będziesz niemiły dla ludzi, wpadniesz w niski Trust wraz z innymi trollami, grieferami i rzekomymi cheaterami. Przynajmniej taka była idea. Valve nie dzieli się szczegółami swojego algorytmu. Wspomniane wcześniej atrybuty mają duży wpływ na Twoją pozycję w Trust Factorze, który dzieli się na trzy poziomy Wysoki, Średni, Niski.

Jak sprawdzić Trust Factor w CS2

Jest mały problem… Nie możesz sprawdzić. Ale możesz się domyślić, choćby po tym jacy są twoi przeciwnicy. Jeżeli cały czas wpadasz na drużyny z autowyciszonymi mikrofonami i otaczają Cię złośliwcy i ludzie, którzy mają vibe cheatera… prawdopodobnie jesteś w najniższym kręgu Trust Factorowym. Więc… najlepszym sposobem jest obserwowanie swojego otoczenia.

Jak zwiększyć Trust Factor w CS2

Z uwagi na to, że Valve jest dosyć tajemnicze jeżeli chodzi o CS2 Trust Factor, trudno powiedzieć. Jeżeli grasz na smerfie z CS2 jako jedyną grą, możesz od razu trafić do grupy niegrzecznych graczy. Jeżeli masz monetę 10-letniego weterana (nawet jeżeli nie grałeś dużo w CSa), możesz być otoczony (względnymi) aniołkami.

Jak więc podnieść swój Trust Factor w CS2? Cytując “Wszystko wszędzie naraz”… po prostu bądź dobry, miej nadzieję, że trafisz do odpowiednich rang i Twój Trust Factor powinien się podnosić. Jednak wiemy, że to może być trudne jeżeli zaczynasz swoją przygodę z CS2 na nowym koncie. Dlatego ważne, żebyś nie korzystał z konta wyłącznie do CS2. Z „normalnymi” transakcjami, dobrym zachowaniem w grze i graniem zgodnie z rangą, Trust Factor powinien się zwiększyć.

CS2 Trust Factor a gra ze znajomymi

Jedna rzecz, na którą powinieneś uważać, to granie ze znajomymi. Jeżeli Ty albo ktoś inny w Twojej ekipie ma niski Trust Factor, będziecie grać na tym poziomie niezależnie od Factoru innych graczy i może to wpłynąć negatywnie również na Twój Trust Factor.

Dlatego jeżeli wiesz, że Twój znajomy ma niski Trust Factor, dobrym pomysłem może być zdobycie dla niego innego konta, albo przekonanie go, żeby zaczął od nowa. Gra z niskim Trust Factorem może być wyjątkowo frustrująca, jeżeli rozpoczął on swoją karierę smerfując lub griefując. Odzyskanie dobrego Trust Factoru będzie trudnym zadaniem.

Podsumowanie

Krótko i na temat: jeżeli chcesz mieć wysoki Trust Factor, nie bądź tym kolesiem, który griefuje i wyklina wszystkich, graj na swoim poziomie, używaj konta Steam do innych rzeczy, a Trust Factor powinien wzrastać.

Zobacz również

Każda komenda na kosę w CS2—wszystkie noże

Top 6 najdroższych skinów w CS2