Każda komenda na kosę w CS2—wszystkie noże - KeyDrop Blog
Przejdź do treści
Wróć

Każda komenda na kosę w CS2—wszystkie noże

KeyDrop Team

Byłoby pięknie, gdyby można było po prostu wpisać komendę i natychmiast otrzymać wymarzony nóż za darmo, najlepiej jeszcze z jakąś wypasioną skórką. Niestety, jak wszyscy wiemy, takie cuda się nie zdarzają — między innymi dlatego noże w CS2 są tak cenne. Ale to nie znaczy, że nie da się ich przetestować! 

Dzięki komendom na kosy w CS2 możesz tymczasowo załadować dowolny nóż w wersji podstawowej i wypróbować go za darmo. Oczywiście to możliwe tylko podczas gry w trybie offline albo na prywatnych serwerach. Poniżej znajdziesz każdą komendę na kosy w CS2, plus instrukcję użytkowania. Udanej zabawy!

Korzystanie z komend na kosę w CS2

Na przestrzeni lat istniały różne sposoby spawnowania noży w CS:GO, ale nie wszystkie z nich są kompatybilne z obecną wersją gry. Oto prosta metoda, która działa idealnie w CS2:

Rozpoczęcie gry

Zanim przejdziemy do komend na noże, upewnij się, że masz włączoną konsolę

  • Otwórz CS2 i wejdź w Ustawienia → Gra
  • Ustaw „Wyświetlanie konsoli” (Enable Developer Console) na „Tak”

Już? Super—możemy przejść do wybrania właściwego trybu gry

Aby komendy na nóż działały, musisz włączyć sv_cheats w swojej grze. To dozwolone tylko na serwerach lokalnych lub w meczach treningowych, więc wybierz jedną z tych opcji przygotowując się do gry. Jeśli będziesz korzystać z meczu treningowego i nie chcesz, aby w grze pojawiały się boty, włącz tryb rozgrzewki (Warmup Mode). 

Jeszcze jedno: zanim zaczniesz grę, musisz mieć wyposażony domyślny nóż. Jeśli wybierzesz inny, komendy mogą nie działać. 

Komendy na noże w CS2

Kiedy już znajdziesz się w grze, otwórz konsolę (domyślnie [~]), włącz cheatsy: 

sv_cheats 1

…i wpisz następującą komendę: 

mp_drop_knife_enable 1

Ok — teraz upuść kosę na ziemię (domyślnie [G]). Skieruj celownik na nóż i ponownie otwórz konsolę. Wpisz jedną z poniższych komend, żeby zmienić nóż:

NóżKomenda
Bayonetsubclass_change 500
Classic Knifesubclass_change 503
Flip Knifesubclass_change 505
Gut Knifesubclass_change 506
Karambitsubclass_change 507
M9 Bayonetsubclass_change 508
Huntsman Knifesubclass_change 509
Falchion Knifesubclass_change 512
Bowie Knifesubclass_change 514
Butterfly Knifesubclass_change 515
Shadow Daggerssubclass_change 516
Paracord Knifesubclass_change 517
Survival Knifesubclass_change 518
Ursus Knifesubclass_change 519
Navaja Knifesubclass_change 520
Nomad Knifesubclass_change 521
Stiletto Knifesubclass_change 522
Talon Knifesubclass_change 523
Default Knifesubclass_change 524
Skeleton Knifesubclass_change 525
Kukri Knifesubclass_change 526
Każda komenda na kosę w CS2

Aby podnieść nóż, wystarczy do niego podejść. Jeśli chcesz ponownie zmienić kosę na inną, należy powtórzyć proces: 

  • Upuść nóż [G] i skieruj na niego celownik
  • Otwórz konsolę i wpisz komendę dla innego noża
  • Podnieś „nowy” nóż

Pamiętaj, że używając tej metody możesz zmienić jedynie model noża. Nie ma sposobu, żeby zmienić skórkę używając konsoli.

I tyle! Wiadomo; to nie to samo, co posiadanie własnego noża motylkowego lub karambitu. Ale i tak fajnie jest pobawić się różnymi nożami w grze. 

Nie musisz obawiać się konsekwencji za korzystanie z cheatsów — można ich używać bez problemu w prywatnych meczach, treningach i na niektórych lokalnych serwerach. Bana dostaniesz tylko za oszukiwanie podczas gry online na oficjalnych serwerach Valve. Poza tym oszukiwanie na tych serwerach wcale nie jest takie proste

Sposób na testowanie noży bez komend

Alternatywnym sposobem na wypróbowanie różnych noży w CS2 za darmo jest skorzystanie z map treningowych. W Warsztacie Steam dostępnych jest wiele map do ćwiczenia aima stworzonych przez graczy, a niektóre z nich umożliwiają dowolne przełączanie się na różne noże bez konieczności korzystania z konsoli. 

Spróbuj na przykład mapy cs2_aim albo GGPredict Training Hub — obie zawierają panele menu z pełnym asortymentem broni, w tym ze wszystkimi nożami. Wystarczy wybrać mapę z Warsztatu, kliknąć „Zasubskrybuj” i uruchomić ją w CS2 (Graj → Mapy z Warsztatu Steam). Zobacz naszego posta o najlepszych mapach do trenowania aima w CS2, żeby dowiedzieć się więcej. 

To wszystko — korzystanie z komend na kosy w CS2 jest proste gdy już wiesz, co robić. Baw się dobrze wypróbowując każdą kosę i daj nam znać, który typ noża w CS2 podoba Ci się najbardziej!

Zobacz również

W jakich skrzynkach CS2 są noże motylkowe? Skrzynki butterfly knife

Trust Factor CS2: jak działa czynnik zaufania w CS2?