W jakich skrzynkach CS2 są noże motylkowe? Skrzynki butterfly knife - KeyDrop Blog
Przejdź do treści
Wróć

W jakich skrzynkach CS2 są noże motylkowe? Skrzynki butterfly knife

KeyDrop Team

Szanse na zdobycie skina do noża motylkowego z oficjalnej CS2 są raczej nikłe, ale nie zerowe — zawsze istnieje szansa, że dopisze Ci szczęście. Ostatecznie każdemu wolno marzyć!

Zanim jednak spróbujesz swoich sił w otwieraniu skrzynek w poszukiwaniu nowej kosy, musisz wiedzieć, które z nich są warte Twojej uwagi. Tak więc oto lista wszystkich skrzynek z szansą na butterfly knife — plus kilka wskazówek odnośnie cen i wartości skórek.

Operation Breakout Weapon Case

Na początek weźmy starą, dobrą skrzynkę operacji Breakout. Pojawiła się 1 lipca 2014 wraz z aktualizacją Operation Breakout, która wprowadziła noże motylkowe do gry. Dlatego to właśnie w tej skrzynce można trafić na wersję Vanilla (czyli podstawową) butterfly knife. 

Łącznie w skrzynce operacji Breakout znajdziecie 27 skinów, w tym 13 noży motylkowych. Są tu też dwie skórki Covert: M4A1-S | Cyrex i P90 | Asiimov. Nie są szczególnie wartościowe (max. 35–40 $ za wersje Factory New), ale obie mają fajny, wyrazisty styl. 

A oto wszystkie noże motylkowe, jakie można znaleźć w skrzynce operacji Breakout:

Pod względem wartości, kosy z tej skrzynki mieszczą się mniej więcej w dolnej połowie ogólnego przedziału cenowego noży motylkowych. Zasadniczo ceny noży motylkowych wahają się od kilkuset dolarów do około 20 tysięcy dolarów (za Gamma Doppler Emerald lub Doppler Sapphire), choć większość skórek nie przekracza kilku tysięcy. Tymczasem noże znalezione w tej skrzynce osiągają wartość od 450 dolarów (Urban Masked, Scorched, Safari Mesh) do 6 tys. dolarów (Factory New Crimson Web). Warto wspomnieć o skórce Fade, która osiąga nawet 2,5 tys. dolarów i również jest jedną z cenniejszych w tej skrzynce. 

Chcesz już kupić tę skrzynkę (albo 10)? Na Rynku Społeczności Steam znajdują się tysiące ofert — sprawdź je tutaj.

Spectrum Case

Skrzynia Spectrum została włączona do gry 15 marca 2017 roku wraz z aktualizacją, która dała nam też Canals — mocno polaryzującą mapę z CS:GO kochaną/nienawidzoną przez wielu (mało kto nie miał zdania). Canals nie znajdziecie wśród oficjalnych map do CS2, przynajmniej w momencie pisania tego posta, ale skrzynia Spectrum szczęśliwie została. 

Można w niej trafić na jedną z 47 skórek: jest tu 17 skinów do broni palnej, zaprojektowanych przez graczy, plus 30 skinów do noży — w tym 6 do noży motylkowych. Jedna z nich to Doppler, który może występować w kilku różnych wersjach. 

Najciekawsze pozycje na ogólnej liście skórek z tej skrzynki to Dopplery dla huntsman knife, Bowie knife, falchiona i shadow daggers, a także wiecznie żywy AK-47 | Bloodsport. Jest też szansa na trafienie popularnej niebiesko-różowej skórki Covert USP-S | Neo-Noir.

Skórki buttefly knife w skrzynce Spectrum to:

Jeśli masz na oku Dopplera, to wiedz, że są tylko dwie skrzynki z Dopplerem dla butterfly knife — Spectrum i Spectrum 2. Raczej nie zaskoczy Cię fakt, że najbardziej wartościową skórką z powyższej listy jest Doppler Sapphire: zielony Doppler w wersji Factory New z najniższym floatem bez problemu osiąga ceny rzędu 20 tys. dolarów. Doppler Ruby (czerwony) to kwoty z przedziału 10–15 tys. dolarów. Z kolei najtańszą skórką butterfly knife w tej skrzynce jest Rust Coat (rdza), warta ok. 500 dolarów. 

Na Steamie jest mnóstwo ofert ze skrzynkami Spectrum — znajdziesz je tutaj.

Spectrum 2 Case

Spectrum 2 pojawiło się 17 września 2017 w ramach aktualizacji “China, are you ready?”, kiedy to CS:GO miało swoją oficjalną premierę w kontynentalnych Chinach. Ta skrzynka zawiera 47 skinów, w tym 17 dla broni palnej — warte uwagi są dwie skórki Covert: P250 | See Ya Later i doskonale wszystkim znana AK-47 | The Empress.

Niestety Spectrum 2 nie zaoferowało nam żadnych nowych skórek do noży — zawiera te same kosy, co pierwsze Spectrum. Lista skórek butterfly knife w tej skrzynce jest więc taka sama jak w poprzedniej:

Skrzynki Spectrum 2 są na sprzedaż w Steamie tutaj.

Operation Riptide Case

Skrzynia operacji Riptide dołączyła do CS:GO 21 września 2021 roku wraz z, uwaga uwaga… operacją Riptide. Ta aktualizacja dała nam też mnóstwo nowych naklejek, skórek postaci i cztery nowe kolekcje skórek broni (Mirage, Train, Dust 2 i Vertigo). 

Spośród 17 skórek broni palnej w tej skrzynce, najrzadsze (i najdroższe) pozycje to Desert Eagle | Ocean Drive and AK-47 | Leet Museo. Jest tu też 30 nowych skórek do noży, w tym skiny Gamma Doppler i Lore dla huntsman knife, Bowie knife, falchiona i shadow daggers. 

Ale jesteś tu dla skórek butterfly knife, więc oto są — w skrzyni operacji Riptide możesz znaleźć:

Oczywiście zielony Gamma Doppler Emerald jest tu największym skarbem: 20 tys. dolarów to typowa cena tego skina i regularnie figuruje on na listach najdroższych skinów w CS2. Pozostałe Gamma Dopplery osiągają ceny rzędu 2–4 tys. dolarów, Autotronic to ok. 2 tys., a ceny Lore mają duży rozrzut zależnie od floatu: od 700 do prawie 5 tys. dolarów. Laminate, Bright Water i Freehand są tańsze, pomiędzy 600 a 1000 dolarów. 

Skrzynia Operation Riptide została wycofana z gry — nie ma szans na otrzymanie jej w cotygodniowym dropie w CS2. Z tego względu dostępność tej skrzyni jest ograniczona zarówno na Steam, jak i na innych stronach handlujących przedmiotami z CS2. Każde otwarcie takiej skrzynki obniża łączną ilość w obiegu, więc Operation Riptide Case jest coraz rzadszy. Mimo to, w momencie pisania tego tekstu nadal można przeglądać tysiące ofert sprzedaży tej skrzyni. Spodziewaj się tylko ponadprzeciętnie wysokich cen. 

Te wyższe ceny nie mają nic wspólnego z zawartością skrzyni (wszystkie skiny nadal są dostępne poza nią) ani z szansami na trafienie poszczególnych skórek. Wynikają tylko i wyłącznie z ograniczonej ilości tych skrzyń na rynku. Skrzynka Dreams and Nightmares (o której zaraz dowiemy się więcej) zawiera te same noże, co Operation Riptide, ale kosztuje dużo mniej z racji tego, że nadal pojawia się w grze.

Dreams and Nightmares Case

Skrzynia Snów i koszmarów wyszła 20 stycznia 2022 jako osobny dodatek do CSa. Trafiło do niej 17 nowych skórek do broni palnej autorstwa graczy, w tym AK-47 | Nightwish i P9 | Starlight Protector

Jak już wspomnieliśmy, Dreams and Nightmares zawiera te same skiny do noży co Operation Riptide, w tym te same skórki butterfly knife:

Jeśli Twoim jedynym celem przy zakupie skrzynek jest trafienie na konkretny butterfly knife z tej listy, to nie marnuj kasy na Operation Riptide — Dreams and Nightmares ma takie same szanse na nóż motylkowy przy dużo niższej cenie. W momencie pisania tekstu Dreams kosztuje ok. 1 dolar, w porównaniu do 6 dolarów za Operation Riptide. Skrzynię Snów i koszmarów kupisz na Steamie tutaj.

Skrzynki z butterfly knife na Key-Dropie

Mnóstwo skrzyń tutaj na Key-Dropie daje szansę na trafienie kosy butterfly knife. Knives to jedna z opcji — można w niej znaleźć między innymi Dopplery i Gamma Dopplery! Kolejna możliwość to skrzynia Joker, która zawiera m.in. skórki Butterfly Knife | Tiger Tooth i Butterfly Knife | Scorched

Knives i Joker to tylko przykłady: prawdę mówiąc, na Key-Dropie jest tak wiele skrzynek z nożami motylkowymi, że wymienienie ich wszystkich tutaj mijałoby się z celem — zwłaszcza że cały czas dodajemy nowe skrzynie. 

Dużo prościej jest zacząć od konkretnego skina, który Cię interesuje. Skorzystaj z opcji wyszukiwania albo kliknij któryś z linków w tym artykule (na przykład w galerii), a trafisz na listę wszystkich naszych skrzynek, które zawierają interesującą Cię skórkę.

Podsumowując…

Wersja skrótowa — oto wszystkie oficjalne skrzynki z butterfly knife: 

  1. Operation Breakout Weapon Case (Skrzynia operacji Breakout): 13 skórek butterfly knife
  2. Spectrum i Spectrum 2: 6 skórek butterfly knife, w tym Dopplery
  3. Operation Riptide (skrzynia operacji Riptide) i Dreams and Nightmares (skrzynia Snów i koszmarów): 6 skórek butterfly knife, w tym Gamma Dopplery

…i oczywiście Key-Drop, z mnóstwem skrzyń zawierających butterfly knife, które też warto zobaczyć. Powodzenia w poszukiwaniu szafirowego Dopplera!

KeyDrop Team

Udostępnij:

Zobacz również

Jak zdobyć skiny w CS2? 6 najlepszych sposobów

Każda komenda na kosę w CS2—wszystkie noże