Jak zdobyć skiny w CS2? 6 najlepszych sposobów - KeyDrop Blog
Przejdź do treści
Wróć

Jak zdobyć skiny w CS2? 6 najlepszych sposobów

KeyDrop Team

O szczegółach rozgrywki i strategicznych niuansach Counter-Strike’a możemy rozprawiać w nieskończoność, ale spójrzmy prawdzie w oczy: dla większości graczy skórki są równie ważne. Jeśli Twój pistolet musi pasować do reszty wyposażenia, ale także do Twoich rękawic, gratulacje: jesteś we właściwym miejscu. W necie znajdziesz mnóstwo sprzecznych informacji o tym, jak zdobyć skiny do CS2. Wiele stron miesza dawne CS:GO z dzisiejszym CS2, nie biorąc pod uwagę zmian, jakie wprowadziła dwójka.

Ten post wszystko wyjaśni: omówimy sześć najlepszych, aktualnych sposobów na zdobycie skórek. Niektóre metody są darmowe, inne płatne, ale wszystkie są w 100% legitne i działają z CS2.

Jak zdobyć skiny w CS2 za darmo

Czy da się dostać skiny za darmo? Da się—my znaleźliśmy aż cztery sposoby. Większość wymaga nieco czasu i/lub wysiłku, ale przynajmniej nie trzeba za nie dodatkowo płacić. 

Otwieraj Weekly Care Package

Na początek najprostsza opcja, z której już pewnie korzystasz: weekly care package. Po odblokowaniu statusu Prime w CS2 uzyskasz dostęp do cotygodniowych dropów, zawierających cztery przedmioty: jeden case i trzy randomowe skórki albo graffiti. Co tydzień możesz wybrać dwa z nich zupełnie za darmo. 

Jedyne co nie jest darmowe to samo Prime, które wymaga jednorazowej opłaty w wysokości 14.99 USD (ok. 60 PLN). Ze statusem Prime w CS2 wiąże się sporo korzyści, więc, tak czy inaczej, warto w nie zainwestować. 

Ale wróćmy do samego care package. Żeby odebrać skórki, musisz podnieść swój poziom private rank przynajmniej raz w ciągu danego tygodnia. Jeśli regularnie grasz w CSa, nie będzie to żaden wysiłek—wystarczy parę meczów competitive, żeby uzbierać potrzebne punkty XP. 

Pod względem rzadkości lub wartości pieniężnej skórki z weekly care package raczej nie przedstawiają sobą szału, ale i tak warto je zbierać. Zawsze możesz skorzystać z kontraktu trade up i wymienić je na coś lepszego. 

Odbieraj nagrody na stronach o CS2

Twoje ulubione strony do otwierania skrzynek (*wink wink*) i sklepy ze skórkami prawdopodobnie oferują codzienne gratisy jako nagrodę za zalogowanie się i korzystanie z platformy. Jeśli jesteś aktywny na wielu takich stronach równocześnie, możesz łącznie odebrać nawet kilka darmowych skórek dziennie. Na Key-Dropie będzie czekać na Ciebie darmowa Codzienna Skrzynia, której wartość możesz podnieść odblokowując kolejne poziomy. 

Spróbuj stron typu reward-earning

Wszyscy kojarzą strony, które płacą użytkownikom za udział w ankietach albo używanie jakiejś darmowej apki. Ale czy wiesz, że niektóre takie platformy wypłacają wynagrodzenie w postaci skórek albo kart prezentowych do Steama? 

Dobrymi przykładami są Swagbucks, Freecash i Idle-Empire. W momencie pisania wszystkie z nich są dostępne w Polsce, chociaż nie mają polskich wersji językowych i ich obsługa wymaga przynajmniej podstawowej pewnej znajomości angielskiego. Oczywiście mamy swoje rodzime serwisy tego typu, ale żadne z nich nie płacą w skórkach. 

Zdobywanie skinów w ten sposób jest raczej czasochłonne, ale za to można „zarobić” skórki zerowym kosztem. 

Bierz udział w konkursach i giveawayach na mediach społecznościowych

Wiele stron zajmujących się tematyką CSa i skórek udostępnia regularne konkursy i giveawaye na swoich mediach społecznościowych. Udział w takim giveawayu najczęściej wymaga lajkowania, udostępniania, albo komentowania posta. Zwycięzcy są wyłaniani w sposób sprecyzowany w samym poście, często w drodze losowania. 

W Key-Drop organizujemy mnóstwo giveawayów, więc sprawdź nasz Facebook, Instagram i inne media społecznościowe, aby wziąć w nich udział. Kto wie, może zostaniesz kolejnym szczęśliwym zwycięzcą!

Gdzie kupić skiny CS2

Darmowe rzeczy są fajne, ale nie zawsze chcemy na nie czekać. Poza tym większość darmowych metod na zdobycie skórek CS2 charakteryzuje się losowością: nie wszędzie mamy wybór, jaką skórkę otrzymamy. Czasem warto po prostu sypnąć kasą, żeby zdobyć wybranego skina tu i teraz. 

Rynek Społeczności Steam

Na Rynku Steam znajdziesz tysiące skórek na sprzedaż, z szerokiego przedziału cenowego—od kilku centów po setki dolarów. Możesz zobaczyć wszystkie dostępne oferty dla interesującego Cię przedmiotu, porównać ceny i wybrać najciekawszą (albo najtańszą) opcję. 

Inne strony ze skórkami

Steam jest najpopularniejszym miejscem do kupowania skórek, ale na pewno nie jedynym. W sieci działa wiele nieoficjalnych sklepów, gdzie można kupić skiny, skrzynki i inne przedmioty z gier, w tym z CS2. Wystarczy wygooglować temat, żeby na nie trafić. Większość takich stron jest legitna, chociaż polecamy się upewnić przed pierwszymi zakupami. Mimo małego ryzyka warto przejrzeć opinie w internecie dla danej witryny, żeby mieć absolutną pewność, że nie jest oszustwem. 

Najlepszą metodą na kupowanie skórek jest przejrzenie kilku stron, w tym Rynku Steam, i wybranie najlepszej oferty dla danego przedmiotu. Taki research da Ci też lepszy wgląd w typowe ceny różnych wersji skórki i pomoże Ci uniknąć przepłacania. 

Lifehack: niektóre sklepy ze skórkami oferują możliwość wymienienia Twoich skinów na środki do wydania na platformie. To oznacza, że możesz na przykład uzbierać kolekcję tańszych skórek (nawet uzyskanych darmowymi sposobami opisanymi powyżej) i wymienić je na jedną droższą, na której Ci zależy.

Zobacz również

Status Prime CS2: Co to jest, ile kosztuje i czy warto zapłacić?

W jakich skrzynkach CS2 są noże motylkowe? Skrzynki butterfly knife