Najlepsze mapy do trenowania aima w CS2 [Top 6] - KeyDrop Blog
Przejdź do treści
Wróć

Najlepsze mapy do trenowania aima w CS2 [Top 6]

KeyDrop Team

Środek meczu generalnie nie jest najlepszym momentem na rozgrzewkę, trenowanie aima, eksperymenty z ustawieniami albo testowanie nowego celownika. Do tych celów najlepiej nadaje się prywatna przestrzeń, gdzie można w spokoju postrzelać do botów, nie ryzykując przegranym meczem—czyli mapa treningowa. 

Spośród setek map w Warsztacie Steama wybraliśmy dla Ciebie sześć najlepszych map do trenowania aima w CS2. Poćwicz celowanie i tracking, poznaj odrzut każdej broni w grze, dopracuj swoje ustawienia—zanim się obejrzysz, będziesz najlepszym strzelcem na serwerze!

1. CSStats Training Map (CSGOHUB)

mapa treningowa csstats
CSStats Training Map. Źródło: Warsztat Steam

Ta mapa treningowa została stworzona przez zespół csstats.gg, czyli twórców popularnej platformy do zbierania i śledzenia statystyk z Twoich rozgrywek CS2. Jak każda mapa tego typu, CSStats Training Map spawnuje boty, do których możesz strzelać przy użyciu dowolnej broni—masz dostęp do całego arsenału. 

Boty poruszają się (lub nie) zgodnie z wybranym przez Ciebie trybem. Te same tryby pojawią się w większości map na tej liście, więc warto je poznać już teraz: 

  • Static: boty pojawiają się na arenie i stoją bez ruchu
  • Rush: boty biegną przez arenę w Twoim kierunku
  • Shuffle: boty chaotycznie poruszają się po arenie

Mapa CSStats daje także opcję wybrania odległości, w jakiej boty pojawią się na arenie, a także ilości botów i rodzaju ich pancerza (kevlar, hełm itd.). Można też włączyć headshot mode, który powoduje, że wyłącznie headshot może załatwić bota.

panel menu w mapie treningowej csstats
Przejrzyste, intuicyjne menu w CSStats Training Map. Źródło: Warsztat Steam

Wszystko to dostajemy w przyjemnym wizualnie opakowaniu, od intuicyjnego, prostego menu po arenę, która nieco przypomina otwarty teren na tradycyjnej mapie. Wiele map treningowych świeci pustką i nudzi szarymi teksturami, więc projekt CSStats zdecydowanie się tu wyróżnia.

Zobacz CSStats Training Map w Warsztacie

2. Aim Botz Aim Training

aimbotz mapy do trenowania aima cs2
Aim Botz Aim Training Map. Źródło: Warsztat Steam

Aim Botz była jedną z najpopularniejszych map treningowych w CS:GO, a wersja do CS2 jest równie dobra. Gracz stoi tu na środku kwadratowej areny, wokół której pojawiają się boty. Niska ściana oddziela boty od gracza, utrzymując odpowiedni dystans między graczem a botami. 

Możesz zdecydować, z których stron spawnują boty—od 360 stopni (z każdej strony) do 90 stopni (tylko z jednej strony). Mapa zawiera również szereg innych opcji, takich jak sposób poruszania się botów (spamowanie ADAD, bieganie, skakanie, kucanie itp.), pancerz botów i zawartość mapy (nierówny teren, skrzynie, ściany peek/spray itp.) Umożliwia to ćwiczenie aima w różnych scenariuszach i pod różnymi kątami. Dostępny jest także headshot mode i wiele innych pomniejszych opcji. Wszystko to składa się na mnóstwo możliwości dostosowania mapy do swoich potrzeb, ale także na dość skomplikowane menu. Trzeba się do niego nieco przyzwyczaić, bo mnogość opcji i przycisków może w pierwszej chwili porażać.

aimbotz menu mapy do trenowania aima cs2
Panel menu w Aim Botz Aim Training. Źródło: Warsztat Steam

No i oczywiście należy tu wspomnieć o Aim Botz Challenge, które zrodziło się właśnie na tej mapie, w starych dobrych (?) czasach CS:GO. Challenge polega na zestrzeleniu 100 botów w jak najkrótszym czasie. Wyniki są mierzone w KPM, czyli kills per minute (kille na minutę). 

Nawet jeśli słyszysz o tym po raz pierwszy, na bank już wiesz, że rekord KPM będzie absolutnie niewiarygodny. uLLectical, twórcy mapy Aim Botz, prowadzą ranking najlepszych wyników. W trybie 90-stopni średni wynik to około 100 KPM, ale najlepsi z najlepszych osiągają prawie 210 KPM (aktualnie 209.95). Mało tego: ten ranking bierze pod uwagę tylko wyniki dodane ręcznie przez graczy, więc nie zawiera wszystkich rekordów—już parę lat temu pisano o KPMie przekraczającym 210. Odpal Aim Botz i sprawdź, jak wypadnie Twój wynik! 

Zobacz mapę Aim Botz Aim Training w Warsztacie

3. cs2_aim

mapa do trenowania aima cs2_aim
Mapa treningowa cs2_aim. Źródło: Warsztat Steam

Jeśli przemawia do Ciebie prostota w designie i rozwiązaniach, to cs2_aim może Ci się spodobać. Znajdziesz tu prostokątną arenę, która może i jest raczej pusta, ale za to nie rozprasza teksturami ani ostrymi kolorami. Do tego w mapie jest opcja załadowania prostych przeszkód jak ściany peek/spray. 

Jak większość map, cs2_aim daje możliwość dostosowania kluczowych kwestii takich jak ruch botów (w tym spamowanie ADAD i skakanie), pancerz, odległość itd. Jest też headshot mode i inne standardowe tryby: 100 kill challenge, static i rush. Rush jest tu dynamiczny—boty biegną w kierunku gracza, gdziekolwiek ten się znajduje, zamiast tylko ślepo lecieć z jednego końca areny na drugi.

mapa do trenowania aima cs2_aim
Menu w mapie treningowej cs2_aim. Źródło: Warsztat Steam

Panel menu w cs2_aim jest raczej minimalistyczny i łatwy w użyciu, dzięki czemu można szybko zacząć rozgrzewkę. 

Zobacz mapę treningową cs2_aim training w Warsztacie

4. Refrag.gg Warmup Map

mapa do trenowania aima cs2 refrag
Refrag.gg Warmup Map. Image Źródło: Warsztat Steam

Kolejna pozycja na naszej liście to mapa autorstwa Refrag.gg, twórców specjalnej platformy treningowej do CSa. Sama platforma jest dostępna na stronie Refrag i wymaga comiesięcznej płatności, ale mapa jest darmowa i dostępna dla wszystkich. 

Podobnie jak Aim Botz, mapa Refrag.gg umieszcza gracza w centrum areny—jednak tym razem, przestrzeń jest okrągła, nie kwadratowa. Można dostosować standardowe opcje, wybrać jeden z trzech trybów ruchu botów (static, rush, shuffle) i cieszyć oko ładnym, prostym interfejsem.

strefa kz w mapie treningowej refrag
Strefa K-Z w Refrag.gg Warmup Map. Źródło: Warsztat Steam

Mapa Refrag.gg jest też wyposażona w challenge i rankingi, a także osobną strefę K-Z, w której możesz poćwiczyć poruszanie się po trudnym terenie. 

Zobacz Refrag.gg Warmup Map w Warsztacie

5. GGPredict Training Hub

ggpredict mapa do trenowania aima
GGPredict Training Hub. Źródło: Warsztat Steam

GGPredict Training Hub to mapa twórców Aim Botz (nr 2 na tej liście). Samo GGPredict to kolejna płatna platforma do ćwiczenia konkretnych umiejętności w Counter-Strike’u. 

Mapa GGPredict jest wyposażona we wszystkie opcje, których można się spodziewać po przeczytaniu poprzednich wpisów na tej liście. Znajdziesz tu typowe ustawienia, a także challenge mode z rankingiem.

Domyślny wygląd mapy, przypominający pusty magazyn, można zastąpić innym tłem wybranym spośród kilku opcji. Jedyne, czego tej mapie brakuje, to przeszkód takich jak ściany albo chociaż skrzynie, dzięki którym aiming byłby bardziej realistyczny.

menu mapy do trenowania aima w cs2 ggpredict
Duże, wygodne menu w GGPredict Training Hub. Źródło: Warsztat Steam

Panele menu w GGPredict Training hub są łatwe w użyciu i wygodne, a do tego ładnie zaprojektowane. Poza ustawieniami mapy, botów i broni znajdziemy tu także wewnętrzny ranking mapy oraz panel pokazujący najlepszych z najlepszych, czyli „Hall of Fame”. 

Zobacz GGPredict Training Hub w Warsztacie

6. Fast Aim/Reflex Training

fast aim reflex training map
Mapa Fast Aim/Reflex Training. Źródło: Warsztat Steam

Mapa Fast Aim/Reflex Training jest kolejną na tej liście, gdzie gracz spawnuje na środku areny. Boty rushują z każdej strony, ale nie uda im się zbytnio do Ciebie zbliżyć—jesteś na platformie otoczonej czymś w rodzaju przepaści. To rozwiązanie nie tylko pozbywa się botów, ale też uniemożliwia Ci swobodnie poruszanie, zmuszając do skupienia się na celowaniu.

Opcje w tej mapie są ograniczone… a w zasadzie nieistniejące—aktualnie nie ma tutaj nawet menu. Jedyne, co można zrobić, to zmienić ilość botów przy użyciu konsoli (np. bot_quota 10). Niektórym nie będzie to odpowiadać, ale z drugiej strony prostota też ma swoje zalety—ładujesz mapę i strzelasz, bez siedzenia w ustawieniach.

fast aim reflex training map
Mapa treningowa Fast Aim/Reflex jest prosta, ale skuteczna. Źródło: Warsztat Steam

Arena jest bardzo prosta w wyglądzie, z teksturami w jednolitym kolorze. Te tekstury powodują, że mapa przypomina bardziej niedokończony szkielet projektu niż gotowy produkt. Istnieje jednak wiele ścian i innych przeszkód, a wrogowie poruszają się za, przed i wokół nich szybko i nieprzewidywalnie. Więc niech prosty design mapy Cię nie zwiedzie—pomimo surowego wyglądu jest bardzo dynamiczna w rozgrywce i doskonała do ćwiczenia trackingu. 

Zobacz mapę Fast Aim/Reflex Training w Warsztacie

Jak znaleźć i otworzyć mapy z Warsztatu w CS2

Najprostszy sposób na znalezienie nieoficjalnych map do CS2 to wizyta w Warsztacie Steam. Tutaj wybierasz mapę i klikasz „Zasubskrybuj”. Kiedy następnym razem otworzysz CSa, mapa powinna być już na liście w ekranie Graj → Mapy z Warsztatu Steam.

Można też dostać się do Warsztatu z poziomu menu w grze. W zakładce „Graj” w CS2 wybierz „Mapy z Warsztatu Steam” i kliknij „Odwiedź warsztat” (na dole po lewej stronie). Po zasubskrybowaniu i zamknięciu nakładki Steam powinieneś zobaczyć wybraną mapę na swojej liście. 

To by było na tyle—znasz już sześć najlepszych map treningowych w CS2. Wypróbuj wszystkie, wybierz ulubioną i baw się dobrze rozwalając boty i poprawiając swoje wyniki w rankingach CS2

Zobacz również

Rangi w CS2: tryb turniejowy i klasyfikacja CS

Jak pokazać FPS w CS2? 3 szybkie sposoby