Ekonomia w CS2: przewodnik dla każdego | Key-Drop Blog
Przejdź do treści
Wróć

Ekonomia w CS2: przewodnik dla każdego

KeyDrop Team

Trochę się spóźniliśmy, ale być może dopiero teraz wróciłeś do Counter-Strike’a i widzisz wiele zmian. Jedną z nich jest ekonomia w CS2: fakt, że gramy o 6 rund mniej, przyniósł spore zamieszanie w mecie gry, podobnie jak możliwość dropowania granatów członkom drużyny. Jak grać w sposób, który zagwarantuje najlepszą szansę na zwycięstwo? Opowiemy o tym w tym artykule.

Zarabianie w CS2

Po pierwsze, aby zrozumieć, jak działa ekonomia w CS2, musisz wiedzieć, z jaką ilością pieniędzy rozpoczniesz każdą rundę. Będzie tu trochę matematyki, ale nie martw się, to całkiem proste.

Bonus za wygraną/stratę

Zacznijmy od premii za zwycięstwo. Każda drużyna otrzyma 3250 dolarów na gracza jako podstawową kwotę za wygranie rundy. Dodatkowo drużyny otrzymają kolejne 250 dolarów na gracza, jeśli wygrają poprzez spełnienie swojego celu, a nie eliminację (a więc rozbrojenie lub eksplozja bomby daje więcej niż po prostu zabicie wszystkich graczy). Ponadto gracz, który podłożył lub rozbroił bombę, otrzyma osobistą premię w wysokości 300 CSowych dolków.

Drużyna przegrywająca otrzyma również premię za przegraną w zależności od liczby przegranych rund z rzędu. Kwota bazowa wynosi 1400 dolarów i wzrasta o 500 dolarów z każdą kolejną przegraną rundą, aż do 5 rund. Aby oszczędzić Ci szybkiego liczenia, oto podział:

Licznik przegranych rundBonus
11400 $
21900 $
32400 $
42900 $
53400 $

Co oznacza licznik przegranych rund? Cóż… nie jest to tak proste, jak przegrywanie rund z rzędu. Zasadniczo licznik pomaga uniknąć sytuacji występującej wcześniej w CS:GO, w której drużyny byłyby „resetowane” po osiągnięciu określonej liczby porażek, a ich przeciwnicy pozwalali im wygrać rundę, aby zniszczyć ich ekonomię w dalszej perspektywie. W tym przypadku mamy licznik. Każda przegrana runda dodaje do niego punkt, a każda wygrana runda odejmuje ten punkt. Oznacza to, że jeśli gracz przegra 5 z 6 rund, otrzyma premię za 4 przegrane rundy zamiast premii za 1 przegrane rundy.

Jeśli czas się skończy, zanim bomba zostanie podłożona, pozostali przy życiu Terroryści nie otrzymają premii do strat. Dlatego też czasami można zobaczyć zdesperowanego terrorystę wbiegającego na celownik CT.

Nagrody za zabójstwa

Wygrywanie rund nie jest jedynym sposobem na zarabianie pieniędzy w CS2. Otrzymasz również nagrodę za zabójstwo w zależności od broni, z której dokonasz czynu. Oto podział nagród za zabójstwa w zależności od typu broni (chyba że konkretna broń z danej kategorii ma własną nagrodę: na chwilę obecną, po aktualizacji z kwietnia 2024, takie wyjątki to snajperka AWP, SMG P90 i strzelba XM1014).

BrońBonus
Zeus x27100 $
AWP100 $
Karabiny300 $
Pistolety300 $
Karabiny maszynowe300 $
P90300 $
SMG600 $
XM1014600 $
Strzelby900 $
Granaty900 $
Noże1500 $

Jak widać, różne bronie przynoszą różne bonusy, co oznacza, że jeśli jesteś na zabójczym szaleństwie (szczególnie z nożem), możesz szybko zwiększyć swoje saldo.

Uwaga: Maksymalna kwota pieniędzy, jaką możesz mieć, to 16 000 USD, więc upewnij się, że nie zgrywasz Smauga zbyt mocno podczas silnego zwycięstwa.

Wydawanie w CS2

W porządku, więc wiesz, jak zarabiać pieniądze. To całkiem proste, problem pojawia się, gdy przychodzi do wydawania pieniędzy. W Counter-Strike rozpoznajemy różne rodzaje „zakupów”, o których powinieneś poinformować swój zespół, aby zapewnić dobrą komunikację. Podstawowe rodzaje zakupów to:

Pełny zakup (Full Buy)

Zakup składający się w zasadzie ze wszystkiego, czego potrzebujesz w rundzie, czyli karabinu (AK-47, M4A1-S/M4A4 lub AWP), kevlaru (CT nie potrzebują kevlaru, jeśli są pewni, że zmierzą się z pełnym zakupem) i granatów, których potrzebujesz do swojej roli w CS2, a także zestawu do rozbrajania. Daje to około 5000 dolarów za strzelca i ponad 6000 dolarów za AWPera.

Full-Eco

Decyzja ekonomiczna o wstrzymaniu się z jakimikolwiek wydatkami. Zasadniczo, gdy jesteś eco, nie wydajesz żadnych pieniędzy, aby zapewnić sobie lepszy zakup w następnej rundzie. Należy pamiętać, że jeśli jeden z graczy ma nieco więcej gotówki, może być skłonny wydać ją na coś takiego jak P250. O ile bonus za przegraną nadal zapewnia pełny zakup, jest to dobra decyzja.

Force Buy

Czasami pieniądze układają się w taki sposób, że utkniesz ze słabym stanem portfela na więcej niż jedną rundę. W takim przypadku opłacalne może być kupowanie na siłę, czyli kupowanie najlepszego sprzętu za swoje pieniądze i próba wygrania rundy przeciwko silniejszej broni. Przy dobrej strategii może to całkiem nieźle zadziałać.

Opierając się na tych trzech podstawach, mamy dwie dodatkowe strategie zakupowe w ekonomii w CS2:

Anti-Eco

Jeśli jesteś pewien, że twój przeciwnik będzie na eco, możesz dokonać zakupu, aby walczyć z eco i zwiększyć swoją ekonomię. Pistolety maszynowe będą świetnym wyborem (lub strzelby, jeśli jesteś pewien, że będziesz w stanie ich użyć). CT powinni również upewnić się, że kupili hełm, ponieważ terroryści nie mają AK, co ochroni ich przed przykrymi niespodziankami.

Częściowe Eko

Jeśli musisz mieć określoną kwotę na koncie bankowym i jesteś pewien, że nie musisz nikogo upuszczać w następnej rundzie, możesz „dokupić” do tego konta, aby upewnić się, że nadal będziesz mógł kupować w następnej rundzie.

I to wszystko, możesz wykorzystać tę wiedzę do ustawiania zakupów. Ekonomia w CS2 nie jest taka skomplikowana, jaką może się wydawać. Twoim celem jest po prostu dokonanie jak największej liczby pełnych zakupów w grze wraz ze swoją drużyną. I pamiętaj, komunikuj się ze swoim zespołem, upuszczaj graczy, gdy tego potrzebują, a wszystko powinno być dobrze!

Masz jakieś pytania dotyczące ekonomii CS2? Nie krępuj się pytać na naszych portalach społecznościowych, pomożemy. Baw się dobrze na Key-Dropie i do zobaczenia na polu bitwy, niech rundy full buy będą z Tobą!

Zobacz również

Najlepsze skiny do MP7 w CS2: Top 12

Skiny Case Hardened w CS2: jak działają i czym jest Blue Gem