Nowe mapy w CS2 – czerwiec 2024 | Key-Drop Blog
Przejdź do treści
Wróć

Nowe mapy w CS2 – czerwiec 2024

KeyDrop Team

Wielu z nas liczyło na to, że Valve doda nową operację do CS2 — jak dotąd życzenie się nie spełniło, ale przynajmniej mamy nowe mapy w CS2! Aktualizacja z 25.06.2024 przyniosła pięć map do różnych trybów gry, a wszystkie zostały stworzone przez członków społeczności Steam. Zobaczmy, co mają dla nas w zanadrzu!

1. Thera: Competitive, Casual, Deathmatch

Thera CS2 Map 1
Źródło: Warsztat Steam

Jeśli Thera wygląda znajomo, to albo przypominają Ci się wakacje w Grecji, albo już na niej grałeś w Global Offensive. Thera to odświeżona wersja mapy Santorini, która była dodana do CS:GO w 2016 roku wraz z operacją Wildfire, a następnie z powrotem usunięta w październiku tego samego roku. 

No ale wracajmy do Thery: jest już dostępna w grze jako mapa z bombą do trybów 5v5 i Deathmatch. Architektura i styl są oparte na Greckiej wyspie Santorini, która niegdyś zwana byla “Therą”, stąd nazwa nowej wersji mapy w CS2. 

Thera CS2 Map 2
Źródło: Warsztat Steam

Thera zawiera sporo otwartych przestrzeni, ale też kilka wąskich przejść tu i tam, dając szerokie pole do popisu przy planowaniu strategii po obu stronach. Chociaż oczywiście ci, którzy znają Santorini (mapę, nie wyspę) będą mieli pewną przewagę nad nowymi graczami! 

Mapę Thera zaprojektował Shawn Snelling, czyli FMPONE, który brał też udział w tworzeniu Cache, popularnej mapy 5v5 z CS:GO, co daje fanom Cache nadzieję na to, że również i ta mapa może powrócić do CSa. 

Zobacz też nasz przewodnik po mapie Thera w CS2!

2. Mills: Competitive, Casual, Deathmatch

Mills CS2 Map 1
Źródło: Warsztat Steam

Mills to kolejny nowy dodatek do puli 5v5 i Deathmatch. Ta oparta na architekturze i klimacie małego holenderskiego miasteczka mapa zawiera mnóstwo wąskich uliczek i ostrych zakrętów, ze stosunkowo małymi przestrzeniami. Tutaj będziemy pewnie ćwiczyć peeking. 

Mills CS2 Map 2
Źródło: Warsztat Steam

Mills nie jest mapotwórczym debiutem catfood—ta sama osoba zaprojektowała też dwie inne mapy 5v5, które znamy z CS:GO: Tuscan i Shipped. 

Więcej informacji znajdziesz w naszym przewodniku po mapie Mills w CS2.

3. Memento: Wingman

Memento CS2 Map 1
Źródło: Warsztat Steam

Memento wprowadza odrobinę romantycznego klimatu do Counter-Strike’a… założę się, że się tego nie spodziewałeś! Akcja tej mapy Wingman rozgrywa się w małym włoskim miasteczku podczas wesela. 

Memento CS2 Map 2
Źródło: Warsztat Steam

Otoczenie jest pełne romantycznych widoków gór nad jeziorem, kolorowych klombów, rustykalnych budynków, stołów ustawionych na przyjęcie weselne… Słowem, idealna sceneria dla morderstwa i chaosu. 

4. Assembly: Wingman

Assembly CS2 Map 1
Źródło: Warsztat Steam

Kolejna nowa mapa do trybu Wingman to Assembly, która za lokalizację obrała sobie hangar samolotowy. Jest tu sporo otwartej przestrzeni, ale też mnóstwo kryjówek i potencjalnych miejsc na pułapki, bo możemy eksplorować zarówno kadłub samolotu, jak i jego otoczenie. 

Assembly CS2 Map 2
Źródło: Warsztat Steam

Układ mapy Assembly na pewno sprawi, że rundy będą dynamiczne, a pomysł obrony/zniszczenia miejsca produkcji samolotów doda nieco różnorodności do puli map Wingman. 

5. Pool Day: Arms Race

Pool Day CS2 Map 1
Źródło: Warsztat Steam

Tak! Wrócił. Najpierw Valve przywróciło Arms Race wraz z aktualizacją A Call to Arms, a teraz uderza ponownie, dodając do gry jedną z najpopularniejszych map wszech czasów. W CS:GO i Source, Pool Day należał do puli map Fight Yard, ale powinien odnieść taki sam sukces jako mapa Arms Race!

Pool Day CS2 Map 2
Źródło: Warsztat Steam

Pool Day to mała, symetryczna mapa, która dzięki bardzo ciasnym przestrzeniom zapewnia szybką rozgrywkę. Cały wyścig zbrojeń odbywa się na basenie, który jest wyposażony w przebieralnie, prysznice, deski do skoków do wody, nadmuchiwane zabawki i wiele innych szczegółów, które możesz przegapić w ferworze walki o złoty nóż. 

To już wszystkie nowe mapy w CS2! Inne zmiany wprowadzone przez tę aktualizację obejmują drobne poprawki dla Nuke, Ancient, Vertigo i Anubis, a także szereg zmian w ustawieniach obrazu. Panel MVP również otrzymał kilka aktualizacji, a w matchmakingu Competitive grupy umiejętności na mapie będą teraz ujawniane po zdobyciu dwóch zwycięstw na danej mapie.

Co sądzisz o nowych (i nie tak nowych) mapach? Czy są jakieś inne mapy, które chciałbyś zobaczyć w Counter-Strike’u w najbliższej przyszłości? Daj nam znać na naszych profilach społecznościowych i baw się dobrze na Therze, Mills i innych nowych mapach!

KeyDrop Team

Udostępnij:

Zobacz również

Jak zmienić FOV w CS2 krok po kroku

Ogniste skiny CS2: zbuduj płonący loadout!