Update "A Call to Arms" w CS2: Co nowego w Counter-Strike? - KeyDrop Blog
Przejdź do treści
Wróć

Update „A Call to Arms” w CS2: Co nowego w Counter-Strike?

KeyDrop Team

6 lutego 2024 r. Valve wydało pierwszą w historii dużą aktualizację CS2, „A Call to Arms”. Na pewno nie możesz się doczekać, aby dowiedzieć się, co się zmieniło, więc przejdźmy od razu do rzeczy: oto co nowego w aktualizacji „A Call to Arms”, czyli „Wezwanie do broni”.

(Zajmuje około 8,5 GB, więc zacznij ją ściągać już teraz, a w międzyczasie przeczytaj ten post!)

Skrzynia Kilowatt: 17 nowych skinów

Skoro jesteś na Key-Dropie, możemy założyć, że lubisz skiny—zatem na pierwszy ogień weźmiemy skórki. „A Call to Arms” daje nam zupełnie nową skrzynię nazwaną Kilowatt, która zawiera 17 skórek zaprojektowanych przez społeczność, w tym kilka sporych niespodzianek. Oto one:

W tej chwili najdroższe skiny z nowej skrzyni to AK-47 | Inheritance (200–1 000 $) i AWP | Chrome Cannon (120–1 450 $). No i rzecz jasna kosy, których ceny wahają się między 800–1 800 $, chociaż górna granica pewnie się jeszcze zmieni, kiedy dojdą jak dotąd nieopublikowane ceny skina Fade.

Przeczytaj nasze recenzje nowych skinów ze skrzynki Kilowatt

Pierwszy skin do Zeus x27

Zauważyłeś coś dziwnego przy skinie Olympus? Tak: to skórka do Zeusa x27, pierwsza w historii! Valve poszło w dość oczywistym, ale mimo wszystko efektownym kierunku i wybrało design przedstawiający Zeusa—miotającego błyskawicami greckiego boga.

Zeus x27 będzie teraz dostępny we wszystkich trybach gry z 30-sekundowym czasem ładowania. Do tego wszystkie efekty dźwiękowe Zeusa zostały zastąpione nowymi.

Nowa kosa Kukri

Tak, oczy Cię nie mylą: w galerii nowych skinów powyżej pojawił się zupełnie nowy nóż Kukri, dostępny w skrzyni Kilowatt. Jest inspirowany prawdziwym nożem kukri (albo khukuri), będącym narodową bronią Nepalu. Skrzynia Kilowatt zawiera 13 skinów do kosy Kukri, które znamy z innych kos w CSie, w tym Slaughter, Boreal Forest, Case Hardened, Stained, Forest DDPAT, Urban Masked, Blue Steel, Night Stripe, Safari Mesh, Scorched, Crimson Web, Fade i oczywiście Vanilla.

Nie możesz się doczekać, żeby wypróbować kosę Kukri w grze? Możesz to zrobić w meczu treningowym lub na lokalnym serwerze przy użyciu kilku komend. Odwiedź nasz przewodnik po komendach na kosy w CS2, żeby dowiedzieć się więcej!

Kapsuła Ambush: 21 nowych naklejek

Mamy sporo ekscytujących wiadomości dla entuzjastów naklejek. Po pierwsze, nowa kapsuła Ambush (Ambush Sticker Capsule), zawierająca 21 naklejek, jest już dostępna w grze. Oto wszystkie nowe naklejki:

W tej chwili najdroższą z nowych naklejek jest Dystopian Gaze (Lenticular), kosztująca około 14 $. Na drugim miejscu pod kątem wysokości ceny jest Old School (Lenticular) za 7,82 $, a trzecie zajmuje Econometer (Lenticular) za 4,80 $. Pozostałe naklejki kosztują dziś poniżej 3 $, przy czym większość nie przekracza 0,10 $.

Dowolne umieszczanie naklejek i więcej slotów

Uwierzycie? Valve wreszcie posłuchało głosów graczy i umożliwiło dowolne rozmieszczanie naklejek na broni.

Zamiast umieszczać naklejki w wyznaczonych miejscach (slotach) na każdej broni, od dziś możesz sam decydować, gdzie dokładnie dasz każdą z naklejek. Do tego można też obracać naklejki, a widok dodawania ich do broni zawiera opcję przybliżenia, żeby umożliwić większą precyzję.

W dodatku wszystkie bronie mają teraz pięć slotów na naklejki, dając graczom szersze pole do popisu przy personalizacji loadoutu. Do niedawna tylko G3SG1 i R8 Revolver miały miejsce na pięć naklejek, a pozostałe bronie były ograniczone do maksymalnie czterech.

Tryb gry Wyścig zbrojeń (Arms Race) powrócił

Tryb Wyścigu zbrojeń (Arms Race) powrócił do Counter-Strike, z mapami Baggage and Shoots. Gracze CS:GO doskonale znają ten tryb, był bowiem częścią gry przed przejściem do CS2. Ale dla tych, którzy do CSa dołączyli niedawno, na czym polega Wyścig zbrojeń? W skrócie: tryb zawiera jedną rundę z nielimitowanymi respawnami (czyli „zabici” gracze odradzają się natychmiast). Po każdej stronie (AT i terroryści) jest po sześciu graczy. Wszyscy zaczynają ze standardowym pistoletem dla swojej strony i zdobywają nową broń poprzez zabijanie przeciwników. Aby któraś strona wygrała, jeden z graczy musi zabić przeciwnika złotym nożem. Złoty nóż dostaje gracz z największą liczbą kills. Więcej dowiesz się tutaj.

NIGHTMODE Music Box: 6 nowych zestawów utworów

Jeśli korzystasz z niestandardowych soundtracków w CSie, ucieszy Cię NIGHTMODE Music Box, zawierający sześć nowych zestawów utworów (Music Kits). Tutaj posłuchasz próbki każdego z nich:

Inne zmiany i dodatki

Oprócz głównych zmian w rozgrywce i mechanice opisanych powyżej, Valve dodało kilka mniejszych funkcji do gry wraz z aktualizacją „A Call to Arms”, w tym:

Animacje na koniec meczu

Przegrany mecz boli. Od dziś, Twój agent wyrazi swój zawód po przegranej rozgrywce nową animacją, nazwaną przez Valve „agonią porażki” („agony of defeat”). Możesz więc zobaczyć, jak agent cieszy się z wygranej lub opłakuje przegraną. Albo wyłączyć animacje, jeśli wolisz nie patrzeć na agenta w trudnych chwilach.

Ikonka XP Overload

Kiedy zdobyłeś swoje tygodniowe XP (11 166 punktów) i wszedłeś w tryb ograniczonego przyrostu XP, nowa ikonka „XP Overload” pokaże się obok Twojego nicka na tabeli wyników, a także na Twoim profilu i kill-feed. Każdy kolejny tydzień z wymaksowanym XP da Ci nową, ulepszoną wersję ikonki, dając innym graczom znać, że mają do czynienia z kimś, kto grę w CSa bierze mocno na poważnie.

Inne zmiany w rozgrywce

Oprócz szeregu drobnych poprawek w rozgrywce i ustawieniach, Valve dodało także przycisk „Zwróć wszystko” („Refund All”) do menu zakupów oraz możliwość wyłączenia widoczności pocisków (bullet tracers) w widoku pierwszoosobowym. Ulepszono również animacje smoków, a same smoki będą teraz rzucać cienie.

Valve twierdzi także, że zmniejszyło peeker’s advantage „w wielu przypadkach”. Zobaczymy czy poprawki dadzą się odczuć podczas rozgrywki, ale patch notes na ten temat są obiecujące. Peeker’s advantage (dosłownie „przewaga peekera”) to zjawisko, w którym gracz wyglądający na moment zza przeszkody (peeker) widzi przeciwnika, ale przeciwnik nie widzi peekera ze względu na opóźnienie w połączeniu sieciowym. Peeker’s advantage występuje w wielu grach online typu FPS — tutaj możesz przeczytać o nim więcej.

Wiele drobnych problemów i bugów zostało (podobno) naprawionych w tej aktualizacji, więc jeśli interesują Cię drobniejsze szczegóły, zobacz pełne informacje o update tutaj.

No i proszę — przy odrobinie szczęścia skończyłeś już pobierać A Call to Arms i jesteś gotowy, by doświadczyć nowych funkcji na własnej wirtualnej skórze!

KeyDrop Team

Udostępnij:

Zobacz również

Najlepsze skiny do Glock-18 w CS2: Top 10

Jak lepiej grać w CS2? Wskazówki i porady