Na czym polega tryb Wingman w CS2? - KeyDrop Blog
Przejdź do treści
Wróć

Na czym polega tryb Wingman w CS2?

KeyDrop Team

Wingman to tryb gry dodany do Counter-Strike’a w 2017 roku, który pozwala graczom rywalizować na mniejszych wersjach klasycznych map w zawodach 2v2. Moglibyśmy zakończyć ten artykuł w tym miejscu, ale to byłoby nudne, prawda? Dlatego opowiedzmy więcej o grze w Wingman w CS2!

Jak grać w trybie Wingman w CS2?

Wystarczy wybrać Wingman z menu trybów gry. Możesz ustawić się w kolejce ze znajomym lub samemu, aby zostać dopasowanym do innego losowego gracza. To wszystko, co musisz zrobić!

Czy mapy są takie same?

Wingman zawiera małe mapy (ograniczone do jednego miejsca podłożenia bomby). Wszystkie mapy Wingman w CS2 są „zmniejszonymi” wersjami istniejących, standardowych map: Inferno, Nuke, Overpass i Vertigo, ograniczone do jednej lokacji.

W przypadku Inferno lokacja, o której mowa, to A, a terroryści odradzają się w środku, co sprawia, że kontakt jest niezwykle szybki.

Przechodząc na Overpass, terenem jest B (co czyni go niezwykle trudnym dla terrorystów), a T spawnują się w pobliżu graffiti.

Na Nuke strona B jest również areną, a terroryści spawnują się w Secret, podczas gdy CT spawnują się na rampie.

Na Vertigo ponownie mierzymy się na B. Spawny się nie zmieniły.

Czy zasady są takie same?

Ekonomia jest nieco inna, a przegrane rundy nie są tak dotkliwe. Jednak z drugiej strony, Wingman jest rozgrywany w formacie MR9, co oznacza, że musisz wygrać 9 rund, aby wygrać grę.

Czy można awansować w Wingman w CS2?

Wingman ma oddzielne rangi, przypominające dawne czasy CS:GO. Nie otrzymasz tutaj losowej wartości punktowej, zamiast tego otrzymasz jedną z następujących rang Wingman:

  • Silver (I, II, III, IV)
  • Gold Nova (I, II, III, IV)
  • Master Guardian (I, II, Elite)
  • Distinguished Master Guardian
  • Legendary Eagle
  • Legendary Eagle Master
  • Supreme Master First Class
  • Global Elite

Podobnie jak w poczciwym CS:GO, nie mamy pojęcia, co wpływa na wzrost i spadek rangi. Z pewnością istnieje ukryty MMR, ale no właśnie… ukryty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o awansowaniu w CS2, zobacz nasz przewodnik po rangach CS2.

Jakie są dobre strategie dla Wingman w CS2?

Granie jako terrorysta w Wingmanie może być piekłem. Dlatego powinieneś nauczyć się kilku podstawowych granatów, które pomogą Ci wejść na teren. Przy równej sile ognia i niemożności stworzenia przewagi liczebnej dla strony T, CT są zasadniczo stale w pełni ustawieni na pozycji, którą chcesz zaatakować. Oznacza to, że będziesz musiał rzucać mołotowami i dymami, aby ukryć swoje podejście i dać sobie szansę.

Poza tym komunikuj się, zbieraj headshoty i rób to, co robisz w normalnej grze CS2, a wszystko będzie dobrze! Więcej wskazówek znajdziesz w naszym poradniku: Jak lepiej grać w CSa?

I to wszystko! Wingman jest prosty, ale jeśli masz jakieś pytania, nie krępuj się uderzyć do nas na portalach społecznościowych. Jeśli zamierzasz zagrać już teraz, niech kod sieciowy zawsze będzie po Twojej stronie!

Zobacz również

Jak będzie wyglądał PGL Major Copenhagen 2024?

Wszystkie rodzaje noży w CS2