Egipskie skiny CS2: wyposażenie z motywem Starożytnego Egiptu | Key-Drop Blog
Przejdź do treści
Wróć

Egipskie skiny CS2: wyposażenie z motywem Starożytnego Egiptu

KeyDrop Team

Starożytny Egipt jest zaskakująco częstym motywem wśród skórek CS2… i to nie tylko w kolekcji Anubis, choć rzeczywiście większość egipskich skórek w CS2 pochodzi właśnie stamtąd. Jeśli chcesz zbudować ekwipunek o tematyce egipskiej, oto twój przewodnik: poniżej znajdziesz wszystkie egipskie skiny CS2, wraz z cenami, skrzynkami i innymi przydatnymi informacjami. Zaczynajmy!

Pistolety: egipskie skiny CS2

Na dobry początek, pistolety: w Counter-Strike znajdziesz trzy świetne egipskie skórki do Glocka, P250 i Tec-9.

Glock-18 | Ramese’s Reach

Cena: 4–17 $

Nil, piramidy, faraon — naprawdę nie można sobie wymarzyć bardziej egipskiego skina. Przyjrzyj się bliżej, a znajdziesz również serię hieroglifów na widocznej części magazynka i na spodzie lufy. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, kup stan Fabrycznie nowy: to skin typu Custom Paint Job, a więc przy wysokich floatach część grafiki staje się niewidoczna. 

Faron widoczny na chwycie pistoletu to Ramzes I, którego krótkie panowanie wyznacza początek dziewiętnastej dynastii (ok. 1292–1191 p.n.e.). 

Ten skin pochodzi z kolekcji Egyptian autorstwa apel8, podobnie jak pięć (!) innych skórek na tej liście (Apep’s Curse, Legion of Anubis, Sobek’s Bite, Mummy’s Rot, ScaraB Rush).

Otwórz skrzynię z Glock-18 | Ramese’s Reach

P250 | Apep’s Curse

Cena: 30–123 $

Projekt Apep’s Curse wykorzystuje kolory, wzory i materiały, które jednoznacznie przywodzą na myśl Starożytny Egipt. W religii starożytnych Egipcjan Apep był bogiem ciemności i nieporządku, zwykle przedstawianym jako gigantyczny wąż. Sam wąż jest nieco ukryty w tym skinie — zwróć uwagę na owalny kształt na chwycie.

Apep’s Curse jest znacznie droższy od Glocka-18 | Ramese’s Reach, ale też lepiej się „starzeje”: wygląda przyzwoicie nawet w stanie Well-Worn (35 $).

Więcej o stanach zużycia skinów i floacie w CS2 przeczytasz tutaj, jeśli potrzebujesz odświeżyć swoją wiedzę w tym temacie.

Otwórz skrzynię z P250 | Apep’s Curse

Tec-9 | Mummy’s Rot

Cena: 1–2 $

Mummy’s Rot sprawi, że twój Tec-9 będzie wyglądał jak, no cóż, mumia, owinięta bandażami pokrytymi egipskimi symbolami. Efekt 3D w tym przypadku jest imponujący, od fałd i marszczeń na „bandażach” po połysk złota na magazynku.

W dodatku z tyłu pistoletu, pod szczerbinką, jego twórca (ponownie apel8) umieścił zielonooką kobrę.

Tec-9 | Mummy's Rot back view

Otwórz skrzynię z Tec-9 | Mummy’s Rot

Karabiny szturmowe: egipskie skiny CS2

Niezależnie od tego, czy grasz po stronie AT, czy T, w CS2 znajdziesz fajną egipską skórkę dla swojego karabinu szturmowego… choć, jak zwykle, niektóre są znacznie droższe od innych.

AK-47 | Legion of Anubis

Cena: 5–21 $

Choć raz skórka AK-47 jest najtańszą opcją (przynajmniej jeśli chodzi o karabiny szturmowe). Legion of Anubis to nie tylko piękna skórka, ale także taka, którą można łatwo kupić za około 20 dolarów w stanie Factory New. Ten nietypowy projekt zawiera mieszankę różnych egipskich wzorów i motywów, połączonych w dość ciemnego, bardzo wyrazistego skina. 

Dla tych, których interesuje znaczenie poszczególnych detali tego projektu, przejdziemy po kolei przez wszystkie widoczne tu elementy. (Albo możesz przeskoczyć dalej, jeśli mało Cię to interesuje.) Na korpusie broni, nad magazynkiem, znajduje się główny motyw skina, czyli Anubis pod postacią szakala. W wierzeniach Egipcjan ze wcześniejszego okresu istnienia tej cywilizacji Anubis był panem umarłych, choć później jego rola zmieniła się na boga zaświatów i patrona pochówków. Jego powiązania ze światem umarłych są przedstawione na magazynku skina: Anubis sięga w dół, w stronę niebieskich upiorów, czyli swojego “Legionu” z nazwy skórki. 

Za Anubisem widać złotą postać przypominającą ptaka — to Ra, bóg słońca i król wszystkich egipskich bóstw. A więc i wizualnie, i koncepcyjnie, ten projekt przedstawia konflikt między życiem (Ra) a śmiercią (Anubis), lub światłem i mrokiem. 

Z pozostałych elementów tego skina, warto zwrócić uwagę na mumię na kolbie karabinu, posiadającej jedno czerwone, świecące oko. Według twórcy tego skina, apel8, mumia przedstawia kapłana Anubisa. Skoro Anubis to bóg pochówków, jego kapłani byli odpowiedzialni za przygotowywanie zmarłych na ostatnią drogę, w tym poprzez mumifikację.

Na chwycie znajduje się postać Egipcjanki, która ma oddawać cześć bogom przedstawionym na karabinie. Łoże karabinu jest pokryte hieroglifami, a na części karabinu zwanej blokiem celowniczym (ang. sight block, dosłownie “blok wzroku”) znajduje się również symbol oka, zapewne nieprzypadkowo. 

…pewnie nie zamierzałeś dzisiaj czytać pracy magisterskiej na temat skórki CS2, co? Idziemy dalej!

Otwórz skrzynię z AK-47 | Legion of Anubis

M4A4 | Eye of Horus

Cena: 176–970 $

Stworzony przez Valve Eye of Horus jest znacznie prostszy niż Legion of Anubis, choć również ciekawy. Biel i złoto dominują w tym designie, a pozostałe kolory są nieco wyblakłe, przypominając stare malowidła ścienne. 

Zarówno nazwa skina, jak i jego opis z gry sugerują, że przedstawia Horusa, czyli egipskiego boga uzdrawiania, ochrony, słońca i nieba, pod postacią sokoła. Jeśli jednak chcielibyśmy się przyczepić (a ja zawsze chcę), to czerwony dysk nad głową postaci, okrążony przez węża, sugerowałby, że sokół to Ra, król bogów. Choć obaj bogowie przedstawiani byli jako sokoły, to czerwone słońce z kobrą jest atrybutem Ra, nie Horusa. Horus był przedstawiany z koroną nad głową. (A kobra to Ureusz, symbol bogini Uadżet, dla tych, którzy jeszcze nie mają dość.)

No ale niezależnie od tego, kogo naprawdę przedstawia, skin należy do stosunkowo drogich, z zaporową ceną około 900 dolarów za stan Factory New. Jeśli podoba Ci się ten skin, ale leży poza Twoim budżetem, spróbuj wygrać go na Key-Dropie, jest tu wiele skrzynek, które go zawierają!

Otwórz skrzynię z M4A4 | Eye of Horus

FAMAS | Waters of Nephthys

Cena: 30–133 $

Ten jest egipski w zasadzie tylko z nazwy, ale to też się liczy, nie? Nephthys, czyli Neftyda, to jedna z najważniejszych bogiń Starożytnego Egiptu, obecna w wierzeniach przez wiele wieków, praktycznie od początku istnienia tej religii. Neftyda ma dość skomplikowaną historię, ale ogółem uznawana jest za boginię powietrza i strażniczkę zmarłych.

Sama skórka jest raczej prosta, choć interesująca dzięki temu, że wodno-niebieski wzór zmienia się i mieni wraz ze zmianą oświetlenia, przywodząc na myśl refleksy świetlne na wodzie.

Jak widać na filmiku, Water of Nephthys wygląda najlepiej przy niskim floacie. Ale wygląda całkiem nieźle nawet w stanie Field-Tested, który kosztuje poniżej 50 $.

Otwórz skrzynię z FAMAS | Waters of Nephthys

Karabiny snajperskie: egipskie skiny CS2

Mieliśmy już tani skin AK-47, teraz pora na kolejny cud wyjątek od ogólnie przyjętej reguły: egipskie skiny do snajperek są jednymi z najtańszych z całej listy. Zobaczmy, jak wyglądają.

SSG 08 | Azure Glyph

Cena: 0,20–0,80 $

Ponownie mamy do czynienia z wodą, tym razem w bardziej złożonym designie. Azure Glyph jest nietypowy jak na skórki do Skauta i trafił nawet na naszą listę najlepszych skinów do SSG 08. Zawiera tło imitujące wodę, na którym wyraźnie odcinają się hieroglify “odlane” z brązu. 

Efekt starego drewna, który widać wzdłuż karabinu, jest całkiem realistyczny i ciekawie łączy się z pozostałymi elementami tego skina. Jedynym minusem Azure Glyph jest zachowanie domyślnej lunety: skin wyglądałby znacznie lepiej i bardziej spójnie, gdyby Valve wykorzystał podobny wzór także tutaj. Mimo wszystko, mamy tu całkiem fajny egipski skin, do tego za mniej niż dolara.

Otwórz skrzynię z SSG 08 | Azure Glyph

AWP | Black Nile

Cena: 2–6 $

Kolejny skin z motywem wody i znowu pozycja, która znajduje się na liście głównie dzięki swojej nazwie. No ale jak można by było pominąć “Czarny Nil” na liście egipskich skórek? Będący najdłuższą rzeką świata Nil jest kluczowym symbolem kultury egipskiej, mimo, że płynie też przez wiele innych krajów. Na mapie nie znajdziemy “Czarnego Nilu”, ale za to istnieją takie rzeki jak Niebieski Nil i Biały Nil, które stanowią główne dopływy Nilu.

No ale wracajmy do skina. Prosty i elegancki, Black Nile zawiera srebrny wzór, przypominający wodne prądy i wiry, na czarnym tle. Ten wzór bywa też porównywany do map topograficznych. To dobry, niedrogi wybór, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że tanie skiny do AWP w CS2 są raczej rzadkością.

Otwórz skrzynię z AWP | Black Nile

Pistolety maszynowe (SMG): egipskie skiny CS2

Przechodzimy do skinów SMG, wśród których nie znajdziesz MAC-10 | Rangeen. Niektóre źródła, w tym opis w grze, przestawiają tego skina jako odnoszącego się do Starożytnego Egiptu, ale według jego twórcy Rangeen to skin indyjsko-pakistański. Za to te dwie skórki definitywnie są egipskie:

PP-Bizon | Judgement of Anubis

Cena: 4–10 $

Zdecydowanie jedna z najlepszych skórek PP-Bizon w CS2, Judgement of Anubis ponownie przedstawia boga zaświatów i pochówków w postaci szakala, choć tym razem w innym stylu. Wirujące okrągłe wzory tworzą ciemne tło dla Anubisa, który jest przedstawiony jako szakal w niebiesko-żółtym nakryciu głowy faraona.

Otwórz skrzynię z PP-Bizon | Judgement of Anubis

P90 | ScaraB Rush

Cena: 4–13 $

Nareszcie gra słów w nazwie. ScaraB Rush jest nieco subtelniejszy niż skiny, które widzieliśmy do tej pory. Zamiast bezpośrednich ilustracji wykorzystuje charakterystyczne kolory, wzory i materiały, aby stworzyć egipski klimat. No i mamy tu oczywiście jeden z głównych symboli Starożytnego Egiptu: skarabeusza. 

Skarabeusze to żuki, które widujemy w programach przyrodniczych, całkowicie pochłonięte popychaniem kulki gnoju. W religii starożytnych Egipcjan skarabeusze zajmowały kluczową rolę, symbolizując odrodzenie. Dlaczego? Zajrzyj ze mną ponownie do kącika kujonów: ich zwyczaj toczenia tych kulek gnoju uczynił z nich symbol Chepri, boga porannego słońca. Wierzono, że Chepri codziennie toczy słońce po niebie, tak jak skarabeusze toczyły swój, hm, towar. Pełna historia symboliki skarabeuszy jest nieco bardziej złożona, ale może starczy już tych wykładów, co?

Otwórz skrzynię z P90 | ScaraB Rush

Strzelby: egipskie skiny CS2

Na koniec zostały nam strzelby, do których można znaleźć trzy egipskie skiny. Oto one:

Nova | Sobek’s Bite

Cena: 4–14 $

Podobnie jak ScaraB Rush, Sobek’s Bite oddaje tematykę Starożytnego Egiptu bardziej przez styl niż bezpośrednią ilustrację. Kombinacja złota i czerni z niebieskimi i czerwonymi ozdobnymi “kamykami” świetnie się sprawdza i sprawia, że strzelba wygląda jak coś, co mogło się znaleźć w grobie Tutanchamona. (Gdyby nie było strzelbą.)

Bliższe oględziny ujawniają dwa egipskie symbole nad spustem. Jeden przypomina Oko Horusa, a drugi to ukoronowana głowa krokodyla. Krokodyl to Sobek — właśnie tak przedstawiany był bóg płodności, który według wierzeń Egipcjan stworzył rzekę Nil.

Otwórz skrzynię z Nova | Sobek’s Bite

XM1014 | Entombed

Cena: 3–9 $

Mający przypominać egipski artefakt, Entombed łączy zdobiony „kamień” z niebieską tkaniną. Świątynia Karnak w formie strzelby. Ta skórka nie każdemu przypadnie do gustu: jaskrawe kolory w połączeniu z kamienną teksturą dają nieco kreskówkowy wygląd, który się wyróżnia… czy w dobry, czy w zły sposób, to już zależy od Ciebie.

Otwórz skrzynię z XM1014 | Entombed

XM1014 | Hieroglyph

Cena: 0,06–0,18 $

XM1014 to jedyna broń w CS2, do której znajdziemy dwie skórki o tematyce Egiptu. Oto druga z nich, czyli Hieroglyph, będący jakby spokojniejszą wersją Entombed. Też opiera się na teksturze kamienia, ale “malowane” elementy są bardziej stonowane, a hieroglify “wykute” w kamieniu wyglądają całkiem fajnie. A to wszystko za mniej niż 20 centów.

Otwórz skrzynię z XM1014 | Hieroglyph

I to by było na tyle! Jeśli Valve zdecyduje się na dodanie do gry kolejnych egipskich skinów, na pewno zaktualizujemy tę listę — ale jak na razie te trzynaście skórek stanowi całość naszego egipskiego ekwipunku. Baw się dobrze na Key-Dropie i do zobaczenia w kolejnym poście!

KeyDrop Team

Udostępnij:

Zobacz również

Najlepsze postapokaliptyczne skiny CS2 do każdej broni

Najlepsze skiny do SG 553 w CS2: Top 12