CS2 Doppler Phases: przewodnik z cenami - KeyDrop Blog
Przejdź do treści
Wróć

CS2 Doppler Phases: przewodnik z cenami

KeyDrop Team

O co chodzi z Phase w skinach do noży w CSie? Każdy nowy gracz zmagał się kiedyś z tym pytaniem, bo skiny Doppler działają trochę inaczej od standardowych. Oto więc Twój przewodnik po świecie Doppler Phases: dowiesz się, czym są “fazy” Dopplera, jak wyglądają, ile są warte i jak zdobyć własnego Dopplera.

Wszystkie ceny podane w tym poście są przybliżone i mogą ulec zmianie z biegiem czasu. Wartości Dopplera często się wahają, więc może się okazać, że rzeczywiste kwoty nieznacznie się zmieniły. 

Zaczynajmy!

Czym są Doppler Phases?

Doppler jest rzadko spotykanym skinem dostępnym dla większości typów noży w CS2. Ma wyrazisty, marmurkowy wzór, który łączy czerwień, błękit, czerń i zieleń w różnych proporcjach — ostateczny wygląd kosy zależy od kombinacji kolorów. Te zwane są Phases, czyli fazami lub etapami. Każdy Phase ma inne proporcje wybranych kolorów z tej palety: więc niektóre łączą dwa lub trzy kolory, a inne są jednolite. Te ostatnie, mające wyraźny kolor dominujący, są często najdroższe. 

Dopplery występują w czterech standardowych “fazach” oraz w trzech rzadszych wersjach: Ruby (Rubin), Sapphire (Szafir) i Black Pearl (Czarna Perła). Phase 1, 2, 3 i 4 to skiny Restricted, Ruby i Sapphire są Classified, a Black Pearl to skórka Covert. Kiedy trafiasz na Dopplera w skrzynce, prawdopodobieństwo, że będzie to skórka Restricted (Phase 1–4) wynosi około 90%. 

W CS2 są tylko dwa rodzaje skinów, które wykorzystują system Phases: drugi to Gamma Doppler, w którym dominują odcienie zieleni. Mamy osobny przewodnik po Gamma Doppler Phases w CS2, zajrzyj tam później, żeby lepiej poznać Emerald i pozostałe Gamma Dopplery.

Przyjrzyjmy się każdemu Phase z osobna: 

Doppler Phase 1

Rzadkość: Restricted | Kolory: czarny/fioletowy, czerwony

W Doppler Phase 1 przeważa czerń, z niewielką domieszką czerwieni. Ta kombinacja powoduje, że ostrze miejscami wygląda na ciemnofioletowe. Niektóre kosy w Phase 1 zawierają czerwone elementy na rękojeści i/lub gardzie (jelcu). Przykładami są Butterfly Knife (nóż motylkowy), Bowie i Shadow Daggers.

Phase 1 nie jest szczególnie poszukiwaną wersją i zwykle znajduje się wśród tańszych Dopplerów. “Tańszy” w tym przypadku jest pojęciem mocno względnym, gdyż nadal mówimy o przynajmniej kilkuset dolarach przy większości typów kosy. 

Doppler Phase 2

Rzadkość: Restricted | Kolory: czerwony, czarny/fioletowy

Doppler Phase 2 również zawiera czerń i czerwień, ale w innych (można powiedzieć, że odwróconych) proporcjach. Na ostrzu widać zdecydowanie więcej czerwieni, niż czerni, a rezultat to często mieszanka różnych odcieni purpury, fioletu i różu. Niektóre noże mają fioletowe elementy na rękojeści w Phase 2. 

Phase 2 jest najdroższym ze skinów Restricted (Phase 1, 2, 3, 4), być może dlatego, że fioletowe skiny często są bardziej poszukiwane od innych kolorów w Counter-Strike. Phase 2 jest też bardziej wyrazisty, niż niektóre z innych wersji Dopplera. 

Doppler Phase 3

Rzadkość: Restricted | Kolory: niebieski, zielony, czarny

Doppler Phase 3 dodaje zieleń do mieszanki kolorów, łącząc ją z czernią i błękitem. Niektóre kosy mają w Phase 3 zielone akcenty na rękojeści. 

Phase 3 to najtańsza wersja Dopplera, może ze względu na to, że brakuje tu dominującego, wyrazistego koloru, a może dlatego, że zieleń nie wszystkim tu pasuje (zielony to bardziej domena skinów Gamma Doppler). 

Doppler Phase 4

Rzadkość: Restricted | Kolory: niebieski, czarny

Doppler Phase 4 jest głównie niebieski, a czerń stanowi dodatek. Błękit użyty w tym skinie jest głęboki i intensywny, co sprawia, że w grze naprawdę robi wrażenie. Rękojeści niektórych kos w Phase 4 zawierają niebieskie elementy. 

Dzięki mocnemu kolorowi, który czyni z Phase 4 coś w stylu budżetowego Sapphire, ta wersja Dopplera jest jedną z droższych — wśród Phase 1–4 jest druga pod względem ceny. 

Ruby

Rzadkość: Classified | Kolory: czerwony

Phase 1, 2, 3 i 4 mieszały przynajmniej dwa kolory. Tymczasem Ruby, czyli Rubin, jest stuprocentowo czerwony. Co ważne, to dotyczy tylko ostrza: w przeciwieństwie do czerwonawego Phase 2, Ruby nie zawiera czerwonych elementów rękojeści. 

Ze względu na swoją rzadkość i jednolity kolor, Dopplery Ruby są kilkakrotnie droższe od omówionych powyżej skinów Restricted. Ceny zaczynają się od około 800 $ w przypadku najtańszych kos (Gut Knife i Navaja), a kończą na przynajmniej kilku tysiącach dla droższych noży. Karambity i noże motylkowe z niskim floatem mogą osiągać ceny rzędu 15 000 $ w wersji Ruby. 

Sapphire

Rzadkość: Classified | Kolory: niebieski

Sapphire, czyli Szafir, to najdroższa wersja Dopplera w każdym typie noża. Choć nie jest najrzadszy, to jego wyrazisty kolor zdecydowanie czyni go najbardziej poszukiwanym. Tak jak Ruby, Sapphire nie ma kolorowych elementów na rękojeści. 

Sapphire jest droższy od Ruby. Choć różnica w cenie rzadko przekracza kilkaset dolarów, to staje się bardziej zauważalna w przypadku najdroższych noży, takich jak Butterfly (kosztujący do 17 000 $ w wersji Sapphire) czy M9 Bayonet lub Karambit (nawet 20 000 $ przy niskich floatach). 

Black Pearl

Rzadkość: Covert | Kolory: czarny

Black Pearl, czyli Czarna Perła, jest — jak sama nazwa wskazuje — czarny, choć zawiera też delikatne odcienie czerwieni, błękitu i fioletu w marmurkowym wzorze. 

Black Pearl jest jednym skinem Covert wśród Dopplerów i jednym z najrzadszych skinów do kosy w CS2. Mimo to łatwo znaleźć ogłoszenia z Black Pearl na sprzedaż na większości stron ze skinami CS2, więc jeśli pieniądze nie grają roli, możesz kupić go już dziś. Cenowo Black Pearl najczęściej plasują się gdzieś pomiędzy Ruby a Sapphire i kosztują między 1 000 a 20 000 $, zależnie od typu kosy, floatu i numeru wzoru. 

Doppler Phases: ceny i wartość

Wspominaliśmy już co nieco o cenach różnych Phase Dopplera, ale zbierzmy jeszcze raz wszystkie informacje w bardziej czytelne zestawienie. To “fazy” Dopplera, uszeregowane od najtańszej do najdroższej:

  • Phase 3 (najtańszy)
  • Phase 1
  • Phase 4
  • Phase 2
  • Ruby
  • Black Pearl
  • Sapphire (najdroższy)

Najtańsze skiny Doppler w każdym Phase to Gut Knife (160–1000+ $), Navaja Knife (170–1300+ $) i Shadow Daggers (180–1700+ $). Najdroższe kosy Doppler to Karambit, M9 Bayonet i Butterfly Knife: ich ceny zaczynają się od około 1000–1800 $ w Phase 1 i często osiągają 15 000–20 000 $ w wersjach Sapphire i Black Pearl. 

To oczywiście generalne prawidłowości, nie twarde zasady, i są od nich odstępstwa. Szczególnie rzadkie albo poszukiwane skiny mogą znacznie przekraczać swoje standardowe ceny rynkowe, a Phase nie jest jedynym czynnikiem, który na to wpływa. Skiny Doppler z wyjątkowo niskim floatem (0,000XXXXX) mogą być ponadprzeciętnie drogie. Pattern index też może podnosić cenę: niektóre numery wzorów zawierają dużo więcej danego koloru i są bardziej poszukiwane przez kolekcjonerów. 

W niektórych przypadkach, zwłaszcza przy skinach Black Pearl, wersje Minimal Wear mogą być droższe od fabrycznie nowych. Wynika to z faktu, że Doppler ma zakres float od 0,00 do 0,08. Float od 0,00 do 0,07 daje stan Factory New, co oznacza, że tylko niewielka liczba skinów Doppler będzie w stanie Minimal Wear. Jeśli do stanu MW dołożymy StatTrak, to skin będzie wyjątkowo rzadki. 

Dla przykładu: Falchion Knife | Doppler (Black Pearl) w wersji Factory New zwykle kosztuje około 1 000–2 000 $. Jednak cena rynkowa tego samego skina, ale w wersji Minimal Wear ze StatTrak wynosi około 25 000 $. W chwili pisania tego posta, na globalnym rynku dostępny jest dosłownie jeden taki skin. 

Jak zdobyć Dopplera

Bez problemu znajdziesz każdy typ noża w dowolnym Phase (z najrzadszym Black Pearl włącznie) zarówno na Rynku Społeczności Steam, jak i na innych stronach ze skinami CS2. To oczywiście najprostszy sposób na zdobycie własnego Dopplera… Pod warunkiem, że masz setki (albo raczej tysiące) dolarów, które chętnie wydasz na skina do CSa. 

Kupowanie skrzynek CS2 z szansą na kosę Doppler

Potencjalnie tańszym, ale znacznie mniej skutecznym sposobem na zdobycie Dopplera są próby znalezienia go w skrzyni CS2. Skrzynki Prisma, Spectrum i Chroma zawierają Dopplery, każda dla innego typu kos (szczegóły za chwilę). Pamiętaj jednak, że choć szanse na konkretne skiny w oficjalnych skrzyniach nie zostały nigdy ujawnionie przez Valve, to wiemy na pewno, że są one bardzo niskie dla kosy, zwłaszcza Dopplera. Przyjęło się, że trafienie jakiejkolwiek kosy w skrzyni CS2 to prawdopodobieństwo rzędu 0,03%. 

Ale to nie znaczy, że nie można próbować szczęścia. Z tej tabeli dowiesz się, jakie kosy Doppler znajdują się w każdej ze skrzyń: 

Rodzaj nożaPrisma
Prisma 2
Spectrum
Spectrum 2
Chroma
Chroma 2
Chroma 3
Bayonet
Bowie Knife
Butterfly Knife
Falchion Knife
Flip Knife
Gut Knife
Huntsman Knife
Karambit
M9 Bayonet
Navaja Knife
Shadow Daggers
Stiletto Knife
Talon Knife
Ursus Knife
Skrzynie ze skinami Doppler w CS2

Zobacz też nasze posty o skrzyniach z nożami motylkowymi w CS2 i najlepszych skrzynkach CS2

Otwieranie skrzynek Key-Drop z Dopplerami

Wiele skrzyń na Key-Dropie zawiera skiny Doppler, często ze znacznie lepszą szansą, niż w oficjalnych skrzynkach CS2. Dla przykładu skrzynia Vice daje 0,534% szans na M9 Bayonet | Doppler, który jest jednym z najdroższych skinów Doppler (zwłaszcza, jeśli naprawdę dopisze Ci szczęście i trafisz na wersję Black Pearl, wartą do 20 000 $). 

Żeby zobaczyć więcej skrzynek Key-Drop zawierających Dopplery, kliknij typ noża, który Cię interesuje, w tabeli powyżej. 

Wiesz już wszystko, co potrzeba na temat Doppler Phases. Powodzenia z otwieraniem skrzynek i poszukiwaniem wymarzonych skinów — udanej zabawy na Key-Drop! 

Zobacz również

IEM Katowice 2024: podsumowanie pierwszego turnieju CS2

CS2 Gamma Doppler Phases: przewodnik z cenami