CS2 Gamma Doppler Phases: przewodnik z cenami - KeyDrop Blog
Przejdź do treści
Wróć

CS2 Gamma Doppler Phases: przewodnik z cenami

KeyDrop Team

Chcesz dowiedzieć się więcej o Gamma Doppler Phases w CS2? Oto kompletny przewodnik po „fazach” Gamma Dopplera: od wyglądu i rzadkości każdego phase’a po jego wartość i cechy wyróżniające. Serio, omówimy wszystko, co musisz wiedzieć, a nawet więcej. 

Ceny podane w tym poście są przybliżone i na pewno będą zmieniać się z czasem, więc w momencie czytania możesz zauważyć pewne różnice między kwotami tutaj a aktualną sytuacją na rynku. 

Zaczynajmy!

Czym są Gamma Doppler Phases? 

Gamma Doppler to stosunkowo rzadki skin w Counter-Strike, dostępny dla niektórych noży i dla Glocka-18. Może występować w kilku wariantach kolorystycznych, które łączą różne odcienie zieleni z czernią i odrobiną niebieskiego. Właśnie te warianty kolorystyczne to Phases, czyli “fazy” lub “etapy” Gamma Dopplera: każdy Phase zawiera inną mieszankę kolorów z tej palety, w różnych proporcjach.

Jest pięć wariantów Gamma Dopplera. Kosy z Phase 1, 2, 3 i 4 należą do kategorii Restricted i zawierają mieszane kolory. Najrzadszy i najdroższy wariant to Emerald—skórka typu Classified, która jest w całości zielona. Glock-18 | Gamma Doppler to zawsze skórka Covert, niezależnie od wariantu kolorystycznego. 

Jeśli trafisz na Gamma Dopplera w skrzyni, nie masz wpływu na jego Phase (ani informacji o tym, do którego wariantu przynależy). Każdy Phase będzie po prostu nazwany “Gamma Doppler”. 

Jest tylko jeden inny skin w CS2, który działa na tych samych zasadach: Doppler, mieszający czarny, czerwony i niebieski. 

Przyjrzyjmy się poszczególnym “fazom” Gamma Dopplera:

Gamma Doppler Phase 1

Rzadkość: Restricted (Covert dla Glock-18) | Kolory: czarny, zielony

Kosy z Phase 1 są głównie czarne z niewielką domieszką zieleni. Niektóre typy noży, jak na przykład Butterfly Knife albo Bowie Knife, zawierają zielone elementy na rękojeści i gardzie. W przypadku Glocka, kolory odpowiednie dla danego Phase’a występują tylko na zamku i przycisku zwalniającym zamek — reszta pistoletu pozostaje czarna w każdym wariancie. 

Być może dlatego, że nie jest szczególnie wyrazisty lub rzadki, Phase 1 często jest tańszy od innych wariantów. Ceny kos w tym wydaniu wahają się między około 180 $ a 3000 $, w zależności od rodzaju noża. 

Gamma Doppler Phase 2

Rzadkość: Restricted (Covert dla Glock-18) | Kolory: zielony, czarny

Phase 2 to najbardziej zielona opcja z zestawu Restricted (Phase 1–4), podobna na pierwszy rzut oka do dużo rzadszej i droższej fazy Emerald. Zawiera około 80% zieleni i 20% czerni, co daje wyrazisty wygląd przy praktycznie każdym rodzaju kosy. Kolory pojawiające się na rękojeści są ciemniejsze i bardziej stonowane w porównaniu do Phase 1. 

Phase 2 jest najdroższym wariantem Restricted, zapewne ze względu na wysoki procent zieleni. Kosy kosztują średnio od 200 $ do około 4200 $. 

Gamma Doppler Phase 3

Rzadkość: Restricted (Covert dla Glock-18) | Kolory: zielony, czarny, aqua

Phase 3, tak się składa, dorzuca trzeci kolor do zestawu: jasny, wyrazisty błękit w typie aqua lub cyjanu. 

Choć sam odcień niebieskiego jest zdecydowanie ładny, to jako część całości wprowadza chyba za dużo zamieszania — w Phase 3 żaden kolor nie dominuje, co obniża nieco jego wartość. Kosy Phase 3 są zwykle tańsze (o maksymalnie kilkaset dolarów) od Phase 2, osiągając ceny od około 180 $ do 4000 $. 

Gamma Doppler Phase 4

Rzadkość: Restricted (Covert dla Glock-18) | Kolory: zielony, czarny, limonkowy

Phase 4 zastępuje niebieski limonkowym odcieniem zieleni, co daje bardziej wyrazistą mieszankę. Limonkowe akcenty na rękojeściach i gardach zwracają uwagę, a zestaw różnych odcieni zieleni na ostrzach daje głębię i spójność nożom Phase 4. 

Większość rodzajów noży w Phase 4 osiąga średnie ceny w stosunku do reszty: od około 180 $ do 3500 $. 

Gamma Doppler Emerald

Rzadkość: Classified (Covert dla Glock-18) | Kolory: zielony

Stuprocentowo zielony, Emerald jest zdecydowanie najbardziej poszukiwaną wersją Gamma Dopplera i jednym z najdroższych skinów w CS2. Ostrza noży w tym wariancie są zupełnie zielone, rękojeści mają mało widoczne dodatki kolorystyczne, a same kosy wyglądają w grze naprawdę imponująco. 

Imponujące są również ceny skinów Emerald. Kupując taką skórkę na Steamie albo innej stronie, należy spodziewać się cen od około 550 $ za najtańsze Shadow Daggers do ponad 20.000 $ za Karambity i Butterfly Knife z najniższymi floatami. 

Gamma Doppler Phases: ceny i wartość

Poznaliśmy już główne trendy cenowe Gamma Doppler Phases, ale dla porządku i przejrzystości, oto skrót najważniejszych informacji: 

  • Emerald to najdroższa wersja Gamma Doppler dla każdego rodzaju noża. 
  • Phase 2 jest zwykle najdroższym wariantem z kategorii Restricted (Phase 1–4). 
  • Phase 1 i Phase 3 często należą do najtańszych, a Phase 4 zwykle plasuje się gdzieś pośrodku, ale wszystko zależy od rodzaju noża i aktualnych trendów na rynku. 

Podczas gdy kosy Doppler mają wyraźnie nakreślone tendencje cenowe dla każdego Phase, Gamma Dopplery są mniej przewidywalne i wykazują mniejsze różnice w cenie pomiędzy fazami. 

Pomówmy teraz o rodzajach noży. Najtańsze skiny Gamma Doppler to te do Gut Knife (230–1000 $), Shadow Daggers (180–1500 $) i Bowie Knife (360–2500 $). Najdroższe, jak zwykle, są M9 Bayonet (1300–15.000 $), Karambit (1700–20.000+ $) i oczywiście Butterfly Knife (2000–20.000+ $). 

Co do Glocka-18, to jak dotąd pozostał raczej w cieniu — bo generalnie niewiele można o nim powiedzieć. Ceny Glock-18 | Gamma Doppler w stanie Factory New wahają się między 50 $ a 200 $ w Phase 1, 2, 3 i 4, a Emerald kosztuje od 500 $ do 2000 $. 

Inne czynniki wpływające na wartość skinów

Phase nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na cenę i pojawia się wiele wyjątków. Noże ze szczególnie niskim floatem (0.000XXXX) mogą kosztować kilka razy więcej niż ich cena rynkowa, podobnie jak te z rzadkimi wzorami (pattern number). Noże w stanie Minimum Wear mogą być równie drogie (lub nawet droższe) niż ich odpowiedniki FN ze względu na ich rzadkość: zakres float dla noży Gamma Doppler wynosi 0,00-0,08, co sprawia, że egzemplarze w stanie MW występują stosunkowo rzadko.

Glock ma zakres float od 0,00 do 0,50, co czyni go dostępnym w każdym stanie zużycia i najbardziej wartościowym w stanie Factory New. Na jego cenę zazwyczaj wpływa jedynie obecność naklejek.

Jak zdobyć Gamma Dopplera

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, najszybszym i najpewniejszym sposobem na zdobycie pożądanego Gamma Dopplera w wybranym Phase jest po prostu kupienie go na Rynku Społeczności Steam lub innej platformie. Nawet najrzadszy Emerald jest łatwo dostępny dla wszystkich typów noży, więc podaż zdecydowanie nie jest problemem… ale cena może stanowić przeszkodę dla większości z nas. Tutaj wkraczają skrzynie.

Kupowanie skrzynek CS2

Znacznie tańszym sposobem na zdobycie Gamma Dopplera jest znalezienie go w skrzyni, ale jak zapewne wiesz, jest tu kilka problemów. Po pierwsze, szanse na zdobycie noża Gamma Doppler z oficjalnej skrzyni CS2 są… delikatnie mówiąc nie najlepsze. Dokładne liczby nie zostały oficjalnie upublicznione, ale ogólnie przyjmuje się, że masz 0,26% szans na trafienie noża z case’a (oznacza to otwarcie średnio prawie 400 skrzyń CS2, aby znaleźć jeden nóż). No i zwróć uwagę, że mowa tu o dowolnym nożu, a nie konkretnie o Gamma Dopplerze — na tego szanse są jeszcze mniejsze. 

Ale mało prawdopodobne nie znaczy niemożliwe: przecież skądś się biorą Gamma Dopplery, więc ludziom udaje się na nie trafić w case’ach. Jeśli masz trochę kasy do wydania i sporo szczęścia, próbuj! Możesz znaleźć kosy Gamma Doppler w obu skrzyniach Gamma, a także w skrzyni Snów i Koszmarów (Dreams and Nightmares) oraz Operation Riptide. Oto lista noży dostępnych w konkretnych skrzyniach: 

Knife TypeDreams & Nightmares Case
Operation Riptide Case
Gamma Case
Gamma 2 Case
Bayonet
Bowie Knife
Butterfly Knife
Falchion Knife
Flip Knife
Gut Knife
Huntsman Knife
Karambit
M9 Bayonet
Shadow Daggers
Skrzynie ze skinami Gamma Doppler w CS2

Jeśli zamierzasz kupować i otwierać skrzynie w celu zdobycia Gamma Dopplera, to warto dać sobie spokój z Operation Riptide. Została wycofana, co podniosło jej cenę znacznie powyżej średniej (aktualnie około 5 $ bez klucza). Skrzynia Dreams and Nightmares zawiera te same kosy Gamma Doppler, a kosztuje znacznie mniej (w chwili pisania 0,75 $). 

Zauważyłeś pewnie, że w tabeli brakuje Glocka — to dlatego, że nie jest dostępny w żadnej oficjalnej skrzyni. Możesz go jednak zdobyć na Key-Dropie: odwiedź stronę Glock-18 | Gamma Doppler, aby zobaczyć skrzynie Key-Drop z szansą na tego skina. 

Więcej informacji znajdziesz w naszym poście o najlepszych skrzyniach CS2, a jeśli szukasz noży motylkowych, zobacz przewodnik po skrzyniach CS2 z Butterfly Knife

Otwieranie skrzynek na Key-Drop

Nie jesteś zachwycony szansami na uzyskanie Gamma Dopplera ze skrzyni CS2? Nie dziwię się — wymaga to dużo cierpliwości, pieniędzy i jeszcze więcej szczęścia. Key-Drop oferuje prostszą alternatywę, z mnóstwem skrzynek zawierających skórki Gamma Doppler, często z dużo lepszymi szansami. Sprawdź Skrzynię Knives — zawiera kilka skórek Gamma Doppler, z szansami sięgającymi nawet 0,853%! Aby uzyskać tańszą opcję, rozważ Skrzynię Token: możesz tam trafić na Butterfly Knife | Gamma Doppler, który może być wart nawet 20 tysięcy dolarów.

To by było na tyle — praktycznie możesz się teraz nazywać ekspertem do spraw Gamma Doppler Phases w CS2. Jeśli jeszcze Cię tam nie było, zobacz nasz przewodnik po Doppler Phases w CS2, no i oczywiście baw się dobrze na Key-Dropie!

Zobacz również

CS2 Doppler Phases: przewodnik z cenami

Najlepsze skiny do P250 w CS2: Top 15