Najlepsze Skiny do AWP w CS2: Top 15 - KeyDrop Blog
Przejdź do treści
Wróć

Najlepsze Skiny do AWP w CS2: Top 15

KeyDrop Team

Skuteczny AWPer potrafi odmienić losy każdego meczu. Specjalnie dla amatorów najpopularniejszej snajperki w CSie, wybraliśmy najlepsze skiny do AWP. Oto 15 najciekawszych propozycji! 

Ceny są przybliżone i w miarę możliwości pochodzą z Rynku Społeczności Steam. Na innych stronach ceny mogą się znacząco różnić. Wybraliśmy 15 najlepszych skinów do AWP, analizując wątki i dyskusje online, aby ustalić ulubione skórki graczy.

A teraz przejdźmy do skinów!

1. Gungnir

Cena: 6000–10 000+ $

Gungnira zna każdy: bardzo charakterystyczny, rzadki i drogi, jest wymarzoną skórką dla wielu AWPerów. 

Jeśli Gungnir przypomina Ci coś rodem z Assassin’s Creed: Valhalla, to nie bez powodu. W mitologii nordyckiej Gungnir to magiczna włócznia, która nigdy nie chybia celu i zawsze wraca do ręki rzucającego. Projekt skórki w pełni nawiązuje do nordyckich klimatów — każdą część karabinu zdobią tradycyjne wzory. Opalizujące wykończenie sprawia, że karabin jeszcze bardziej przyciąga wzrok. 

Niestety, Gungnir jest poza zasięgiem przeciętnego gracza. Ponieważ w obiegu jest ich tylko około 3300, mogą być trudne do znalezienia i osiągają imponujące ceny, zwłaszcza przy niskich floatach. Ale hej, jeśli masz szczęście, możesz go zdobyć tutaj, na Key-Drop!

Otwórz skrzynię z AWP | Gungnir

2. Desert Hydra

Cena: 1000–2200+ $

Choć wygląda jak Custom Paint Job, Desert Hydra to tak naprawdę wykończenie typu Gunsmith. Dzięki temu wzór nie znika przy wyższym floacie — kolory stają się przygaszone, ale nie ma otarć i miejsc, gdzie widać kolor bazowy. Jednak co ciekawe, wysoki float powoduje, że białe elementy karabinu stopniowo stają się czarne. Z tego względu niektórzy gracze preferują wersję Battle-Scarred tego skina: wygląda równie ciekawie, co Factory New. 

Żeby zobaczyć obie wersje, obejrzyj ten podgląd stanu tej skórki stworzony przez CSGOSkins.gg

Otwórz skrzynię z AWP | Desert Hydra

3. Dragon Lore

Cena: 3600–10 000+ $

Dragon Lore to kolejna skórka AWP, którą znajdziesz też w prawie każdym zestawieniu najdroższych skinów do CS2 (tuż obok Gungnira). Zarówno dzięki swojej rzadkości jak i walorom estetycznym, dla wielu AWPerów to Święty Graal skórek do snajperek. Złożone wzory na tym skinie przypominają oldschoolowe RPGi. 

Jeśli ponad 10 tysięcy dolarów wydaje się szaloną kwotą za skina, poczekaj, aż zobaczysz ceny wersji Souvenir. W publicznych ekwipunkach znajduje się mniej niż sto pamiątkowych Dragon Lore, w tym tylko 12 w stanie Factory New, co podnosi ceny nawet do 400.000 USD. 

Otwórz skrzynię z AWP | Dragon Lore

4. Asiimov

Cena: 80–160 $

Kolekcja Asiimov, zaprojektowana przez użytkownika Steam pod nickiem Coridium, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w grze dzięki już teraz kultowej kombinacji białego, czarnego i pomarańczowego. 

Przedział floatu dla AWP | Asiimov to 0,18–1,00, co oznacza, że ten skin nie występuje w stanie Factory New ani Minimum Wear. (Możesz dowiedzieć się więcej o floacie i stanach zużycia broni w CS2 odwiedzając nasz post na ten temat.)I tak się składa, że wielu graczy preferuje Asiimovy w stanie Battle-Scarred: powyżej floatu 0,90, luneta i lufa zmieniają kolor na zupełnie czarny, co dało tej wersji przydomek “Blackiimov”. Najbardziej cenione są Blackiimovwy z jak największą ilością farby na bokach broni (design miejscami ginie przy wysokich floatach).

Czarny kolor bazowy wielu skinów, w tym Asiimova, zmienił się na bardziej szary w CS2, więc Blackiimov może nie być tak żywy kolorem, ale to nadal ciekawy wybór. 

Otwórz skrzynię z AWP | Asiimov

5. Wildfire

Cena: 30–170 $

Król/królowa świetnie wyglądających, ale przystępnych cenowo skórek AWP, Wildfire ma żywiołowy design, który przedstawia ognistego smoka na ciemnoczerwonym tle. 

Jest to skórka Custom Paint Job, więc przy najwyższych floatach znaczna część wzoru znika. Co nie znaczy, że musisz wybrać wersję Factory New: w stanie Field-Tested, ten skin wygląda całkiem nieźle, a kosztuje mniej niż jedną trzecią ceny fabrycznie nowej skórki.

Otwórz skrzynię z AWP | Wildfire

6. Medusa

Cena: 1750–5000+ $

Medusa została dodana do gry jako część kolekcji Gods and Monsters (Bogowie i Potwory) wraz z takimi skinami jak M4A4 | PoseidonM4A1-S | Icarus Fell. Jej design przedstawia mityczną Meduzę, AKA przerażającą kobietę z jadowitymi wężami zamiast włosów. Wysoki float powoduje, że skin robi się ciemniejszy i wpada bardziej w zieleń — w tym przypadku, Factory New to zdecydowanie najlepsza wersja skina. 

Otwórz skrzynię z AWP | Medusa

7. Neo-Noir

Cena: 20–35 $

Ciekawy design inspirowany sci-fi i anime oraz niewysoka cena sprawiają, że Neo-Noir jest jednym z najpopularniejszych skinów do AWP wśród graczy CS2. Często pojawia się na listach najlepszych tanich skinów do AWP — 35 USD za skina Covert do AWP w stanie Factory New to stosunkowo niedużo. 

Kobieca postać przedstawiona w projekcie trzyma w dłoni nieśmiertelnik. Według twórców skórki, przekazuje „swoją wiedzę bitewną następnemu pokoleniu graczy poprzez swoje ramię cyborga”.

Inne skiny Neo-Noir dostępne w CS2 to: 

Otwórz skrzynię z AWP | Neo-Noir

8. Containment Breach

Cena: 50–490 $

Zmutowane szczury, radioaktywny las — Containment Breach tworzy prawdziwie urokliwą atmosferę. Twórcy tego skina zaprojektowali jeszcze jedną skórkę dostępną w CS2: M4A1-S | Nightmare, który, jak sama nazwa wskazuje, utrzymany jest w podobnym stylu. 

Tak czy inaczej, kolory w tej skórce stają się raczej matowe przy wyższych floatach, ale skiny Containment Breach w stanie Battle-Scarred mają swoich entuzjastów. Zobacz, który wariant preferujesz (wideo ponownie zawdzięczamy CSGOSkins.gg):

Otwórz skrzynię z AWP | Containment Breach

9. The Prince

Cena: 2000–3400+ $

Oto kolejna rzadko spotykana perełka: The Prince, ze szczegółowym czerwono-złotym designem. W publicznych ekwipunkach znajduje się aktualnie mniej niż trzy tysiące tych skinów, co częściowo tłumaczy wysokie ceny, jakie osiągają. 

Łacińska inskrypcja na boku karabinu to Pax tibi Marce, evangelista meus, czyli “Pokój tobie, Marku, mój ewangelisto”. Legenda głosi, że te słowa wypowiedział anioł do Świętego Marka w Wenecji. 

The Prince jest wyjątkowy w swoim designie — od złotych zdobień po ogólny styl. Nie będzie pasował do każdego loadoutu i gustu, ale dla wielu graczy jest wymarzonym skinem do AWP. 

Otwórz skrzynię z AWP | The Prince

10. Oni Taiji

Cena: 225–655 $

Kolorowy wzór Oni Taiji przedstawia samuraja oraz oni — czyli demona z japońskiego folkloru (którego na pewno rozpoznajesz, jeśli grałeś w Ghost of Tsushima). Ciemny fiolet na lufie i lunecie to też ciekawy i nietypowy element. 

Otwórz skrzynię z AWP | Oni Taiji

11. Fade

Cena: około 1000 $

AWP | Fade ma zakres float od 0,00 do 0,08, co oznacza, że jest dostępny głównie w stanie Factory New, z niewielką ilością wersji Minimum Wear w obiegu. 

Jak w przypadku każdego skina Fade, dokładne kolory i ich układ zależą od seeda i wartości procentowej skina. Około 80%, AWP | Fade jest głównie różowo-niebieski, a kolor pomarańczowy pojawia się w okolicach 90%. Zobacz ten interaktywny podgląd stworzony przez CSGOfades.com, żeby obejrzeć AWP | Fade w różnych wersjach. 

Otwórz skrzynię z AWP | Fade

12. Atheris

Cena: 1,50–13 $

Atheris to budżetowa skórka dla wielu AWPerów: jest efektywna i niewiarygodnie tania (na stronach innych niż Steam można znaleźć skórki Factory New za mniej niż 10 USD). To sprawia, że jest bardzo popularna — być może zbyt popularna dla tych, którzy chcą się wyróżnić.

Design zawiera zieloną żmiję — słowo Atheris odnosi się do rodzaju jadowitych węży występujących w tropikalnych obszarach Afryki. 

Otwórz skrzynię z AWP | Atheris

13. Duality

Cena: 3–16 $

Jak Atheris, Duality jest bardzo przystepną cenowo skórką do AWP i również przedstawia węże, choć w zupełnie innym, orientalnym wydaniu. 

W tym designie znajdziesz dwa symetrycznie rozmieszczone węże: jeden po jednej, drugi po drugiej stronie karabinu. Lewa strona zawiera czerwonego węża (na obrazku powyżej), a prawa złotego. To tłumaczy nazwę skina: Duality oznacza dwoistość lub dualizm. Przy wysokim floacie, złote elementy ozdabiające między innymi lunetę i lufę blakną do odcieni szarości — według twórcy tego skina, złote okucia zamieniają się w żelazne. Szczęśliwie ten skin jest dostępny w stanie Factory New za kilkanaście dolarów, dzięki czemu często znajduje się na listach najlepszych tanich skórek do AWP. 

Otwórz skrzynię z AWP | Duality

14. Chromatic Aberration

Cena: 5–20 $

Opis tej skórki w grze brzmi “(Niezbyt) przyjemny dla oczu…”, co jest bardzo trafnym podsumowaniem tego designu. Wzory widoczne na tym skinie zostały minimalnie przesunięte, co powoduje, że wygląda prawie jak oldschoolowe obrazki 3D (tyle że nie masz tekturowych niebiesko-czerwonych okularów do wyostrzenia obrazu).

Ten efekt, w połączeniu z jaskrawymi kolorami i białymi detalami, sprawia, że Chromatic Aberration definitywnie wyróżnia się z tłumu. Można go uwielbiać albo nie znosić, ale na pewno nie da się go szybko zapomnieć. 

Otwórz skrzynię z AWP | Chromatic Aberration

15. Hyper Beast

Cena: 20–120 $

Hyper Beast ma piękny kolorowy wzór stworzony przez artystę nazwiskiem Brock Hofer. (Jeśli podoba Ci się styl tej skórki, wyszukaj stronę Hofera — można kupić plakaty i inny merch z jego pracami.) Jak większość skinów Custom Paint Job, Hyper Beast wygląda najlepiej w wersji Factory New i traci całe fragmenty wzoru wraz z wzrostem floatu. Nawet skiny Field-Tested są dość poobcierane, co wyjaśnia dużą różnicę między cenami Factory New a bardziej zniszczonych skórek. 

Możesz znaleźć jeszcze trzy inne skórki z serii Hyper Beast w CS2:  

Otwórz skrzynię z AWP | Hyper Beast

Czy masz już nową ulubioną skórkę AWP? …a może otworzyłeś ten post tylko po to, by sprawdzić, czy twoja ulubiona znalazła się na liście? Jeśli Twój faworyt tu jest, to super — a jeśli nie, to masz wyjątkowy gust, więc tak czy inaczej wszystko gra. Miłej zabawy przy odkrywaniu skórek AWP i otwieraniu skrzyń na Key-Drop — zarówno Gungnir, jak i Dragon Lore czekają!

KeyDrop Team

Udostępnij:

Zobacz również

Najlepsze skiny do M4A4: Top 15

Skiny anime w CS2: 21 skinów inspirowanych anime i Japonią