Skiny do AK-47 w CS2: Top 15 - KeyDrop Blog
Przejdź do treści
Wróć

Skiny do AK-47 w CS2: Top 15

KeyDrop Team

AK-47 to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych broni w Counter-Strike, a skiny do niej są zawsze w cenie (dosłownie i w przenośni). Jakie są najlepsze skiny do AK-47? To oczywiście kwestia gustu: oto nasza lista 15 propozycji najciekawszych kałachów, w różnych stylach i przedziałach cenowych. 

Ceny podane w tym poście dotyczą skórek bez StatTrak i pochodzą głównie z Rynku Społeczności Steam. Mogą się zatem nieco różnić od cen na niezależnych portalach (gdzie skórki często są tańsze), a wersje StatTrak będą kosztować kilkakrotnie więcej. Wybraliśmy najpopularniejsze skórki AK-47, analizując wątki na Reddit i Steam i tworząc listę 15 skinów najczęściej wymienianych przez graczy jako ich ulubione.

1. Bloodsport

Cena: 100–150 $

Bloodsport to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych skórek AK-47. Według jej twórcy, SLIMEface, ta i inne skiny z kolekcji Bloodsport są inspirowane motywem „sponsorów wyścigów i sportów ekstremalnych”, co wyjaśnia pozornie niezwiązane ze sobą loga zawarte w projekcie. Japoński napis wzdłuż pokrywy komory zamkowej można przetłumaczyć jako „Błyskawica”. 

SLIMEface stworzył skórkę Bloodsport dla każdej broni w grze, ale większość z nich nie pojawiła się jeszcze w Counter-Strike. Na razie, oprócz AK-47, można nabyć skórki MP7 | Bloodsport i SCAR-20 | Bloodsport. Obie kosztują poniżej 10 USD.

Otwórz skrzynię z AK-47 | Bloodsport

2. The Empress

Cena: 25–150 $

The Empress (czyli Cesarzowa) to kolejna skórka, która jest najczęściej wymieniana jako ulubiony projekt graczy. Jest nie tylko uderzająco pięknym wzorem, ale także przystępnym cenowo: większość skinów do AK-47 jest dość droga, więc 50 USD za wspaniały design w wersji Minimum Wear to prawdziwa okazja. 

Projekt skórki The Empress jest inspirowany kartą tarota o tej samej nazwie. Ta skórka jest częścią większej kolekcji skórek o tematyce tarota, zaprojektowanych przez troje użytkowników Steam (OniLolz, Zaphk, 2Minds). Każda skórka w kolekcji odnosi się do innej karty tarota. 

W CS2 znajdziecie już kilka z nich: 

Otwórz skrzynię z AK-47 | The Empress

3. Redline

Cena: 15–90 $

Łączący wzór włókna węglowego z czernią i czerwonymi akcentami, Redline jest prosty, elegancki i bardzo popularny. Jeśli podoba ci się stylowy wygląd tej skórki, wybierz najniższy możliwy float: powyżej 0,30 szara baza zaczyna być widoczna, zakłócając „gładki”, elegancki wygląd tego skina. 

Dzięki swojej prostocie Redline jest świetną skórką do wyeksponowania naklejek, szczególnie tych o podobnych kolorach (czerń i czerwień). Możesz też uzupełnić swój ekwipunek o skina AWP | Redline z tej samej kolekcji Elegant-Red, stworzonej przez emkay.

Otwórz skrzynię z AK-47 | Redline

4. Vulcan

Cena: 90–970 $

Vulcan został zaprojektowany przez użytkownika Steam o nicku jim´s i jest kolejnym skinem zainspirowanym sportem. Połączenie bieli, czerni/szarości i jaskrawoniebieskich dodatków daje temu projektowy czysty, nowoczesny wygląd. Naklejki holograficzne wyglądają szczególnie ciekawie na takim tle. 

Skiny Vulcan mają spory rozrzut cenowy, co wynika między innymi z faktu, że ta skórka wygląda zdecydowanie najlepiej w niskich floatach. Jako skin typu Custom Paint Job, wraz z zużyciem traci część wzoru, co w tym przypadku negatywnie wpływa na ogólny efekt. Tutaj możesz zobaczyć podgląd zużycia tego skina — większość graczy definitywnie woli wersje Factory New albo przynajmniej Minimum Wear.

Otwórz skrzynię z AK-47 | Vulcan

5. Case Hardened

Cena: 250–250 000+ $

Oto i on: (nie)sławny skin Case Hardened. Był dodany do gry przez Valve w 2013 roku, a jego wygląd jest odniesieniem do procesu case hardening wykorzystywanego w rusznikarstwie. W dużym uproszczeniu jest to metoda obróbki stalowych elementów broni palnej, mająca na celu stworzenie dodatkowej warstwy ochronnej. To popularne głównie w Stanach — w Polsce raczej nie stosuje się case hardening, ale tutaj możecie dowiedzieć się o tym procesie nieco więcej.

W prawdziwym case hardening nie da się przewidzieć, jaki wzór powstanie na broni. Podobnie jest ze skinami Case Hardened: wersja do AK-47 ma setki możliwych wzorów (pattern). Niektóre z nich są wyjątkowo pożądane, co wyjaśnia ogromny rozrzut cenowy w przypadku tej skórki: można kupić AK-47 | Case Hardened za jakieś 250 USD, ale najrzadsze wzory idą za naprawdę szalone kwoty. 

W 2023 roku AK-47 | Case Hardened został nazwany przez PC Gamera „prawdopodobnie najdroższą bronią w historii gier komputerowych”, kiedy rzadki egzemplarz sprzedał się za 400.000 USD. W rzeczywistości skin był tylko częścią transakcji — były na nim cztery bardzo wartościowe naklejki (nie inne niż Katowice 2014 Titan Holo), warte prawie połowę ostatecznej sumy. Ale to nie zmienia faktu, że niektóre Case Hardened sprzedają się za setki tysięcy dolarów. 

Otwórz skrzynię z AK-47 | Case Hardened

6. Fuel Injector

Cena: 100–550 $

Fuel Injector (AKA Wtrysk paliwa, oryginalnie nazywana Supercharged) to skórka zaprojektowana przez użytkownika Steam o nicku emu. Podobnie jak reszta kolekcji Supercharged jest inspirowana motoryzacją. Ciemnożółty kolor zdecydowanie przykuwa uwagę, ale prawdziwe piękno tego skina jest w szczegółach, przywodzących na myśl luksusowy sportowy samochód. 

Wzór na magazynku wygląda nieco jak układ rozrządu silnika, a kolba i chwyt karabinu przypominają skórzaną tapicerkę (względnie kierownicę obszytą skórą). Serio: im dłużej będziesz się przyglądać tej skórce, tym więcej fajnych szczegółów odkryjesz.

Jak dotąd do gry trafiła jeszcze jedna skórka z tej samej kolekcji: Tec 9 | Fuel Injector.

Otwórz skrzynię z AK-47 | Fuel Injector

7. Fire Serpent

Cena: 700–2 850 $

Fire Serpent, czyli Ognisty wąż, to prawdziwy klasyk — była to jedna z pierwszych skórek dodanych do CS:GO, w 2013 roku, czyli jakiś rok po premierze gry. Obecnie skiny Fire Serpent są dość rzadkie, co naturalnie podnosi ich ceny: fabrycznie nowe wersje StatTrak tej skórki są warte około 7 000 USD.

Ale jeśli to ognisty wąż, to czemu jest zielony? Węża widać, ogień nie bardzo. Otóż ten projekt ukazuje mitologicznego stwora zwanego Xiuhcoatl — w azteckiej kulturze była to postać boga ognia, której imię można przełożyć jako „turkusowy wąż”. To wyjaśnia kolor ognistego węża i styl graficzny skina. Xiuhcoatl prowadził boga słońca po niebie, stąd chmury widoczne w projekcie. 

Otwórz skrzynię z AK-47 | Fire Serpent

8. Asiimov

Cena: 20–240 $

Skiny Asiimov są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych w grze, dzięki wyraźnym wzorom z mieszanką tytanowej bieli, czerni i jaskrawopomarańczowych dodatków. Fabrycznie nowe Asiimovy są wyjątkowo cenione i kosztują około 240 USD, czyli prawie pięć razy tyle, co nieco bardziej zniszczone skiny Minimal Wear (50 USD). 

W CS2 znajdziecie kilka innych skórek z kolekcji Asiimov, zaprojektowanej przez użytkownika o nicku Coridium: 

Wszystkie te skórki mają te same kolory i styl, choć są tańsze niż AK-47 | Asiimov.

Otwórz skrzynię z AK-47 | Asiimov

9. Wild Lotus

Cena: 2 250–10 000+ $

Wild Lotus, równie piękny co rzadki, został dodany do CS:GO w 2019 roku. Obecnie w obiegu znajduje się mniej niż 3000 egzemplarzy tej skórki, więc nic dziwnego, że fabrycznie nowe sztuki z łatwością osiągają ceny przekraczające 10.000 USD.

Była nawet jedna mocno nagłośniona sprawa skina Wild Lotus, który został sprzedany za zawrotną sumę 160.000 USD. W rzeczywistości jednak to naklejki na skinie (znowu Katowice 2014 holo) były tyle warte — sam skin był „tylko” dodatkiem.

Otwórz skrzynię z AK-47 | Wild Lotus

10. Cartel

Cena: 8–25 $

Na pierwszy rzut oka Cartel wydaje się niemal identyczny z domyślną skórką AK-47. Przyjrzyj się jednak nieco bliżej, a zauważysz niezwykle szczegółowe grawerunki na dosłownie każdej metalowej części karabinu. 

Projekt (stworzony przez coyote37, Andersa i Hanzo) ma motyw meksykański, czerpiący z tradycyjnej meksykańskiej sztuki i symboliki. Znajdziesz tu wiele skomplikowanych wzorów kwiatowych i calaveras („cukrowych czaszek”), a także inne obrazy związane z Día de los Muertos, czyli świętem zmarłych.

W grze dostępna jest też skórka P250 | Cartel, pochodząca z tej samej kolekcji.

Otwórz skrzynię z AK-47 | Cartel

11. Slate

Cena: 2–10 $

Slate to całkowicie czarna skórka, która spodoba się każdemu fanowi minimalistycznych rozwiązań. Jest również niezwykle przyjazna dla portfela, gdyż kosztuje jedynie około 10 USD Factory New (do 40 USD ze StatTrak). 

Ta skórka wygląda świetnie sama w sobie, ale gracze lubią też używać jej do prezentowania swoich najlepszych naklejek. Dzięki brakowi dodatkowych kolorów i rozpraszających tekstur Slate stanowi idealną bazę do naklejek.

Otwórz skrzynię z AK-47 | Slate

12. Neon Rider

Cena: 20–150 $

Inspirowana latami 80. estetyka retrowave sprawia, że nie sposób pomylić Neon Rider z żadną inną skórką AK-47. Projekt charakteryzuje się jaskrawymi kolorami i miejskim klimatem. Zawiera także postać w kask motocyklowy z motywem potwora. Ten facet to tytułowy Neon Rider i jest on postacią stworzoną przez twórców tej skórki. Odwiedź ich stronę Steam, aby dowiedzieć się więcej o Neon Rider, zobaczyć zwiastuny nowych skórek w stylu vintage i wciągnąć się w świat Neon City. 

Obecnie w grze dostępna jest jeszcze jedna skórka z tej serii: Mac-10 | Neon Rider. Ciekawostka: twórcy Neon Rider współpracowali z firmą SteelSeries, aby stworzyć limitowaną edycję myszy gamingowej (i podkładek) z motywem Neon Rider.

Otwórz skrzynię z AK-47 | Neon Rider

13. Aquamarine Revenge

Cena: 20–110 $

Oto ciekawy projekt w przyzwoitej cenie. Aquamarine Revenge (pierwotnie nazwany Courage Alt przez jego twórcę, PoignantEnvy) przedstawia stylizowane pomarańczowe delfiny na turkusowym tle fal. Kolba i rękojeść karabinu na pierwszy rzut oka wydają się czarne, ale przyjrzyj się bliżej, a zauważysz tam ten sam wzór, tylko w odcieniach ciemnej szarości.

Otwórz skrzynię z AK-47 | Aquamarine Revenge

14. Hydroponic

Cena: 630–1 500+ $

Skórka Hydroponic została dodana do gry przez Valve w maju 2015 roku. Nie jest szczególnie rzadka, jednak ograniczona dostępność sprawia, że jej ceny często przekraczają 1 000 USD. 

Bambusowy wzór jest losowy, co oznacza, że skórka będzie wyglądać nieco inaczej w zależności od numeru wzoru (pattern number). Jedyne obszary, których wygląd się zmienia, to te z białym tłem — reszta karabinu pozostanie taka sama. 

Otwórz skrzynię z AK-47 | Hydroponic

15. Wasteland Rebel

Cena: 30–350 $

Surowy i podniszczony Wasteland Rebel zawiera część logo terrorystów na magazynku. Wśród innych napisów i oznaczeń na karabinie można znaleźć napis w stylu graffiti „1337 Krew” na komorze zamkowej, czaszkę oraz uśmiechniętą buźkę. Z boku karabinu znajduje się również napis z kodem do detonacji.

Jeśli podoba Ci się ten skin, to zobacz też Glock-18 | Wasteland Rebel. Z tej samej kolekcji autorstwa SA_22 pochodzi również skórka Sawed-Off | Wasteland Princess (podobny styl, nieco inny klimat). 

Otwórz skrzynię z AK-47 | Wasteland Rebel

Oto one: 15 najlepszych skórek AK-47 w CS2. Mamy nadzieję, że twój osobisty faworyt znalazł się na tej liście — a może znalazłeś dziś nową ulubioną skórkę? Jeśli szukasz bardziej budżetowych opcji, zajrzyj na listę najtańszych skinów do AK-47 w CS2: zawiera 15 skórek do AK, kosztujących mniej niż 20 $. Zobacz też naszą skrzynię AK-47, zawiera mnóstwo niesamowitych skórek do kałasznikowa, w tym Wild Lotus!

KeyDrop Team

Udostępnij:

Zobacz również

Komenda na koniec rozgrzewki CS2

Największe skandale w historii Counter-Strike