Komenda na koniec rozgrzewki CS2 - KeyDrop Blog
Przejdź do treści
Wróć

Komenda na koniec rozgrzewki CS2

KeyDrop Team

Rozgrzewka w Counter-Strike spełnia prostą funkcję: to rodzaj poczekalni, gdzie zapełniamy czas, aż zapełnią się puste sloty i ustabilizują połączenia. Ale jeśli nie chcesz czekać, możesz od razu zacząć rozgrywkę — oto prosta komenda na koniec rozgrzewki w CS2. 

Zakończ rozgrzewkę

Jedynym sposobem na zakończenie rozgrzewki przed czasem jest wykorzystanie konsoli. Zatem pierwszy krok to upewnienie się, że konsola jest włączona w Twojej grze: wejdź w Ustawienia → Gra i przełącz “Wyświetlanie konsoli” (Enable Developer Console) na „Tak”. 

Otwórz konsolę podczas rozgrzewki, naciskając tyldę na klawiaturze [~] i wpisz: 

mp_warmup_end

…i to w zasadzie tyle — rozgrzewka powinna zakończyć się natychmiast. Jeśli chcesz ją tylko skrócić albo ustalić minimalny limit graczy, dodatkowe komendy znajdziesz poniżej.

Koniec rozgrzewki po określonym czasie

Możesz zakończyć rozgrzewkę z opóźnieniem, ustalając konkretną liczbę sekund do końca. Takie rozwiązanie może być przydatne na przykład wtedy, gdy dajesz swojemu teamowi określony czas na przygotowanie się do startu meczu. 

Oto komenda — symbol # należy zastąpić ilością sekund do końca: 

mp_warmuptime #

Jeżeli na przykład chcesz zakończyć rozgrzewkę po pięciu minutach (czyli 300 sekundach), wpisz: 

mp_warmuptime 300

Koniec rozgrzewki przy minimalnej liczbie graczy

Rozgrzewka jest w grze między innymi po to, aby dać graczom czas na dołączenie do meczu. Jeśli zakończysz rozgrzewkę przedwcześnie, może się okazać, że brakuje graczy w zespole. 

Żeby tego uniknąć, możesz wpisać komendę, która zakończy rozgrzewkę wtedy, kiedy dołączy określona liczba graczy. 

Podmień symbol # na wymaganą liczbę graczy, wliczając siebie: 

mp_endwarmup_player_count #

Tak więc jeśli rozgrzewka ma się skończyć, kiedy w grze będziesz Ty i pięciu innych graczy, wpisz: 

mp_endwarmup_player_count 6

Jak pominąć rozgrzewkę offline

Grasz offline z botami? Pewnie w ogóle nie potrzebujesz etapu rozgrzewki. Możesz go całkowicie pominąć, kiedy grasz offline, przy użyciu tej komendy: 

mp_do_warmup_offline 0

To wyłączy rozgrzewkę w trybie offline do czasu, kiedy ponownie uruchomisz Counter-Strike’a. Możesz też włączyć rozgrzewki z powrotem ręcznie, tą komendą: 

mp_do_warmup_offline 1

To by było na tyle. Teraz masz pełną kontrolę nad długością rozgrzewek — udanej zabawy i samych wygranych, bezrozgrzewkowych meczów! Aby uzyskać więcej wskazówek na temat korzystania z poleceń, żeby poprawić wrażenia podczas gry, zobacz nasz przewodnik po opcjach uruchamiania CS2, tutorial do autoexec w CS2 i post wyjaśniający, jak pokazać FPS w czasie gry.

Zobacz również

Tanie skiny CS2: Top 30 najtańszych skinów do każdej broni

Skiny do AK-47 w CS2: Top 15