Trade-Up w CS2: Przewodnik - KeyDrop Blog
Przejdź do treści
Wróć

Trade-Up w CS2: Przewodnik

KeyDrop Team

Istnieje wiele sposobów na zdobycie większych i lepszych skórek CS2, a jednym z nich jest wymiana za pomocą funkcji kontraktów w grze, czyli Trade-Up. Proces Trade-Up w CS2 może się wydawać prosty — wkładasz skórki o określonej rzadkości, a następnie wyjmujesz jedną o wyższej rzadkości. Kontrakty mają jednak wiele niuansów, a w tym artykule zbadamy, jak skutecznie handlować. Ale najpierw krótka lekcja na temat niektórych ważnych terminów.

Trade-Up w CS2: Podstawy 

Trzy czynniki w Trade-Upach, które musisz poznać, to:

Kolekcje

Każdy skin należy do kolekcji lub skrzynki. Jest to ważne w przypadku kontraktów, ponieważ kolekcje określają pulę skórek, do których będziesz mieć dostęp. Na przykład, jeśli włożysz 10 skórek z kolekcji Ancient, masz gwarancję, że otrzymasz z powrotem skórkę z kolekcji Ancient. Jeśli włożysz 5 skórek z Ancient i 5 z Overpass, będzie to 50/50. Jeśli przekażesz 4 skórki z kolekcji Ancient, 4 skórki z Overpass i 2 skórki z Cobblestone, będzie to podział 40/40/20. Całkiem proste, prawda?

Float

Float działa podobnie do kolekcji. Końcowy float będzie średnią floatów skórek, które włożyłeś. Tak więc, wykorzystanie skórek o niższym współczynniku float, przyniesie niższy współczynnik float. Używanie skórek o wysokim floacie da wysoki float w rezultacie. 

Rzadkość

w wymianie można umieścić przedmioty tylko jednej rzadkości. Otrzymasz przedmiot o rzadkości o jeden wyższej niż przedmioty, które włożyłeś.

Dodatkowe zasady stanowią, że nie można mieszać przedmiotów StatTrak™ z przedmiotami niebędącymi przedmiotami StatTrak™, a to samo dotyczy przedmiotów typu Souvenir.

Przykłady Trade-Up w CS2

Skoro już to wszystko wiesz, porozmawiajmy o tym, jak czerpać zyski z wymian.

Zasadniczo, trade-upy to hazard. Nie ma tu magicznej kuli, nie ma 100% gwarantowanej linii zysku. W końcu rynek Steam samoregulowałby cokolwiek zbliżonego do tego z porażającą prędkością.

Dlatego twoim celem nie jest zapewnienie sobie zysku, ale raczej zoptymalizowanie wybranych skórek w sposób, który pozwoli ci jak najlepiej wykorzystać wymianę.

Przyjrzymy się kilku trade-upom, które działają na różne sposoby i mają różne szanse zysku.

Zacznijmy od trade-upu o niskich szansach, czyli „Jest ryzyko, jest zabawa”

Ryzykowny Trade-Up

Ten trade-up jest zasadniczo takim, który powinieneś robić tylko wtedy, gdy masz pieniądze do spalenia. Wybierz 9 tanich skórek Restricted, takich jak AWP Mortis, i jedną z kolekcji z wartościową skórką, do której można ją ulepszyć. Na przykład kolekcja Dust II z 2021 roku, z fabrycznie nowym ograniczonym Death Strike kosztującym 600 dolarów i ulepszeniem do Gold Arabesque za 2000 dolarów.

Zasadniczo pytanie brzmi, czy jesteś w stanie wydać około 670 USD za 10% szansy na 2000 USD?

Prawdę mówiąc, prawdopodobnie będziesz miał większe szanse na ulepszenie na Key-Drop, więc zamiast tego pokażemy ci rozsądną wymianę.

Stabilny Trade-Up w CS2

Nazwijmy to podejściem stabilnym. Trade-upy, które mają niską wartość i dają niewielki zysk w większości przypadków. Ich grindowanie może być męczące, ale dają dużą szansę na niewielki zysk. Na przykład:

Daje to 63% szans na zysk z wymiany, wliczając opłatę Steam, z 30% szans na podwojenie pieniędzy, jeśli zdobędziesz PP-Bizon | Brass. Nawet jeśli tego nie zrobisz, większość skórek pozwoli ci osiągnąć niewielki zysk lub wyjść na zero.

Skoro już wiesz, o co chodzi, to istnieje niezliczona ilość kombinacji, które możesz stworzyć, o ile pamiętasz o kilku czynnikach:

Zawsze sprawdzaj wszystkie możliwe skórki, które możesz ulepszyć. Na przykład, niektóre kolekcje mają tylko jedną skórkę Covert, podczas gdy inne mogą mieć nawet trzy. Wszystko to sprawia, że szanse są mniej oczywiste. Pamiętaj, że czasami ulepszenie nie jest po prostu warte ryzyka. Na przykład, craftowanie Gungnira sprawiło, że FN Negev Mjolnir jest droższy niż skórka, do której ma być ulepszony, co sprawia, że crafting FN Gungnira jest całkowicie bezcelowy.

Tak, zasadniczo oznacza to, że crafting to matematyka. Ale jest też jeden specjalny rodzaj trade-upów, o którym wciąż nie rozmawialiśmy i opiszemy go tutaj pokrótce.

Gem Craft

Są to niezwykle kosztowne kontrakty, które nie są przeznaczone dla osób o słabym sercu. Zasadniczo celem tych craftów jest stworzenie najniższego możliwego floata dla niektórych elitarnych skórek. Ponieważ skórki, które trzeba włożyć, są kosztowne, istnieje ryzyko, że albo wydasz za dużo, jeśli chcesz mieć 100% gwarancji, albo stracisz wszystkie pieniądze, jeśli chcesz zaryzykować.

Wątpimy, czy jako czytelnik tego bloga masz dziesiątki tysięcy dolarów gotowych do wydania na skórki CS2 (a jeśli tak, twoje szanse są znacznie większe na Key-Drop!), ale jeśli tak, oto przepis:

  1. Przeszukaj rynek w poszukiwaniu skórek o najniższym możliwym floacie, które upgradują się do skórki, którą chcesz.
  2. Wypełnij kontrakt tymi skórkami (albo innymi, o niskim floacie).
  3. Zmów krótką modlitwę.
  4. ???
  5. Zysk (być może).

Podsumowanie

Brzmi jak duże ryzyko. Cóż, mamy rozwiązanie. Możesz po prostu skorzystać z funkcji kontraktów na Key-Drop, aby ulepszyć swój ekwipunek, aby uzyskać gwarantowaną skórkę, lub skorzystać z naszego Skin Changera, aby uzyskać świetne szanse na wybrany przedmiot.

Jeśli jednak chcesz zająć się craftingiem, pamiętaj, że szczęście ma tu dużą rolę do odegrania. Ale jeśli chcesz zaryzykować… nie nam to oceniać!

Zobacz również

Poradnik CS2 Autoexec: jak stworzyć autoexec?

Czerwone skiny CS2: Top 27 do każdego typu broni