M4A4 czy M4A1-S w CS2: Co wybrać? Przewodnik [2024] - KeyDrop Blog
Przejdź do treści
Wróć

M4A4 czy M4A1-S w CS2: Co wybrać? Przewodnik [2024]

KeyDrop Team

M4A4 czy M4A1-S: który jest lepszy? Wraz z premierą CS2 odpowiedź na jedno z odwiecznych pytań dotyczących CS:GO stała się nieco łatwiejsza, ponieważ w przeciwieństwie do poprzednich wersji, kiedy można było wybrać tylko jedną broń, teraz można dodać obie do swojego wyposażenia. Dlatego w tym przewodniku omówimy zalety i wady korzystania z obu broni, posiadania ich w swoim ekwipunku i kiedy należy ich używać.

M4A4 czy M4A1-S: podstawy

Wiemy, że niektórzy z was lubią statystyki, więc oto kilka kluczowych różnic w prostej tabeli!:

M4A4M4A1-S
Cena3100 $2900 $
Amunicja3020
Model strzelaniaWiększy rozrzut, szybsze strzałyMniejszy rozrzut, wolniejsze strzały
Obrażenia na sekundę244250
Dodatkowe cechyTłumikBrak tłumika
M4A4 czy M4A1-S: Porównanie cech i danych

Jak widać, są tu plusy i minusy. M4A1-S jest tańszy, ale ma mniej amunicji. Jest celniejszy, ale wolniejszy podczas strzelania. Tłumik to duża zaleta, ale tylko w niektórych sytuacjach. Obrażenia są świetne, jednak wolniejsza szybkostrzelność może być ogromnym problemem, gdy trzeba stawić czoła wielu wrogom lub walczyć w zwarciu. 

Zauważysz, że profesjonaliści najczęściej wyposażają się w M4A1-S, ponieważ w ostatecznym rozrachunku może on zabić 4 strzałami w klatkę piersiową w przypadku 5 strzałów i daje im pieniądze na dodatkowy flashbang co rundę. Problemem jest oddanie tych strzałów. Należy pamiętać, że obrażenia od strzałów w głowę są identyczne. Do tego oczywiście mniejszy magazynek sprawia, że konfrontacje z kilkoma przeciwnikami stają się bardzo trudne, jeżeli nie masz idealnej celności.

Jednak większość z nas nie jest profesjonalistami, a dla nas, zwykłych śmiertelników, obie bronie mają swoje miejsce na naszym poziomie. Tak więc, jeśli jesteś pray-and-sprayerem, może tłumik nie jest najbardziej potrzebny.

M4A4 czy M4A1-S w CS2: który wybrać na każdej mapie

Dlatego też będziemy mieć kilka sugestii dotyczących dobrych miejsc do korzystania z broni na każdej mapie. Czasem M4A4 sprawdzi się lepiej, a w innych sytuacjach bardziej skuteczny będzie M4A1-S. Zobaczmy:

Mirage

Jako że M4A1-S najlepiej sprawdza się w starciach długodystansowych, najlepiej jest grać w okolicy Środka, Schodów lub Dżungli. Nie radzimy jednak używać go na kotwicach A lub B, ponieważ prawdopodobnie zostaniesz pokonany przez rush. M4A4 będzie tam lepszy.

Inferno

Na Inferno, najlepszym zastosowaniem dla A1-S jest zdecydowanie granie w roli A-Long/Rotacji, gdzie będziesz w stanie podjąć większość starć na dystans i wycofać się. Jeśli grasz na Balkonie, możesz chcieć uniknąć wyciszonego M4, a Twój przebieg może się różnić w zależności od Twojej pozycji i stylu gry.

Overpass

Overpass jest ogólnie dobrą mapą dla A1-S, ponieważ może być używany na obu stronach, jeśli jest dobrze ustawiony. Oczywiście unikaj wyposażania go, jeśli grasz na Łączniku lub w bliskiej pozycji na B, ale tak długo, jak grasz pod długimi kątami, powinieneś być w porządku.

Nuke

Nuke ze wszystkimi swoimi ciasnymi zakamarkami jest trudny dla M4A1-S, zasadniczo na amatorskim poziomie jest naprawdę przydatny tylko podczas gry na zewnątrz lub w Heaven. Unikalibyśmy używania go na BSach, ponieważ często będziesz potrzebował dodatkowej amunicji i szybkostrzelności w zwarciu.

Anubis

Ogólną zasadą dla map CS jest to, że lokacje B są nieco ciaśniejsze niż lokacje A, a Anubis jest nieco mniej jasny w tej kwestii. A1-S będzie głównie przydatny podczas gry na długich kątach, takich jak Alley, Bridget lub Middle, i nie będzie tak przydatny podczas kotwiczenia miejsc. M4A4 wykona tam jednak świetną robotę.

Ancient

W przypadku Ancient, B jest wyraźnie ciaśniejszą stroną, chociaż jeśli jesteś sprytny w graniu długimi kątami, możesz grać A1-S. Strona A nie jest do końca jasna, ale są miejsca, w których można podejmować starcia na średnim dystansie, które dobrze sprawdzą się w stylu A1-S. No i jest jeszcze Mid. A ty znasz zasady, jeśli chodzi o mid.

Vertigo

Vertigo jest trudną mapą dla wielu i trudno mówić o niej w kategoriach ogólnych. Wszystko zależy od stylu i planu gry. A1-S będzie świetna, jeśli lubisz agresywne spojrzenia na A-Ramp we wczesnej rundzie, ale będzie okropna, jeśli grasz na Scaffold lub Lane. Podobnie, B i Mid zależą od Twojego stylu gry. Jeśli lubisz siedzieć z założonymi rękami, wybierz A1-S. Jeśli lubisz grać blisko i rozpylać, weź A4.

Dust II

Zgadłeś! Wszystko zależy od pozycji, a B-Site to miejsce, w którym M4A4 błyszczy, podczas gdy M4A1-S naprawdę dobrze sprawdza się podczas gry A-Long. Środek to mieszanka w zależności od podejścia, ale unikalibyśmy A1-S podczas agresywnej gry.

To wszystko, jeśli chodzi o mapy. Jak widać, istnieje tutaj ogólny trend. A jeśli Twój ogólny styl gry jest bardziej odpowiedni dla którejś z broni, warto częściej z niej korzystać.

Podsumowanie

Największą sztuczką jest jednak po prostu wyposażenie obu. Jeśli nie używasz FAMAS lub SSG-08 zbyt często, jest to najprostsze rozwiązanie twoich problemów. W ten sposób możesz wybrać, która broń jest dla ciebie lepsza w każdej rundzie. Tak długo, jak możesz (i powinieneś) żyć z pistoletami maszynowymi w swoich zakupach, wybór wydaje się nieco prostszy.

Ogólnie rzecz biorąc, wybór broni będzie zależał od tego, z którą bronią czujesz się bardziej komfortowo. Podczas gdy gracze na wyższych poziomach prawdopodobnie skorzystają bardziej z A1-S, A4 jest świetną opcją dla agresywnych graczy z tendencją do zbliżania się.

Pamiętaj, aby sprawdzić również nasze poradniki dotyczące skórek dla każdego karabinu. Oto najlepsze skiny M4A4 w CS2 oraz najlepsze skiny CS2 do M4A1-S. Do zobaczenia na polu bitwy!

Zobacz również

Skrzynka Kilowatt: Oceniamy Nowe Skiny CS2 

IEM Katowice 2024: podsumowanie pierwszego turnieju CS2